Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha magánkórházban szeretnék...

Ha magánkórházban szeretnék szülni, borítékolható a programozott császármetszés? Vagy hogyan?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, itt sajnos nincs olyan magánkórház, amelyik vállal szülést is.

Pesten van kettő, amiket néztem. Az egyik a Maternity, ott az utóbbi 2 évben három barátnőm is szült, a másik a Duna Medical.


Az állami ellátással eddig csak rossz tapasztalatunk volt, de szerencsére nem is kellett soha a kórház "vendégszeretetét" élveznünk komolyabb problémával. Igazából amik eddig voltak, az olyan volt, hogy laktóz érzékenységet összekevertek Crohn-betegséggel, és már szteroidokkal akartak kezelni. Vagy minősíthetetlen stílusban tárgyaltak velem, hónapos várólista volt stb.

Az éves szűréseket, mint pl. nőgyógyászat, fogászat, magánúton intézzük.


Mindenképpen magánkórházban szülnék, mert az sem szimpatikus, hogy a saját orvosom, szülésnőm nem lehet ott velem, hanem éppen aki dolgozik... Sajnos az itteni kórházban nem mind kiváló szakember, de ezt nem szeretném részletezni. Nem érezném biztonságban magunkat itt.


Viszont a távolság problémás, 200 km. Tudom, hogy első szülésnél általában nem siet a baba, de mi van, ha mégis? Nem szeretnék az esti hírekben lenni azzal, hogy az autópálya mellett szültem meg...

Ilyen esetben szerintetek hogy kellene ezt megoldani?

Nem álmom egy császármetszés, szeretném megpróbálni a hüvelyi szülést epidurállal, de kockáztatni sem szeretnék. Vagy ha már jóslózok viszonylag aktívan, menjünk fel Pestre és legyünk egy hotelben?

Vagy ha valaki volt ilyen helyzetben, elmesélné, végül mi lett a megoldás?


2022. márc. 15. 21:04
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
10%

A szobatársak mennyisége nálunk pl összesen 3 anyuka van egy szobában és én az első szülésnél szinte nem is szóltam másokhoz, ők se beszélgettek. Le lehet venni egy kis idő alatt, hogy a másikat békén kell hagynom

Nyilván az nem volt kellemes, hogy így amelyik babája aludt, az nem tudott aludni, mert az enyém meg épp 2dik órája sírt. Nem kellett neki se a mellem, de még a hozott tápszer sem. Friss levegőre vágyott. Szóval tök kellemetlen, ha sír, stb. De itt együtt lehetsz a kisbabáddal, csak vizsgálatokra viszik el, de pl a BCG oltást is az orrom előtt adták be neki. Őszintén szólva csakis akkor mennék magánkórházba szülni, ha egyébként nem lenne mit csinálnom azzal az összeggel, amit elkérnek.

2022. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
De ha én a párommal, és a kisbabánkkal szeretnék lenni, akkor még az is sok nekem, hogyha rajtam kívül csak 1 másik anyuka van ott.
2022. márc. 16. 13:27
 43/50 anonim ***** válasza:
51%

Én 70 km utazást se vállaltam be, de nem is a szülés, hanem a terhesgondozás miatt.

Pécsen a magánklinikán csak úgy lehet szülni, ha odamegyek minden vizsgálatra.

Az egy dolog lett volna, hogy 990ezer forint helyett másfél millára rúgtak volna így a költségek, de téli hónapokban nem akartam este 7-8-kor Pécsre utazgatni.


Szóval nálad a 200 km a szülés miatt se túl nyerő + ha nem vállalják terhesgondozás nélkül akkor teljes bukó.

2022. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, hogy 4 napot összesen a jég hátán is elvagyok apával vagy nélküle. Utána meg miénk az egész idő rá. De persze kinek mi az igénye erre. 🙂


Persze, nem azt mondom, hogy ha megteheted, ne menj magánba, szó sincs erről. Inkább előre informálódj és ne csak a negatív dolgokat halld/lásd meg az állami kórházakkal kapcsolatban. 🙂

2022. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

Teljesen meg tudom érteni h nem akarsz másokkal együtt lenni.

Én sem akartam!

Családi szobát szerettem volna ahol ott lehet a férjem is, de sajnos pont foglalt volt, viszont megkaptam az egy ágyas szobát.

Nagyon jó volt egyedül.

+ a folyósóról mindig behallatszódott h valahol mindig sírt egy baba. Szörnyű lehet az is ha a te gyereked sír és felver másik 3 embert és 3 babát és az is ha fél óránkét valaki babáját kell hallgatni.


A bimbóm miatt félmeztelenül kellett lennem, azért az is jobb volt egyedül, nem kellett senki előtt meztelenkednem.

Saját fürdőszoba megfizethetetlen.

2022. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
45 nekem kórház fóbiam van és ráadásul ahol én fogok szulni ott egyáltalán nincs egyagyas korterem 🥶🥶🥶😭 nezegettem en is a duna medicalt de hiába vagyok pesti így is a város túlsó felén van és nincs autónk, azért annyira nem, vagyunk gazdagok hogy a végén naponta taxizgassak oda ctgre, ráadásul csak a 40. Héttől vállalnak, addigra a nők 80% megszul🤔
2022. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
0%
46 mit vállalnak csak a 40-dik héttől? Szülést? Ez butaság. Áprilisban fog ott szülni a barátnőm, január közepén, ha jól emlékszem, leszerződött velük. Bármikor beindul, mehet szülni. És azért halkan megjegyzem, hogy ő csupán amiatt csengeti ki azt az összeget, mert csak a Szent Imre kórházban hajlandó állami szinten szülni, az pedig az új módosítás óta neki nem jó, nem körzetes..
2022. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Van berelheto ctg, utolso, es szulesznok is ki tudjak elemezni.
2022. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Igen, az alap csomagjuk a 40.hettol indul ctg-vel, nyugodtan nézd meg a honlapjukon, nekem elkuldtek minden infot és szerződés tervezetet
2022. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a barátnőd nem az alap csomagra szerződött.
2022. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!