Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a császármetszést választ...

Akik a császármetszést választották szülésnél, megbánták a döntésüket?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk a célegyenesben, de én egyre inkább tartok a szüléstől.

Az orvosom azt mondta, hogy a hüvelyi szülésnek és a császármetszésnek is megvannak a maga kockázatai, egyikre sem akar rábeszélni és hogy van még időm ezt átgondolni.

A baba szépen fejlődik, egyelőre problémamentes a terhességem.

Viszont több dologtól is tartok, féltem a kislányunkat is, magamat is. Úgy érzem, hogy a császármetszés kevesebb rizikót tartogatna, főleg a programozott, hiszen ott előre tudunk kb mindent, hogy mikor mire készüljünk. Félek, hogy egy hüvelyi szülésnél teljesen kicsúszna a kezemből az irányítás, ráadásul ott van a fájdalom is...

Tudom, hogy a császármetszésnél "utána fáj" és nem úszom meg ott sem, de azt a fajta fájdalmat jobban tolerálnám, mint azt, ami a vajúdással, szüléssel jár.

Két barátnőm végzett most az orvosin, mind a ketten azt mondják, hogyha szülnének, csakis császárral... Anyukám is elbizonytalanított, mert azt mondta, hogy az embertelen fájdalom és szerinte képtelen lennék kibírni.

Plusz fiatal vagyok, egy műtétből könnyen regenerálódnék, de lehet, hogy a hüvelyi szüléssel olyan sérüléseim lennének, amik egy életen át elkísérnek.


2021. szept. 16. 14:08
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőt császárral szültem. Fiatal voltam, 20 éves, de nem éreztem azt a “fiatal vagyok, egy műtétből hamarabb regenerálódok”-ot. Nagyon rossz volt utána. Meg közben is. Remegtem. Leginkább, amikor az érzéstelenítő ment ki, az volt a legrosszabb, az nagyon fájt, közben rázkódtam a remegéstől. Aztán a felépülés sem volt egyszerű. Nekem rettentő rossz élmény volt átélni, felgyógyulni. Aztán volt egy hüvelyi szülésem, ami ugyan fájt, de közel sem volt olyan rossz élmény. Össze se lehet hasonlítani. Most várom a harmadikat és szó szerint rettegek a császártól. Mindent megteszek, hogy elkerüljem, mert számomra borzalmas élmény volt. Természetesen, ha orvosilag indokolt lesz, akkor beletörődök, de nekem ez a félelmem.
2021. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

Melyik kórház, ha szabad kérdezni?

Én a Maternityn fogok szülni, első perctől kezdve hüvelyi szülésben gondolkodom, aztán majd lesz ami lesz.

2021. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

A harmadikat szültem programcsászárral egy sürgősségi császár után. Első gyereknél fel sem merült bennem, hogy császárt kérjek, hiszen a természetes szülés azért akkor is egyszerűbb.

De, ha már progicsászár lett belőle, meg egyáltalán nem bántam, kimaradt az egész éjszakás vajúdás, a sok fájdalom, ez a második császárom valahogy könnyebben felépülősre is sikeredett, mint az első, de még mint a hüvelyi szülésem is. Cserébe viszont kötényhasam lett, ami első császár után nem volt.

2021. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
78%
Az első császárom tavaly volt, egy percig se bántam meg! Nekem nagyon jó elmeny volt. A második 1 hét múlva lesz, semmi félelem nincs bennem.
2021. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
43%
Egy csaszar sosem lesz akkora elmeny,mint egy termeszetes szules. (Vannak persze kivetelek,pl egy extrem hosszu-akar vakuumos szules,de ez valljuk be,nem olyan nagyon gyakori). Egy csaszaros anyuka nem elheti at a mellre tevest egybol,nem foghatja meg egybol,olelheti magahoz a babajat. Nem sok helyen mehet be apuka a mutobe,ezaltal nem bujhat ossze a kis csalad konnyek kozt,meghatodva. Kiemelem,hogy ezek NEKEM nagyon fontosak voltak,es minden fajdalmat megertek. Az,hogy neked mi a lenyeg,TE tudod.
2021. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
74%

Nem szeretném a császármetszést szorgalmazni

De aki az azonnali mellretevést, összebújást, apa bentlétét hiányolják, azok olvassanak utána a gyengéd császárnak

Államiban ugyan még ritka sajnos, de magánban már igen csak utat tört:)

2021. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyunk hülyék 16-os. De elenyésző azoknak a családoknak a száma, akik megtehetik, hogy a magánellátást válasszák. És akkor sem lesz olyan mint hüvelyi szülés után, nem lehet a kettőt összehasonlítani. Nagyon jó lenne ha állami kórházakban is alkalmaznák a gyengéd császárt, de sajnos erre minimális az esély egyelőre.
2021. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzáteszem, hogy a nem vagyunk hülyék arra vonatkozott, hogy szerintem mindenki tisztában van vele, hogy magánban teljesen mást kapsz mint államiban. Nem támadás volt :)
2021. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem programcsászárom volt, én kértem. (Tudom, hogy nem lehet kérni, de ráfogtuk egy régi sérülésemre.) Jó élmény volt, egyáltalán nem bántam meg. A fájdalom az elő napon közepes volt, aztán semmi. Nem lett semmi bajom nekem se, meg a fiamnak se. Ha újra szülnék, megint programcsászárt akarnék.

Na de a lényeg, hogy nem lehet tudni előre semmit. Vagy lesz bajod, vagy nem. Lutri.

2021. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Magánkórházban szülök (Maternity). Szóval azért a körülmények, lehetőségek valamivel jobbak, mint egy állami helyen.

Igazából én a hüvelyi szülést nem tartom akkora "csodának", kb egy szükséges rossz, ami ahhoz kell, hogy legyen egy csodálatos kisbabánk. Lehet, hogy ezért is húzok inkább a császármetszés felé, mert az számomra kiszámíthatóbbnak, biztonságosabbnak tűnik.

2021. szept. 17. 10:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!