Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaszthatnatok ti hogyan...

Ha valaszthatnatok ti hogyan szulnetek?

Figyelt kérdés

Ugy eretem, ha valaszthatnatok csaszar es normal szules kozott. En 5 hos vagyok es valaszthatok.(kulfoldon elek)Volt olyan ismerosom akinek a babaja majdnem belehalt a szulesbe, mig a masik ismerosomet akit csaszaroztak, (picit csalodott volt)de azt mondta siman bevallalna egy masik csaszart is mert abszolut nem volt gaz, csak utanna kicsit kellemetlen.(Bar ez egy olyan elmeny amit nem lehet mashoz hasonlitani, de nem gondolom h. a csaszaros baratnom kevesbe szeretne a lanyat, vagy nem allnak olyan kozel egymashoz, mintha normal uton ment volna.)

Persze ez nem biztos h. nekem is veszelyben lenne a baba, csak kivancsi vagyok, mert egyenlore ugy vagyok vele h. 50-50, de lassan egyeztetnem kell a dokival h. mi legyen.Szerintetek?


2008. dec. 9. 14:48
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
88%
rettegek a szüléstől(37 hetes), de mindenképp természetes úton AKAROM!!!
2008. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
89%
Elsóő válaszoló vagyok:)utolsónak:) én is rettegtem halálfélelmem volt, dde én is így voltam vele ahogy te::)37 hetesen én már szültem:)Ügyik lesztek szupi élmény.
2008. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz :)Anyu is azt mondja jol kiszelesedett mar a csipom, es sportos alkat vagyok, meg jol birom a fajdalmat:)de akkor neki indulok termeszetesen :) A dokik itt nem ajalgatnak van kb. 5-6 fele mod h. megszuld a babat es hagyjak hogy te valasz, nem mondjak h. miert jobb v. rosszabb egyik v. masik, csak hagyjak h. te keszitsd el a szulesi tervedet, amivel boldog vagy :)Mas mint otthon, otthon biztos nem engednek a csaszart, vagyis nem ajalanak.:)
2008. dec. 9. 15:21
 14/51 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, es mindenkinek szep es problema -fajdalom -mentes szulest kivanok :) Meg kellemes unnepeket.
2008. dec. 9. 15:23
 15/51 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én hüvelyi úton szültem, de kaptam EDÁ-t. Úgy gondoltam, hogy simán akarom megszülni, de ha nagyon nem bírom a fájdalmat, akkor EDA. Végül nem csak a fájdalom miatt kellett az EDA, hanem, mert nagyon elfáradtam és a doki azt mondta, ha nem csillapítjuk a fájdalmat, nem fogom tudni kinyomni a bébit és akkor császár lesz.

A császár ellen szól, hogy a bébinek az sem jó, ha hirtelen kikapják belőled, kell neki a folyamat, ahogy kijön a szülőcsatornán keresztül.

Babaúszáson mondták, hogy azok a bébik, akik császárral születtek többször félnek/sírnak a merülés alkalmával, mert ők a szülés rossz élményéhez kapcsolják a vizet.

2008. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
86%

Közbe szólnék,lehet,hogy veszélytelenebb a babának,a köldökzsinór miatt,de csak ezért.Egyébként meg ez elég ritka dolog,meg ha ez történik,akkor is ráér a doki a császárt választani,meg vannak más módok is,és ezek nem műtétek.

A babónak jobb,ha természetes úton jön világra,mert kifelejövet szedi össze azokat a baktériumokat,amik szükségesek lesznek neki később és amik majd az immunrendszerét erősítik.Meg a császárosokat sem vágják egyből,szenvednek jódarabig ugyan úgy,mint aki normál úton szül,mert a fájások alatt az összehúzódásokkor préselődik ki a magzatvíz a tüdejéből(ha császárral szülsz ennek csakk egy része távozik,mert nincs kitolás,tehát a babád ugyan úgy megfulladhat,mint ha rátekeredne a köldökzsinór)..Nekem ezeket a szülésznő mondta,mert annyira fájt a tágulás,hogy azt ordítoztam,hogy inkább vágjanak fel:)

De nem kamuzott,utánaolvsastam mikor hazajöttem:)

Én szülés után már mentem is tusolni,amint a megfigyelésről kiengedtek,de láttam császárost eleget a tusolóbasokak még harmadnap is lig bírtak mozogni és falfehérek voltak,nem egy össze is esett.Ők sokkal lassabban gyóyulnak.És tejük sem izto,hogy lesz,vagy legalábbis nem lez olyan sok,mint annak,aki rendesn szül.

2008. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
88%
Én már két babát szültem,mindkettőt természetes úton.Nem is szeretném máshogy.Az elsővel 4 órát vajúdtam és kértem fájdalomcsillapítást,a 2.babával 2 órát és nem kértem.Napokkal a szülés után már teljesen rendben voltam kívül-belül.És soha nem hagynám ki azt az érzést,amikor a hasamra teszik és megölelem és érzem,h ott van.Sőt,mivel apuka nem merte vállalni-velem volt végig-még a köldökzsinórt is én vágtam el.Gondolhatod,h milyen furcsa,de fantasztikus érzés volt,h én "engedhettem" el ebből a szoros kötelékből.Ja,és az én kisfiam nyakán 1x át volt tekeredve a köldökzsinór mégsem volt veszélyben és a 3.fájásra kint volt a buksija.Az első fiamnál pedig rövid volt,ezért nagyon erősen kellett nyomnom,h ne csússzon vissza.Mégis teljesen sima szülésnek minősítették mindkettőt.A császár nagyobb kockázattal jár rád és a babára nézve is,bár egyszerűbbnek tűnik.Komoly hasi műtét.
2008. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Igen a gyogyulas talan csaszar utan lassabb, de sztem. nagyon egyen fuggo ez is. Mar eldontottem h. nekivagok normal uton, sokat segitettetek! (Bar igy utoljara, en nem fajdalom miatt gondolkodtam el ezen, hanem csak ugy altalanossagban.)A szules faj, csak van akinek rovidebb v. akinek hosszabb ideig, es van akinek kozben es van akinek utanna :), de biztos meg lehet valahogy csinalni :):)

Itt egyebkent ha a csaszart valasztom akkor elore megbeszelt idopontban beballagok a korhazba reggel, ahol a szukseges vizsgalatok es fajd. csillapito utan felnyitnak, ami kb 30 perc, es utanna a szokasos..... (Vagyis nem az utolso pilanatig huzzak, hanem ugymond terv szerint megy a dolog:)


De hajra, es mindenkinek szoritok aki szules elott all :),es 4 ho mulva jovok en is :)

2008. dec. 9. 16:26
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
En a term szulest valasztottam de sajnos surgossegi csaszar lett beloke.Lelkiekben felvoltam keszulve a fajldamakra meg az ezzel egyutt jaro dolgokra.Legjobban azt a pillanatot vartam amikor a hasamra rakjak a babot.Ebben nem volt reszem.Volt viszont a "felmosnak bennem" es a hol a babam,miert nem adjak mar ide erzesekben.A csaszarnal nem kaposd ,eg a kicsit egybol es a legrosszabb az egeszben az,hogy hallod a sirasat es nem latod,hogy mit is csinalnak vele eppen.Hogy neki milyen elmeny lehetett?Biztos fajdalmas es rossz.Lelkileg sem mindegy neki sem,hogy elindultok egy uton,majd hirtelen valaki kikapja a pocibol.Szerintem ezert van az,hogy bar van napi rendszerunk es jo baba,de meg mindig folyamatosan csung rajtam.Igaz ugyan,hogy 12hetes de ha nem latja a mamit akkor kesz a csajszi.Van azonban egy baratnom,o egeszsegugyi problemak miatt tervezett csaszarral szult es a kisfia nyugodt es kiegyensulyozott.Neki a csaszar nem volt rossz elmeny,mert ezen az uton indult el a szules.
2008. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
46%
Normál úton, gátmetszés nélkül és nagyon örülnék neki, ha megint egy adott napon megindítanák. De ha gátmetszés és császármetszés közül kellene választani, akkor már inkább a császár, kevesebb a gond vele, kevésbé fájdalommentes. (mármint maga a seb és a gyógyulása)
2008. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!