Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék program császárt....

Szeretnék program császárt. Ezt lehet kérni az orvosunktól? Az első szülésem után, ami természetes szülés volt, nem akarom azt átélni. Ha nincsen probléma ,jól fekszik a baba,de én császárt szeretnék meg csinálják?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 18:18
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
75%

Ha a gátsebtől tartasz, ami max. pár cm, és nem is belső szervekig hatolóan mély; akkor nem tudom, hogy miért gondolod, hogy jobb lenne inkább zsigerekig vágatni magad, sokkal nagyobb sebbel, izmokon, hashártyán, méhizomzaton át, hogy kinyomják belőled a babád, majd kiemelve a hasüregedből, konkrétan a hasadra kihelyezve foltozzák össze a méhed, amit utána visszatuszkolnak majd a helyére...

Vajúdáshoz lehet kérni EDA-t.


Mindegyiket átéltem, és már csak császárral szülhetek, de ha választhatnék akkor inkább a természetes szülést választanám.

2021. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%
Én a műtét után tudtam meg, hogy általában kiemelik a méhed, utólag is rosszul lettem ettől.
2021. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
48%
Csak meg kell nézni a videót a császárról, simán szült 2t barátnőm rosszul lett tőle szó szerint, majdnem elájult, nem tudta végig nézni. Szerintem az egyik legrosszabb dolog, ami egy nővel történhet. Aki önként kéri az szerintem pszichésen nem oké.
2021. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gátseb szörnyű volt, akkor szerinted a császár milyen lesz?Hogy a kérdésre is válaszolják,elvileg ezt te nem kérheted.
2021. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
35%
Nekem császár lesz és elhiszem, hogy ez rosszabb, de azt is elhiszem hogy valakinek meg a természetes volt rémálom ( nem is egy rém történetet hallottam anyukaktol akik természetes módon szültek. Mindkét szülés sikerülhet nagyon rosszul és jól is, de megsúgom a programozott és a sürgősségi császár ég és föld. Míg a programozottra készülnek és nyugodtak addig a sürgősségi császárnál panikolnak ,kapkodnak,hibáznak. Történetek alapján több a gikszer a sürgősségi császárnál.
2021. aug. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

Nekem császárnál nem hatott jól a gerincérzéstelenítés, így éreztem a fájdalmat műtét közben is. Olyan volt konkrétan, mintha élve boncolnának. Az elején még nem éreztem semmit, mert a bőröm tényleg teljesen érzéketlen volt, de amikor lejjebb mentek, és bennem turkáltak... maga volt a pokol.

Igaz, az a nagyon fájdalmas rész csak pár perc volt, gyorsan kikapták a babát amikor szóltam, és utána kaptam rögtön morfint is, ami után teljesen bekábultam, és a fájdalom is teljesen tűrhető lett.

De az a pár perc örökkévalóságnak tűnt akkor. Évek múltán is konkrétan fel tudom idézni az akkori szenvedésem, tehetetlenségem.

És nem egyedülálló az esetem.

Szóval nem mindig igaz az sem, hogy a baba megszületése nem fáj császárnál.

Én vajúdtam is hosszú órákon át, 2 perces fájásokkal, az elejétől oxytocinnal indítva; császár is lett belőle; a műtéti érzéstelenítés sem sikerült jól; meg utána is baromira fájt, az első héten tuti. A műtét miatt pedig összenövéseim lettek.

Kész szívás...

Egy természetes szülés nagyon fájdalmas része még komplikáltabb esetben sem tartott volna eddig, megúsztam volna max. 1 nehéz nappal. Így viszont hosszú napokig szenvedés volt az egész, és mindemellett kellett ellátnom a babámat is, ami főként az első napokban egyáltalán nem volt egyszerű.

Szóval 'nem fenékig tejfel' a császár sem.

2021. aug. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem már mindent leírtak amit a császárról tudni kell. De van videó is róla. Nézd meg és meglátod mennyire nem egyszerű. És abba benne sincs az a fájdalom ami utána jön.

Annyit tudnék még hozzáfűzni, hogy miután újra elkezdtem menstruálni, peteéréssel olyan fájdalmaim voltak, hogy néha mozdulni alig bírtam. Minden hónapban. Valószínűleg összenövés okozza.

2021. aug. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%
Az amiatt lehet? Mert a császár óta 2.5 éve peteéréskor 3 napig kb alig tudok járni is olyan fájdalmaim vannak. Előtte sohasem volt. Pont most van, ki vagyok készülve,nem elég hogy a menzeszem 9 napos lett a régi 4 helyett még ez is...Majdnem a fél hónapban szívok..
2021. aug. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem doki azt mondta összenövéssel csak akkor mütenek újra ha nagyon indokolt mert ugye az újabb összenővéseket okoz..Ördögi kör. Meg amíg szülőképes vagyok nem, mert még lehet mégegy csm. pedig mondtamnem neki hogy többet nem akarok, de azt mondja így 30 alatt még akkor se mert ki tudja..
2021. aug. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt mondta a doki. Amúgy rengeteg mindent okozhat az összenövés. Császárvonal csoportban volt is erről szó. Akár távolabb is kisugározhat. Karba, lábba is
2021. aug. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!