Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ne haragudjatok a kérdésért!...

Ne haragudjatok a kérdésért! Honnan tudom, hogy nem nagywc-ni kell, hanem ez már a baba lesz, de úgy érzem ki kell mennem wc-re? Mi van ha már nyomok akkor amikor még nem lehet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is aggódtam miatta, de mindig mondták, h várjam a kakilási ingert, majd mikor jött szóltam, és jöttek megvizsgálni, mivel eltűnt a méhszáj így nyomhattam. Szóval sztem előtte úgy is megvizsgálnak, és mondják, h zsabad-e.

4hós kisfiú anyukája

2010. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

fogod tudni ne aggódj!

először is: a tolófájásokat azért meg szokták előzni a sima méhösszehúzódások, vagy elmegy a magzatvíz például.

amikor nagywc-zned kell, az egy inger, amiből tudod, hogy majd menned kell wc-re. a tolófájás olyan inger, hogy nyomnod KELL és nincs választási lehetőség, én nem tudtam nem nyomni! és azért azt is észreveszi az ember, hogy nem kaki akar jönni, hanem egy kb. 3 kg-os csomag, harmincpárcentis fejjel készül kibukkanni. első babám született januárban, én is tudtam, mikor mit kell, magamtól, senki nem mondta. nyomtam, mikor kellett és szuszogtam, ha volt időm. nem vágtak, nem repedtem, szép emlék maradt! ne aggódj te sem, menni fog!

2010. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek,hát nem tudom.Mindenesetre izgulok.Inkább amiatt is,hogy ha kapok EDA-t lehet,hogy tompítja a dolgokat mjd és nem érzem úgy.

Mindegy akkor ha úgy érzem inkább szólok.:-)))

2010. aug. 28. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg az EDA hatása kimegy a tólófájásokra és a kitolási szakaszra. Ha EDA-val szülsz sokkal többet is fognak vizsgálgatni.

Ne aggódj szerintem, én nagyon halványan éreztem csak a kakilási ingert, de azért szóltam és jól is tettem, megvizsgáltak és indultak is a tolófájások.

Egy barátnőmnek meg olyan erősen jött az inger, hogy már nem is tudott felfeküdni az ágyra, guggolva szülte meg a babáját. Ne aggódj, gond nem lehet, nem tudod elrontani!

2010. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is Edával szültem,és éreztem a tolókat.Éppen szóltam a szülésznőnek hogy adjon még egy adagot ,mert olyan furán fáj,kérdezte ,mikor mondtam hogy mintha kakálni kéne,egyből felnyúlt és közölte hogy nincs több eda.Szóval emiatt ne aggódj meg fogod érezni,sok sikert,könnyü szülést kivánok!
2010. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok,csajok köszi!!Remélem nem lesz semmi.
2010. aug. 28. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én már javában vajúdtam de beöntésre nem volt már idő, éreztem hogy nagywc-zni kell, mondtam a dokinak aki azt mondta menjek el nyugodtan wc-re, de mondom mi lesz ha közben a baba jön?? azt mondta ne nyomjak nagyon, nem fog jönni, hát mondanom se kell fájások közepette nagyon kellemes volt wc-zni, közben végig azon paráztam nehogy a wc-be pottyanjon a baba, persze a kitolás már teljesen más érzés volt, ott is nyomás inger van, de nem lehet összetéveszteni.
2010. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Edat kaptam, de mikor márcteljesen kivoltam tágulva nem adták tovább hogy majd érezzem a tolófájásokat! Hát vártunk vártunk már 1 perces fájásaim voltak, de nem jöttek a toló fájások. Mindenki kérdezte nem érzem úgy hogy kakilni kell? Hát nem éreztem csak fájt nagyon!!! Na mondta a doki nyomjak, de azt sectudtam hová mit nyomjak, semmi meg sem mozdult a lányom. Mondta feküdjek jobb majd bal oldalamra nyomjak de semmi. Hiába voltam teljesen kitágulva, már fél percenként jöttek a fájások, hiába nyomtam, tolófájások híján császár lett, de az volt a megváltás!
2010. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!