Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha magánkórházban szeretnék...

Ha magánkórházban szeretnék szülni, borítékolható a programozott császármetszés? Vagy hogyan?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, itt sajnos nincs olyan magánkórház, amelyik vállal szülést is.

Pesten van kettő, amiket néztem. Az egyik a Maternity, ott az utóbbi 2 évben három barátnőm is szült, a másik a Duna Medical.


Az állami ellátással eddig csak rossz tapasztalatunk volt, de szerencsére nem is kellett soha a kórház "vendégszeretetét" élveznünk komolyabb problémával. Igazából amik eddig voltak, az olyan volt, hogy laktóz érzékenységet összekevertek Crohn-betegséggel, és már szteroidokkal akartak kezelni. Vagy minősíthetetlen stílusban tárgyaltak velem, hónapos várólista volt stb.

Az éves szűréseket, mint pl. nőgyógyászat, fogászat, magánúton intézzük.


Mindenképpen magánkórházban szülnék, mert az sem szimpatikus, hogy a saját orvosom, szülésnőm nem lehet ott velem, hanem éppen aki dolgozik... Sajnos az itteni kórházban nem mind kiváló szakember, de ezt nem szeretném részletezni. Nem érezném biztonságban magunkat itt.


Viszont a távolság problémás, 200 km. Tudom, hogy első szülésnél általában nem siet a baba, de mi van, ha mégis? Nem szeretnék az esti hírekben lenni azzal, hogy az autópálya mellett szültem meg...

Ilyen esetben szerintetek hogy kellene ezt megoldani?

Nem álmom egy császármetszés, szeretném megpróbálni a hüvelyi szülést epidurállal, de kockáztatni sem szeretnék. Vagy ha már jóslózok viszonylag aktívan, menjünk fel Pestre és legyünk egy hotelben?

Vagy ha valaki volt ilyen helyzetben, elmesélné, végül mi lett a megoldás?


2022. márc. 15. 21:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
71%
Az utolsó hetekre Budapestre költöztök, kivesztek egy lakást airbnb-n.
2022. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Jósló fájás lehet màr 35 hetes korban is, attól még lehet kihúzott 40-ig. Ennyi időt hotelben tölteni brutális összeg, mint ahogy a magánkórház is. Persze, ha megteheted, akkor miért ne? Magánkórházban az van, amit szeretnél. Ha Martinit kérsz a szülőszobába hupilila szívószállal, akár még az is. Szóval ha akarsz programcsászárral szülhetsz indok nélkül is. Ha epidurállal szeretnél, akkor meg úgy lesz. Ez a te és pénztárcád döntése.
2022. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

A programozott császártól is tartok, igazából megijeszt maga a gondolat, hogy ott lennék felvágva, utána összevarrnak... De ebben az esetben legalább lenne egy biztos időpont és nem attól kéne tartanom, hogy nem érünk oda időben.


Néztem az árakat, tényleg nem két forint egyik hely sem. Viszont ennyit nekem megér az, hogy normális helyen és körülmények között leszünk, biztonságban és végig ott lehet velünk a férjem is, nem csak egy üvegbúra mögül láthatja a babánkat az első napjaiban.

2022. márc. 15. 21:12
 4/50 anonim ***** válasza:
87%

Hát figyelj, nekem az első szülésem úgy nézett ki, hogy fél3kor ébredtem rögtön 5 perces fájásokkal és magzatvíz elfolyással. Zuhany, hajmosás és indultunk. Mi is Bp-re mentünk fel, 4 előtt vmivel ott voltunk, addigra 4 perces fájásaim voltak és borzasztó rossz volt a kocsiban ülni, nagyon szenvedtem akkor. Reggel 8 előtt megszületett a babám. Mi 65 km-re voltunk a kórháztól.

Saját tapasztalat alapján azt mondom, úgy NE csináljátok, hogy akkor utaztok 200 km-t. Mi van, ha neked is rögtön úgy indul, mint nekem, még ha fel is értek (ha!), ki tudja hogy viseled az ülést, nekem hatványozottan jobban fájt úgy, mint utána sétálva, ráadásul a forgalommal sem tudtok kalkulálni, és azért 200 km-ben sok minden benne lehet (a férjed eközben irtó stresszben, mert látja, hogy szenvedsz, és izgul, hogy felértek-e).

Vagy nézzetek közelebbi kórházat, vagy pedig csináljátok azt, amit fentebb is írtak: utolsó néhány hétre költözzetek közelebb. Ha a férjed munkája miatt macerás Bp, akkor esetleg félúton , hogy neki is reális legyen a bejárás, de könnyen ott is legyetek a kórházban, de ezt is mindenképpen úgy lenne célszerű, hogy a garázsból kb már a pályára kanyarodtok ki, aminek a végén már a kórház van, mert még 100 km is azért sok.

2022. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldöntened. Vagy költöztök Budapestre az utolsó hetekre, vagy elindultok, amikor viszonylag biztosnak tűnő fájásaid vannak, de még viszonylag ritkán, vagy program császár. Te tudod. Biztos szívesen segítenek a kórházban dönteni.

Viszont amin megakadt a szemem. Várandós gondozásra is képes lennél Budapestre járni? Vagy hogy gondolod, hogy a te orvosod lesz bent a szülésnél? Azt tudod, hogy a magánkórházak többségében is csak a prémium csomagban lehet orvost választani?

2022. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Igen, a terhesgondozást is ott tervezzük.

Én nagyon szeretek vezetni, nekem ez a távolság nem probléma alapesetben. Havonta 1-2 alkalommal mindig megyek Pestre most is.

2022. márc. 15. 21:57
 7/50 anonim ***** válasza:
93%
Attól hogy programcsaszar lenne még a gyerek dönthet Úgy hogy azt sem várja meg🤷‍♀️
2022. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
72%
Nem vállalnék be úgy szülést, hogy 20 km-nél többet kell autózni. Nem tudhatod, hogy neked milyen gyors lefolyású. Ha erősebb fájásaid vannak útközben, akkor brutál kényelmetlen az autó. A programcsászár se mindig biztos. Egy front simán beindítja hamarabb a szülést. Csak akkor vállalnám be, ha a 37. Héttől fel tudnék költözni. Viszont ekkor is benne van a pakliban egy koraszülés esélye akár.
2022. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%

Oké, de a várandós gondozás nem feltétlenül annyiból áll, hogy felvezetek Pestre, belibbenek a klinikára és megyek haza. Egyrészt szerintem tök fölösleges költség (benzinnel együtt), másrészt ez egészen addig oké, amíg problémamentes egy terhesség és nem az utolsó trimeszterben jársz. Akkor már sokszor létezni is kényelmetlen és nem feltétlenül javasolt neked 200 km-ket vezetni mondjuk kialvatlanul oda-vissza. CTG-kre is fel fogsz járni, hetente a végén? Az meg nem feltétlenül elvárható apukától, hogy minden alkalommal furikázzon.

Szóval ezt én azért erősen átgondolnám, nekem ez így mindent adna, csak biztonságérzetet nem. Pedig elvileg pont ezért választanád a magánklinikát.

2022. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Koraszülésnél a magánklinika amúgy sem lenne választható opció, szóval ez tényleg ilyen "legrosszabb forgatókönyv" lenne minden szempontból.


Utolsó trimeszterben, ha már kényelmetlen lenne az, hogy én vezetek, akkor a párom vinne. Így is biztos lesz majd, hogy ő is jön velem, szerencsére a munkáját tekintve ez nem akadály.

Ha nem érne rá, ott vannak a szüleim is.

Őszintén, ha hetente kéne autóba üljek az egész terhesség alatt, akkor is sokkal inkább választanám a magánklinikát az itteni kórház helyett.

2022. márc. 15. 22:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!