Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék program császárt....

Szeretnék program császárt. Ezt lehet kérni az orvosunktól? Az első szülésem után, ami természetes szülés volt, nem akarom azt átélni. Ha nincsen probléma ,jól fekszik a baba,de én császárt szeretnék meg csinálják?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 18:18
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
33%

Előre bocsátom, vállalom a lepontozást.

Kérdező, sajnos ma Magyarországon a nő nem dönthet erről az alapvető dologról. Más országokban, mint pl. Németország, ez nem kérdés. Ahogy az sem kérdés, hogy adnak fájdalomcsillapítót a természetes szüléshez is, és nincs az a duma, hogy nem ért rá az anesztes. Mert a cél, az anya fájdalmának minimalizálása. Így neked sem lett volna traumatikus az első szülés. Maximálisan megértem, hogy császárt szeretnél. Jelenleg itthon, ha nincs ami indokolná, akkor csak magánkórházban lehet kérni. Igen, itt tartunk sajnos.

Egyébként ez a "naaagy hasi műtét" is csak itteni bekattanás (sajnos az orvosoknál is). Több módszer is van a császármetszésre, persze függ a baba elhelyezkedésétől is, meg más dolgoktól is. A modern nőgyógyászati sebészetben már nem vágnak nagyot, a hasizmokat és a hashártyát sem vágják át, a beleket meg főleg nem pakolják ki, minden rémhír ellenére. :)) A méhen ejtenek egy pár centis vágást és nem úgy varrnak, mint ezelőtt 20 éve, amivel egyébként csökkent a szövődmények és az összenövések száma is és hamarabb fel tud kelni a kismama. Nem tudom a részleteket, nagynéném nőgyógyász Németországban, ő mesélte ezeket. Ott egész más a szemlélet. És ez nem pénz kérdése, itthon is lehetne másképp.

Kérdező, ne hagyd magad befolyásolni. Nem vagyunk egyformák. Itt biztos hihetetlen a válaszolóknak, de én akkor is a császárt választanám inkább, ha utána egy hétig alig tudok menni. Mert ennek a fájdalomnak már nem bizonytalan a vége. A gyerek kint van. És nem az van, hogy még ki tudja meddig vajúdok, aminek a vége egy oxigénhiányos baba lesz, mert elfogyott az erőm és nem tudtam nyomni. Tudom, nem minden természetes szülésnek ez a vége, de engem is jobban elrettent a szülés alatti kiszolgáltatottság, mint egy műtéti felépülés.

Ismerősi körömben az a tapasztalat, hogy a császárt is azok viselik jobban, akiknek program és nem sürgősségi. Nyilván hosszú vajúdás után még egy műtét is terheli az amúgy kimerült szervezetet, persze, hogy nehezebb belőle felépülni. Plusz erre még rájön a társadalmi nyomás, hogy "nem volt képes megszülni", ami hülyeség. De szegény anya csalódásnak éli meg.

2021. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó!


Ez mind szép és jó, de ahogy írtad Németországban.

Ott is történnek dolgok.. meselte bent az egyik csaj az osztályon , hogy Németországban szült a rokona. Ott az orvos nem ért rá, mert több szülés is indult, s a szulesznovel maradtak. Szóltak az orvosnak, hogy komplikáció van. 15(!) perc múlva megérkezett, kiszedték a babát vákuummal(vagy fogoval, nem emlekszem), s a gyerek olyan szinten oxigénhiányt szenvedett, hogy 5 éves de még mindig olyan mint egy újszülött… csak neki nem mozognak a végtagjai normálisan.

Szóval nem minden szép és jó Németországban sem.

Az lehet, hogy a császár ott sokkal kíméletesebb.. de ez Magyarország. Itt másképp megy.

2021. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
54%
A császár se mindig olyan tökéletes ott sem. Én olyat tudok akit ott császároztak és olyan hibát vétett az orvos hogy több műtét kellett mire helyre tudták hozni. Konkrétan majdnem meghalt az anyuka
2021. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
69%

Én ismerősöm majdnem belehalt a császárba Németországban, plusz a gyereket is megvágták közben.

Jegyzőkönyvet is vettek fel róla.

2021. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
83%
51-es ez igenis "nagy hasi műtét".De te biztosan jobban tudod,mint az orvosok.Ha nem vágnának át mindent,mégis hogyan jutnának el a babáig?🤔A méh maga pedig izom,tehát átvágják,mint ahogy a has hártyát is,mert nem függöny,hogy félre húzzák és kész is.Valóban kisebbet vágnak,és máshogyan mint régen,de ettől még baromi veszélyes,és fájdalmas.Szülésnél a fájdalom nem elkerülhető.Vagy így,vagy úgy,de fájni fog.Ez a Németországban minden jobb meg nem igaz.Ott is van rossz tapasztalat.Kedves kérdező:A gátmetszéssel jobban jársz.Elméletileg te nem kérheted a program császárt,csak az orvos dönthet úgy.Biztosan van kiskapu hogy el lehessen intézni,de ha rám hallgatsz, akkor ha nem lesz komplikáció,és megy simán is, akkor nem műtteted meg magad.
2021. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiirva egyébként ?
2021. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!