Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy sima szülés?

Császár vagy sima szülés?

Figyelt kérdés
Szemműtètem miatt kaptam igazolást, hogy nem ajánlják a hüvelyi szülést, nagyon rövidlátó voltam, és még mindig látszik a szememen, annak ellenére hogy tökéletesen látok vele. ( Klinikán azt mondták hogy olyan lesz mint a normális szem, nagy Kamu) császár felé hajlottam én is a rossz csaladi hüvelyi szülések miatt, de most hogy bizonyos lett, kicsit parazni kezdtem. Van ősanya barátnő is a közelben, aki azt mondja, igenis szenvedni kell mert akkor alakul ki a kapcsolat. Mi a véleményetek?

2021. szept. 23. 19:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
62%

Hát felesleges jogszabály, inkább választottam volna dokit és fizettem is volna érte mint hogy be se érjen a szülés végére.. bár nem volt gond, de röhej.. így utólag belegondolva meg vicces is volt. :)


Az egészségedet ne veszélyeztesd. A gyerekednek se lenne egyszerű egy vak anyával.

2021. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy ki lehet játszani a rendszert, és lehet akkor amikor a dokim van. Sok helyen még fogadni is lehet a mai napig, senkit nem érdekel. Egy orvos sem lesz büntetve, amit a híradó mutat, az csak hangulatkeltés...
2021. szept. 24. 14:47
 23/30 flora08 ***** válasza:
68%

A barátnőd hozzáállása egyszerűen nevetséges. Nem akartam elhinni, hogy vannak ilyen nők, akik azt gondolják, hogy ha valaki császárral szül, ott minden elveszett, nem fog kötődni a gyerek, az nem is szülés... Az egészségetek a legfontosabb! Szerintem hanyagold ezt a nagyokos barátnőt, mert később idegbajt kapsz majd a jótanácsaitól.


Korábban egy magyar énekesnő (mindegy, hogy ki volt az) nyilatkozott a szülésről. "Természetes szülést szerettem volna, 10 órát vajúdtam, de végül úgy döntött az orvos, hogy császármetszés kell. De az adott erőt, hogy éreztem a fájásokat, és így mégis átélhettem a szülés élményét" ??? Az a lényeg, hogy fájjon? Ennyi erővel, akinek nincsenek rosszullétei/nem vizesedik/görcsöl/migrénes/cukros terhesség alatt, az nem is volt várandós? Ismerek olyat, aki kellemetlenül érezte magát utólag, mert fájdalomcsillapítást kért (és kapott) amikor szült. Biztos jobb anya lenne, ha még jobban fájt volna neki a szülés 🤦 Elnézést kérek, ha durva voltam, csak nagyon sajnálom, amikor valaki így gondolkodik, azt pedig még jobban, hogy elbizonytalanít egy hozzá közelálló személyt.


Minden jót kívánok nektek! 🙏

2021. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
29%

Nem azért lényeges hogy fájjon, hogy utána ki lehessen mondani, hogy "hú, nekem nagyon fájt és az akkor már úgy JO vagy MEGFELELO szülés". A lényege, hogy a fajasoknak van pozitív hatása az anyára és a magzatra és van hatása a kettőjük közti kapcsolatra.


Viszont ettől még nem minden program csaszaros babának lesz adaptacios nehézsége, vagy nem minden pcs utan sérül az anya gyermek kapcsolat, és nem lesz minden anya kevésbé felelős szülő, mint az amelyik fajasok után szül.

Másrészt aki így vagy úgy szül, annál nem lehet megvizsgálni, hogy "mi lett volna ha" másképpen szül.

Szerintem túl van ez tolva, vagy legalábbis nagyon káros általánosítani egy-egy esetet a társadalom egészére.

2021. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%
A kötődést nem a fájdalom érzése, hanem az oxitocin okozza.
2021. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Akkor lehet én gondolom rosszul hogy a kötődést az okozza, hogy sokáig vártunk rá, szerelmünk gyümölcse és 9 hónapig a szívem alatt hordtam. Szerencsére nem találkozunk minden nap ezzel a barátnőmmel, de számítok rá, hogy mástól is csak a lesajnálást kapom majd a császár miatt, pedig mondom, úgy indultam neki, hogy elfogadtam, hogy benne van a pakliban. Valószínűleg túl teszem majd ezen is magam, még van 4 és fél hónapom☺️
2021. szept. 25. 13:17
 27/30 anonim ***** válasza:
82%

Terhes vagy, tele vagy érzelmekkel, persze hogy kiakadsz egy ilyen hülyeségen.

Határozottan állítsd le azt a rosszindulatú, buta libát!

Mielőbbi jobbulást a császár után! És kötődni fogtok a babáddal nyugi!❤

2021. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti, hogy kipicsognám a programcsászárt. Egyrészt ilyen szemmel nem hiszem, hogy nagyon okos dolog vajúdni, vagy megkockáztatni, hogy elinduljon a baba a szülőcsatornában, mert onnan nincs visszút. Másrészt 2 esetet is tudok (amit védőnő barátnőm mondott, tehát ez nem ilyen ezer ismerős története), amikor programcsászár lett volna de hamarabb beindult a szülés, és az egyik végül sürgősségi császár lett, a másik esetben meg természetes. Mindkét esetben a késlekedést az okozta, hogy voltak a műtőben. Szóval én tuti nem vállalnám be, hogy majd beindul a szülés azt' jóvan, még így is benne van a pakliban, hogy ha hamarabb beindul, akkor mi lesz. Sógornőm gerincvelőcső-záródási rendellenesség miatt volt programcsászáros, ráadásul nem is tudott szoptatni, mert nem indult meg normálisan a teje. A gyereke babaként is kiegyensúlyozott, elégedett kisfiú volt, és most is az, illetve hihetetlenül jó a kapcsolatuk. Szóval ezeket az adaptációs faxságokat el kellene már felejteni, mert rohadtul nem ezen múlik, csak vannak nők, akiknek ennyi az egész teljesítményük, és a sajnát frusztrációjukat vetítik ki másokra. Szuper, ha minden megy a maga természetes módján, de azért van orvostudomány, hogy a komplikált esetek is jól végződjenek.

Én nem vagyok terhes, de szintén kicsi korom óta tudom, hogy tuti császáros leszek, már most kikértem róla a szakvéleményt. Ugyan ez a lelkinyomás-gyakorlás egy-két embertől. Szánalmas.

2021. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Igazad van és nem értem miért csinálják. Sokszor azt érzem, tisztelet a kivételnek, hogy aki sokat szenvedett, vajúdott, repedt, az azt szeretné, hogy másnak is ilyen legyen, ne csak neki legyen nehéz. Megdöglött a lovam, a szomszèdè is dögöljön meg szindróma...
2021. szept. 27. 10:54
 30/30 anonim ***** válasza:
67%

"Van ősanya barátnő is a közelben, aki azt mondja, igenis szenvedni kell mert akkor alakul ki a kapcsolat."

Nevetséges... Mert a terhesség egy sétagalopp és nincs benne szenvedés?

Amúgy már a szüleim generációjánál is bőven létezett császármetszés. Tehát már 60 évesek is vannak közöttük. Semmiben nem befolyásolja a későbbi életét a gyereknek az, hogy hogyan jött ki. Ahogy az sem, hogy mennyi ideig szoptatták. Urambocsá az sem, ha nem szoptatták. Túl van misztifikálva ez a téma.

Kérdező, én biztos a programcsászárt választanám, de én eleve azt szeretnék. A császáros rémtörténeteknél azt is vedd figyelembe, hogy a legtöbb eset sürgősségi, miután már szerencsétlen nő egy napig vajúdott és komplikációk is jöttek. Persze, hogy rosszabbul éli meg az első felállítást és a műtéti utóhatásokat, mint aki kipihentebb. Barátnőmnek három császármetszése volt. Az első még természetesnek indult, sürgősségi csm lett. A másik kettő már program. Azt mondta, sokkal könnyebb és a felépülés és gyorsabb volt volt úgy, hogy már eleve erre készült, rápihenhetett és nem kellett előtte is szenvednie.

2021. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!