Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a császármetszést választ...

Akik a császármetszést választották szülésnél, megbánták a döntésüket?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk a célegyenesben, de én egyre inkább tartok a szüléstől.

Az orvosom azt mondta, hogy a hüvelyi szülésnek és a császármetszésnek is megvannak a maga kockázatai, egyikre sem akar rábeszélni és hogy van még időm ezt átgondolni.

A baba szépen fejlődik, egyelőre problémamentes a terhességem.

Viszont több dologtól is tartok, féltem a kislányunkat is, magamat is. Úgy érzem, hogy a császármetszés kevesebb rizikót tartogatna, főleg a programozott, hiszen ott előre tudunk kb mindent, hogy mikor mire készüljünk. Félek, hogy egy hüvelyi szülésnél teljesen kicsúszna a kezemből az irányítás, ráadásul ott van a fájdalom is...

Tudom, hogy a császármetszésnél "utána fáj" és nem úszom meg ott sem, de azt a fajta fájdalmat jobban tolerálnám, mint azt, ami a vajúdással, szüléssel jár.

Két barátnőm végzett most az orvosin, mind a ketten azt mondják, hogyha szülnének, csakis császárral... Anyukám is elbizonytalanított, mert azt mondta, hogy az embertelen fájdalom és szerinte képtelen lennék kibírni.

Plusz fiatal vagyok, egy műtétből könnyen regenerálódnék, de lehet, hogy a hüvelyi szüléssel olyan sérüléseim lennének, amik egy életen át elkísérnek.


2021. szept. 16. 14:08
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Magánban is csak akkor adnak ha látják h még messze a vége.

az első gyermek 2.5 órával, második gyermek 1 órával kórházba érkezés után született meg. Ha akartam volna se lett volna idő epidurálra

2021. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
31%

2 gyereket szültem természetes úton, mindkettő iszonyatosan fájt, így a másodiknál már rettegtem is eléggé. Mindkettőnél könyörögtem a császárért, de szerencsére az orvos nem engedte, mivel semmi nem indokolta. Miért nem váltottam orvost? Mert bíztam benne. Nem arra volt szükségem hogy azt csinálja amit mondok, hanem hogy azt tegye ami nekem és a babának jó. Nagyon hálás vagyok, hogy észnél volt akkor amikor én a félelemtől nem láttam tisztán. Ma már egy szolgáltatás lett az egész. A pénz felülírta a természetet itt is. Nem vagyok császár ellenes, de a programozott császár számomra olyan, mint prostihoz járni. Ha nincs más lehetőség jobb mint a semmi, de a jótól azért messze van.

A legtöbb szülés él egyébként rendben lezajlik ha császár ha természetes, nem kell félni.

Inkább azt kellene végiggondolod hogy hány gyereket szeretnél. Ha többet mint egy azért akkor inkább válaszd a császárt. A 2x-3xis császáros ismerősök, akiknél egyik szülés él sem volt semmi probléma 5-10 év elteltével egyre több panaszunk van. Pl. nem tudnak nehezet emelni, össze-vissza véreznek, nem tudnak hasizom gyakorlatokat végezni (35 fölött erre igen nagy szüksége van a nőknek), általánosságban így kövérebbek is, és a haduk olyan furán hízik a heg miatt. Van olyan 34 éves ismerősöm aki 3 császár után semmi megerőltetőt nem tud csinálni, mert rögtön vérzik. Mondjuk a 3.at normális helyen már az orvosok se vállalják.

Egy császárnál ezek nincsenek, a kettőnél is ritkább, de 3 császárral teljesen szétcseszed magad. Ha nem muszáj ne szülj császárral nem egészséges sem neked, sem a babának.

2021. szept. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
46%
Bocsánat rosszul írtam. Ha többet szeretnél mint egy NE válaszd a császárt.
2021. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne haragudj, de hogy lehet leírni olyat, hogy nem egészséges a császár sem nekem, sem a babának?! Ezt milyen tényekre alapozod? Vagy milyen szakirodalomra?
2021. szept. 18. 17:09
 35/43 anonim ***** válasza:
40%
Én nem az utolsó vagyok, de a természetes a babának is jobb mint a császár. Nem véletlen hívják természetesnek.
2021. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Persze, például az oxigénhiány, vagy a kulcscsonttörés csak jót tesz nekik. Az anyukák sérüléseiről meg ne is beszéljünk…
2021. szept. 18. 17:50
 37/43 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező ki ne találd már, hogy a császár biztonságosabb mint a természetes szülés. Te ezt szeretnéd amivel semmi gond sincs, csak szerintem igazolást keresel arra, hogy miért a császárt választod. Bőven elég annyi, hogy mert ezt akarod. Pont. De ne állítsd be úgy mintha a császár sokkal kellemesebb lenne, mert elég szar lesz az ébredés. Szerintem itt mindenki tök korrekten írta le a véleményét és nem ítélkezett. Van akinek bejött a császár, de ez egy nagy hasi műtét ami szar dolog. Mégegyszer mondom semmi baj nincs vele ha te előre ezt választod, de indokot keresni hogy miért az a jobb felesleges.
2021. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
37%

Bőven van szakirodalma. Olyannyira hogy ha egészségileg nem indokolt Tilos csinálni. Az utóbbi időben tény hogy sokkal veszélytelenebb mint 20-30 éve, ezért, illetve a pénz, és az orvos munkaidejének kordában tartása miatt nagyon elterjedt lett. Orvos nem is csinálhatna ilyet csak ha indokolt. Ennyit az orvosokról.

Nem értem én sem miért tetted fel a kérdést ha mindenképpen császárt akarsz. Minden műtétnek kockázata van, és bizony eléd is fogják tenni a papírt hogy írd alá hogy vállalod.

Ahogy írtam még ha nagyobb is a kockázat, ha csak egy gyereket akarsz nem számít. Ha többet viszont a minimum ami történni fog hogy a szép hasat elfelejtheted. Tudom hogy rendes szülés után se áll vissza mindig, de ott legalább még van az esély, vagy tudsz dolgozni érte. Hány többszörös hasi műtétessel szoktál a konditeremben találkozni?

Persze tudom olyan is van akinek ez nem számít.

2021. szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
89%
Manapság senki sem akar szenvedni, fájdalmat átélni . Én is nagyon féltem a szüléstől de én természetesen szerettem volna , mindenképpen. Még ha fáj is. Sokan túlélték már. És elfelejted, még ha rossz is. A baba átmegy a hüvelflórán és egy csomó baktériummal találkozik, ami jó az immunrendszernek. A császáros babákat csak kiemelik a műtétnél, nem megy végig a szülőcsatornán, nincs megküzdés.Ilyenkor a baba is dolgozik. Túl élnéd, ez hülyeség hogy nem bírnád ki. Nekem a szülés, nem is fájt például, nem olyan mint a filmekben hogy óbégat az ember. Akkor csak koncentrálsz. A vajúdás az fáj, de nem egyfolytában .
2021. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
47%
Akartam én is császárt mert féltem hogy kitágulok. Magánban meginterjúvoltam néhány embert. Akiket megkérdeztem senki nem tágult ki, viszont az egyik császáros ismerősöm (már 3 éves a gyerek) azt mesélte hogy még mindig minden lökésnél fáj neki. Annyira hogy azóta nem is élvezi a szexet. Ez annyira megrémített, hogy a természetes szülés mellett döntöttem. Így utólag szerencsére, mert teljesen komplikációmentes volt, és kicsit sem tágultam ki. Ez a kitágulás dolog nem is tudom honnan jön, mert senkit nem ismerek aki kitágult volna. Persze ezzel nyilván nem dicsekednek az emberek. Lehet erről érdemesebb lenne a férfiakat megkérdezni.
2021. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!