Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a császármetszést választ...

Akik a császármetszést választották szülésnél, megbánták a döntésüket?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk a célegyenesben, de én egyre inkább tartok a szüléstől.

Az orvosom azt mondta, hogy a hüvelyi szülésnek és a császármetszésnek is megvannak a maga kockázatai, egyikre sem akar rábeszélni és hogy van még időm ezt átgondolni.

A baba szépen fejlődik, egyelőre problémamentes a terhességem.

Viszont több dologtól is tartok, féltem a kislányunkat is, magamat is. Úgy érzem, hogy a császármetszés kevesebb rizikót tartogatna, főleg a programozott, hiszen ott előre tudunk kb mindent, hogy mikor mire készüljünk. Félek, hogy egy hüvelyi szülésnél teljesen kicsúszna a kezemből az irányítás, ráadásul ott van a fájdalom is...

Tudom, hogy a császármetszésnél "utána fáj" és nem úszom meg ott sem, de azt a fajta fájdalmat jobban tolerálnám, mint azt, ami a vajúdással, szüléssel jár.

Két barátnőm végzett most az orvosin, mind a ketten azt mondják, hogyha szülnének, csakis császárral... Anyukám is elbizonytalanított, mert azt mondta, hogy az embertelen fájdalom és szerinte képtelen lennék kibírni.

Plusz fiatal vagyok, egy műtétből könnyen regenerálódnék, de lehet, hogy a hüvelyi szüléssel olyan sérüléseim lennének, amik egy életen át elkísérnek.


2021. szept. 16. 14:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 2 csaszarom volt, az első programozott. A másodiknal elkezdtem vajudni hajlanban, hat az valami borzalmas. Akkor mondtak, hogy nincs ellenjavallata a természetes szulesnek, ott elszakadt a cérna, elkezdtem bőgni. Nem sokkal kesobb egy masik ügyeletes doki elcitt császárra. Mind a kettő után gyorsan regeneralodtam. Szerencsére ha lesz még egy gyerekem az mar tuti csaszar.
2021. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Másak vagyunk... Én kifejezetten rettegek a császártól, attól h felnyitnak, hogy huznak vonnak a kezem meg ki van kötve... Hogy utána mozdulni sem lehet órákig...

Terhesség alatt izgatottan vártam mi az az elviselhetetlen fájdalom amiről annyit hallottam már, amiről annyit meséltek már.


Kétszer szültem, gyors szüléseim voltak valószínűleg ezért maradt bennem hihetetlenül pozitív élményként az egész.

A harmadik babámat várom, és ismét várom a szülést, nem félek tőle

2021. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyunk egyformák. Én abszolút megértem az érzéseidet. Bármilyen császár utáni rossz élmény nem rettentett el annyira, mint a természetes szülés, a kiszolgáltatottság, a reménytelen kiabálás, ahogy a nők szinte az életüket könyörögnek. Nyilván nem mindenki, meg akinél nem spóroltak az epidurálissal ott sem, de általában ez van... Magamat ismerve, inkább a műtétből való felépülés, engem az kevésbé viselne meg.

Amúgy a programcsászáros ismerőseim elbeszélése alapvetően pozitív. Rosszabb élménye főleg azoknak van, akiknek sürgősségi volt.

2021. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Igen, ez a másik dolog, hogy rengeteg természetesnek induló szülés végződik sürgősségi császárral. Azt meg nem akarnám, hogy szenvedek 20+ órákat, majd mégis rohanni kell a műtőbe…
2021. szept. 17. 15:17
 25/43 anonim ***** válasza:
93%
Van erről valami statisztika h "rengetek" végződik sürgősségi császárral?
2021. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
91%
Csak mert rengeteg nő szül természetes úton is minden probléma nélkül
2021. szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
A szülések közel fele császármetszés, szerintem azért ez is elég beszédes. De nem nagyon bújtam a statisztikákat eddig.
2021. szept. 17. 16:29
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

A szülések fele Magyarországon. Ez nyugati országokban nem így van. Sajnos Magyarországon a szülészeti ellátás 50 éves elveken alapul, a lényege hogy minél hamarabb megszülessen a gyerek. Ez az egy számít.


De látod kérdező, van aki így fogja fel, van aki úgy. Hallgass a belső hangodra, hogy te mit szeretnél. Teljesen mindegy, hogy én, vagy más mit szeretnénk magunknak. Egyik szülés sem kevesebb mint a másik. Ha te jobban biztonságban érzed magad a császártól, válaszd azt. Ebben semmi rossz nincs.

2021. szept. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Mikorra várod a babát?

A 20. Hétig kb én is úgy gondoltam császárt szeretnék, mert hogy kiszámíthatóbb minden, tudom előre mi fog történni, nem vajúdok órákon, napokon keresztül. Aztán elkezdtem összeszedni a kontra érveket is, és egyszer csak azon kaptam magam, hogy a természetes szülést várom és a csm-től rettegek. Elkezdtem szépen tudatosítani magamban, hogy rendben lesz minden, nincs az a fájdalom amit ne birnèk ki.

Hatalmas élmény volt számomra a szülés, nagyon pozitívan éltem meg. Ilyet, hogy szükséges rossz szerintem csak addig mondanál, ameddig meg nem születne a babád. Másként gondolkodik az ember előtte és utána, nagyon sok mindenben.

Mindenkinek minden esélye megvan arra, hogy valami rosszul süljön el és a vége császár legyen, de nem szabad erre gondolni. Például anyukám is császárral szült engem, mivel 2 nap vajúdás után nem jöttek nála a tolófájások, nem tudott megszülni. De látod, ettől még én természetesen meg tudtam szülni a babámat, mindenféle közbe avatkozás és szülési erőszak nélkül.

Nem a kérdésedre válaszoltam igaz, de remélem nem támadásnak vagy okoskodásnak veszed a válaszomat. Szerettem volna ha látod, hogy nem olyan fekete az a szülés mint gondolod. Úgy érzem a lehető legjobb döntést hoztam, amikor úgy döntöttem megpróbálom természetesen megszülni a kisfiamat.

2021. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
35%
Ha magánkórházban szülész, én a helyedben megprobálnám a sima szülést, ott adnak epiduralt is. Én nem kaptam, allamiban szültem, indított szülés volt brutális fájdalommal de megcsináltam és a babám is ügyes volt. Epidurállal simán bevállalnám még egyszer mondjuk nélküle is . Ami nem öl meg az megerősít. És anyaként nagyon erősnek és kitartónak kell lenni. Ez az anyaság elsö próbatétele, a nagyobbak utána jönnek 😊
2021. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!