Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha magánkórházban szeretnék...

Ha magánkórházban szeretnék szülni, borítékolható a programozott császármetszés? Vagy hogyan?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, itt sajnos nincs olyan magánkórház, amelyik vállal szülést is.

Pesten van kettő, amiket néztem. Az egyik a Maternity, ott az utóbbi 2 évben három barátnőm is szült, a másik a Duna Medical.


Az állami ellátással eddig csak rossz tapasztalatunk volt, de szerencsére nem is kellett soha a kórház "vendégszeretetét" élveznünk komolyabb problémával. Igazából amik eddig voltak, az olyan volt, hogy laktóz érzékenységet összekevertek Crohn-betegséggel, és már szteroidokkal akartak kezelni. Vagy minősíthetetlen stílusban tárgyaltak velem, hónapos várólista volt stb.

Az éves szűréseket, mint pl. nőgyógyászat, fogászat, magánúton intézzük.


Mindenképpen magánkórházban szülnék, mert az sem szimpatikus, hogy a saját orvosom, szülésnőm nem lehet ott velem, hanem éppen aki dolgozik... Sajnos az itteni kórházban nem mind kiváló szakember, de ezt nem szeretném részletezni. Nem érezném biztonságban magunkat itt.


Viszont a távolság problémás, 200 km. Tudom, hogy első szülésnél általában nem siet a baba, de mi van, ha mégis? Nem szeretnék az esti hírekben lenni azzal, hogy az autópálya mellett szültem meg...

Ilyen esetben szerintetek hogy kellene ezt megoldani?

Nem álmom egy császármetszés, szeretném megpróbálni a hüvelyi szülést epidurállal, de kockáztatni sem szeretnék. Vagy ha már jóslózok viszonylag aktívan, menjünk fel Pestre és legyünk egy hotelben?

Vagy ha valaki volt ilyen helyzetben, elmesélné, végül mi lett a megoldás?


2022. márc. 15. 21:04
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
80%
4-es vagyok. Azt én is csak alátámasztani tudom, hogy ez a várandós gondozás része sem reális. Én 35. héttől már nem tudtam vezetni, akkora volt a hasam, de nem is szívesen vállalkoztam volna rá még az említett 65 km-re sem, mert elő-előfordultak rosszullétek, a vérnyomásom ide oda ugrált, ömlött az orromból a vér, zsibbadt mind a két karom és tsai. 2 nappal hordtam csak túl, de az utolsó 2 héten 2 naponta kellett menni ctg-re, pluszban egyszer megjárattak minket egy másik vizsgálat miatt és ezen felül volt még egy vérvétel és pcr. Én nem magánkórházban szültem, hanem befogadó nyilatkozattal egy "közispotályban", amire ráadásul az a magánorvosom beszélt rá, akinél szívem szerint szültem volna magánkórházban. Én a helyedben inkább megpróbálkoznék egy ilyen alternatívával, megpróbálni bejutni egy másik, jobbhírű kórházba, ami viszont elérhető távolságban van, mert őszintén szólva, amit most szeretnél, azt nem tartom kivitelezhetőnek.
2022. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sokan vannak ismerősi körben, akik kb 2 naponta mentek a harmadik trimeszter. Felesleges időtöltés ez csak. Szóval én emiatt nem ajánlom. Baromi sok pénz emellett. Ezt a gyereketekre is elkölthetitek nyugodtan. Ha be mered vállalni a természetes szülést és egy bábát fogasz és úgy szülsz államiban is sokkal jobban jársz szerintem. A környékeden pedig mehetsz privát terhesgondozásra. Ez szerintem még egy jó opció.
2022. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék semmilyen állami helyre menni, az az igazság. Nagyon lehangoló volt, amiket eddig láttam és nem szeretnék egy olyan helyen tölteni 1 napot sem. Főleg szülés után nem, totál egyedül...


Ha szükséges, megoldjuk azt is, hogy a 35.-36. héttől Budapesten lakjunk, közel ahhoz a helyhez, ahol majd szülök. De azért ennél szerettem volna egy jobban kivitelezhető opciót, ha van rá lehetőség.

2022. márc. 15. 22:20
 14/50 A kérdező kommentje:

Sok pénz, de ha a mindennapi életünket nézem, akkor annyira nem az. Ezt az összeget nem vesszük el a baba elől, nem lesz emiatt kevesebb étel itthon, vagy kevesebb nyaralás a nyáron stb.

Belefér a keretünkbe szerencsére és úgy érzem, hogyha valamire, akkor erre tényleg jó szívvel költök, gondolkodás nélkül.

2022. márc. 15. 22:22
 15/50 anonim ***** válasza:
73%
Akkor viszont számolj vele, hogy a 6-7. Hónaptól valószínűleg fel kell költöznöd, mert nem lesz értelme az ingázásnak. Fáradt leszel, fájni fog mindened, a hasad miatt is kényelmetlen lesz az utazás. Szóval ha ez neked megoldás, akkor csináld így.
2022. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:

Akkor kérj programcsászárt és lesz ami lesz. Legrosszabb esetben max állami kórházban kötsz ki így is (beindul és gyorsan jön). Veszíteni valód nincs.

Azért nem kell ám túlmisztifikálni a dolgokat. Most 48 óra a legtöbb kórházban a kötelező benntartózkodási idő, azt fél lábon is ki lehet bírni és annyira pörögnek az események, hogy kb. pislog az ember egyet és már otthon is van.

Ami engem meggyőzött az állami kórházról (országos központhoz tartozunk) az az, hogy van újszülött intenzív és minimum 3-4 orvos ügyel egy műszakban, vagyis bármi baj van, tudnak konzultálni és közel a segítség a babának is. Magánkórház esetén bármi baj van, átszállítják a babát állami kórházba, valószínűleg nélküled, te meg majd látod, amikor látod. Nekem ez fontosabb volt, mint a kétnapi kényelmem, de persze kinek mi. Egy vidéki lepattant állami kórházban én sem szívesen szültem volna, ahol két hetente vezetnek le egy szülést. Itt meg mondjuk futószalagon érkeztek a babák, de engem ez a legkevésbé sem zavart. :)

Lényeg a lényeg, én az utolsó 4 hétben már nem szívesen vezettem és a férjem sem szívesen engedett még a 20 km-re lévő magánorvoshoz sem várandós gondozásra. A másodállásom 180 km-re van, hetente megjártam. A 33. héten dolgoztam utoljára, de már kb. a 28. héttől éreztem azt, hogy ezt azért nem tudnám már sokáig csinálni. Fáradtság hullámok, derékfájás, állandó pisilési inger, dekoncentráltság, egyre nagyobb, útban lévő pocak, a vége felé már vizesedő lábak (konkrétan úgy éreztem, hogy szétrobban a csizma a lábamon), néha szédülés, vagy hányinger, de közben koncentrálj a vezetésre. Szóval én is szeretek vezetni és 200 km normál helyzetben nekem nem távolság, de azt az apró tényt kifelejted, hogy várandós vagy. Ami a végefelé már nagyon terhes tud lenni. :)

2022. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Vészmegoldásnak jó, bár reménykedtem, hogy van valakinek kevésbé kényelmetlen ötlete is, ami kevesebb macerával jár.

De nyilván függ minden attól, hogy hogy alakul a terhességem. Volt olyan barátnőm, aki még 36 hetesen 10 centis tűsarkúban szaladgált a nagyobbik gyereke után egy esküvőn nyáron, a 30 fokban és semmi baja nem volt egész terhesség alatt, 38. hétig tornázott. Egy másik szintén hasonlóan volt, ő 30 hetesen még úgy nézett ki, mint más, amikor többet eszik a kelleténél.


Szóval ilyen is van, én próbálom inkább ezeket bevonzani. De persze ha nehezebben viselem majd a végén a terhességet, akkor ahhoz alkalmazkodunk.

2022. márc. 15. 22:33
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm jövő hónapban fog szülni a Duna medicalsban és nagyon pozitív eddig az, amit mesél. Részletesen meghallgatták az igényeit, biztosították, hogy figyelembeveszik a terveit. Mondjuk azért az összegért nyugodtan nyalhatják is ki a fenekét. 😬


De ha nektek belefér, akkor én az utolsó hetekben már inkább a közelben tartózkodnék. Vajúdás alatt annyi km utazás, akkora pocakkal pokollá tudná tenni az eseményt. Tőlünk a kórház 15 perc autóútra van. Hát nekem minden perc óráknak tűnt. 😬

2022. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Megyei kórházról van szó, szóval azért vannak az osztályokon bőven, de engem nagyon taszít ez az egész. És szeretnék boldogan visszagondolni a kórházi időszakra, nem úgy, hogy 5 idegennel voltam egy kórteremben, random orvosok néztek be kérdés nélkül a lábam közé, és a nővérek mindenért lehordtak. Meg szeretném, ha olyan orvos, szülésznő lenne ott velem, akikben maximálisan megbízom és nem akkor látom őket először.
2022. márc. 15. 22:37
 20/50 anonim ***** válasza:
51%
Ahol elek, nagyok a tavolsagok, a terhesseg vegeig dolgoztam, 1.5 ora az ut egy utra a munkahely. Ugyhogy 3 ora utazas naponta a 37. hetig. Megoldottam, mint mindenki mas is. A terhesgondozassal nem latok problemat, a szules elott pedig 3 hettel felkoltoznek, legalabb te, a ferjed meg jon ha akcio van.
2022. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!