Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék program császárt....

Szeretnék program császárt. Ezt lehet kérni az orvosunktól? Az első szülésem után, ami természetes szülés volt, nem akarom azt átélni. Ha nincsen probléma ,jól fekszik a baba,de én császárt szeretnék meg csinálják?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 18:18
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
68%
Nem tud dönteni, 20-as, mert nem rendelkezik orvostudományi ismeretekkel. Nem az a kérdés, hogy 9-kor vagy 10-kor reggelizzen-e. Egy műtét nem arról szól, hogy a páciens mit akar, hanem hogy mi jár számára a legkisebb károsodással.
2021. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
79%

20

Ha valaki a gátseb miatt már császárt akar,annak valószínűleg durva meglepetés lesz a csaszarheg.Rengetegen gondolják hogy a császár az könnyebb, holott a ritka kivételt leszámítva azért mindenki szív rendesen.

2021. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%

1. A második szülés jellemzően könnyebb és rövidebb, mint az első, gátmetszés is jóval kisebb arányban szükséges.

2. Nehogy azt gondold, hogy a császáros sebbel nem lehet probléma...


Émn is inkább pszichológust javasolnék a trauma feldolgozására a császár helyett...

2021. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
83%

Nekem semmi gondom nem volt a császárral, sőt a környezetemben is mindenkinek elviselhető volt.

Magánban talán kérheted a császárt, de nem lesz olcsó. Elvileg itthon nem lehet előre lebeszélni.

2021. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen anyukák a sok választ!! Hihetetlen mennyire erősek vagytok, bárcsak Enis így állnék hozza! Talán sikerült “lebeszélni”, bár egyébként az is lehet, hogy nem lenne más választásom. Nyíregyházán fogok szülni , sajnos annyira nincsenek jó tapasztalataim 😩
2021. aug. 11. 20:45
 26/56 anonim ***** válasza:
91%

Első szülésem császármetszéssel végződött. 11 óra vajúdás után vittek a műtőbe. Türelmetlen orvosok, csak oxival való kínzás.. kinyílt pedig a mehszaj de a baba feje fent maradt ezért toltak a műtőbe.

Akkor örültem, mert a spinalis után végre nem éreztem fájdalmat….

De ami utána jött pokol volt. Pedig hivatasos sportoló voltam addig míg nem lettem várandós, szóval fitt is voltam.

De szülés után 6 hónappal sem tudtam még gyors sétát sem, pedig 12 héttel a császár után Uh-val megnézték a méhem, s nem látszott rajta vágás..


Ra másfél évre szültem természetes szüléssel most 1 hónapja. 28 óra vajúdás volt! Én a felénél már császárt kertem, hogy nem bírom … (azt ismertem, attól nem féltem , tudtam mi vár rám).

Kaptam edát, de császárt nem. Nem engedték. Akkor dühös voltam rájuk.

De amint sikerült megszülni gátmetszéssel(szerencsére nem szakadtam belül, kívül sem volt nagy vágás), ahogy kibujt a baba és éppen gyorsan áttörölgették majd rám tették, fel”ordítottam”:

“URISTEN, sikerült és már nem is fáj”


Fárasztó volt, de elmúlt minden fájdalom.

Az erzes, hogy 2 óra hossza aranyórám lehetett, majd el tudtam menni egyedül pisilni és zuhanyozni.

Hogy felállni sokkal egyszerűbb volt mint császár után…

Hogy masnap mar az osztályon úgy tudtam felpattanni a babahoz hogy csak néztem..

Fájni fajt a gatseb valóban. De az amint felszivodott a varrat nem fajt..

Élveztem, hogy szülés után 5 nappal simán ki tudtam menni a két gyerekkel az udvarra, míg az egyik aludt a mozesben, a másikkal tudtam játszani.


Kérdező. Hidd el. A természetes szülés addig tart míg meg nem születik. A gatseb utána lof@sz. Nagyon max 6 hétig tart a fájdalom, de nekem kb 2 hét volt… most semmit nem érzek mar belőle, 4 hete szültem.


Ne akarj császárt. Én is azt hittem , hogy könnyebb. Nem könnyebb . Sot, rosszabb… azt hinne az ember, hogy de jó, nem kell vajudni, kiszedik a babát és majd begyogyul a sebem…

Elmondanám, hogy a császár utáni felállás simán felér egy vajudassAl, sokan meg is szedulnek…


Nagyon jó, hogy létezik császármetszés , hogy itt tart mar az orvostudomány, de nem arra találtak ki, hogy kenyelmi szempontból válasszuk , hanem sürgős illetve indokolt esetekben.

2021. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
67%

Gyere kérdező a debreceni klinikára.

Szobatarsaim (mindkettő) vasarosnamenybol jöttek oda szülni :)

2021. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első hüvelyi szülés volt, második sürgősségi csm. altatással, 3. program császár ébren, hát inkább szülnék 100x simán mint 1 császár.. Sima szülés után egy órával már ültem az ágyon, jókedvűen, minden ok volt, császárok után a világomról nem tudtam napokig. Fájdalom is a gátseb 2 nap alatt már észre se vettem, császáros heg hetekig fájt, 10en év után is szokott fájni.
2021. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
39%
13-as, én kikérem magamnak a kamus jelzőt. Mázlim volt akkor, de nekem csak annyi bajom volt, amennyit írtam. Ahogy sógornőmnek, kolléganőmnek, meg anyósomnak is, háromszor.
2021. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
89%
26os én is ezt mondhatom el, amit te. Nekem a barátnőmmel egy nap volt a császárunk 1 óra eltéréssel és a posztoperatívban a felállás olyan szödnyű volt, hogy senkinek nem kívánnám. Ezt nem lehet szavakkal leírni sem elmondani, aki nem élte át, az maximum megközelítőleg tudja elképzelni. Meg utána napokig felállni, inkább ülve aludtunk, mert onnan nem volt félóra felkelni csak 10 perc..Belépni a kádba nem tudtam segítség nélkül, öltözni se nagyon.. Nekem nagy, 17 centis vágásom volt. Én is sportos vagyok, voltam, 50 km bicaj nekem napi szinten ment, most eltelt 3 év, és még mindig nem vagyok a régi, szerintem sose leszek már..Mintha az alhasam elhalt volna, hiába tornázok rá meg igyekszek, egyszerűen nem. Több gyereket nem is vállalok emiatt, mert egy szemernyi esélyt se adok hogy mégegyszer átéljem ezt.
2021. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!