Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most mi tevő legyek?

Most mi tevő legyek?

Figyelt kérdés

Üdv kedves anyukák!

Iszonyat nehéz hetek várnak rám, ugyan is 35 hetes vagyok. A tegnapelőtt voltam vizsgálaton 2 kg és 700 g körül van a picikém.

Én eleve kicsi termetű vagyok, a baba sokat nőtt és szépen fejlődik.


A doki szerint ha nem szülök május 15 ig, akkor császár lesz a vége.

Rendesen május 15 re van datálva a fix 9 hónap, ha onnan túl hordom nem hiszem, hogy képes leszek természetesen szülni.

A doki is ettől fél, 15 előtt, ha nem jön akkor császár.


Iszonyat félek a műtéttől, soha nem voltam megműtve.

Hallottam, hogy a császáros babák nehezen adaptálódnak az első napon, oxigén, légzés stb


Köztetek császároztak meg? Milyen volt, láthatjátok azonnal a babát? Cicire mikor teszik? Hány napot voltatok bent?

Köszönöm előre a válaszokat!


Én nagyon nem így képzeltem el az első szülésem:(



2022. ápr. 13. 07:15
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
71%
Az uh-s meres rengetegszer pontatlan, erre nem alapoznek. A nok teste akkora babat noveszt, amit meg tud szulni. Nem csaszar a megoldas, hanem fuggoleges pozicioban torteno kitolas. Negykezlab szuleskor 30%-kal tobb helyen van kijonni a babanak, mint haton fekve, mert ugy utban van a farokcsont. Ket 4,3 kilos gyereket szultem, nagy fejatmerovel, vekony vagyok, es magas sem. Az elsot hatonfekve, a masodikat negykezlab, beavatkozasmentesen.
2022. ápr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, ismerősöm 5,6 kilós, 64 cm babát szült meg. Nem egy testes alkat. Ezen kár rugózni. Elég elavult nézet ez, hogy nem fogod tudni megszülni. A női test csodákra képes és egy pár szülésfelkészítő (akár videó) nem árt, hogy a köd felszállhasson.


Ezek a mérések amúgy is csak becslések. Én 37 hetes vagyok, nálam 3 kilónak saccolta és azt hozzátette, hogy nem lesz egy óriás. De pl annó a fiamat utolsó uh-n mérte 3700 grammra, rá 3 hétre született 3600-al. Nem fix az, amit mondanak a dokik.


Bízni kell, hogy meg tudod csinálni. Nyilván jó, ha a császárral kapcsolatban is van némi infója az embernek, de a leírásod alapján tulajdonképpen még az sem indokolja a császárt, amit a dokid mondott. 💁

2022. ápr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
88%
A kolléganőm jó ha van 45kg,160cm kb, 3x szült természetes úton 3.6 kg os gyereket
2022. ápr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Kerj masodvelemenyt olyan dokitol, aki csak valos indokkal mut, mert ez nemaz. Van olyanis, aki hajlando atirni a terminusod kesobbre, olyanra keress ajanlast, pl. a Termeszetes szules kerdezz-felelek, vagy a Mindrnt a termeszetes szules facebook-csoportokban. O majd elmondja, mikor indokolt a csaszar.


A korhaznak van egy protokollja, minden korhaznal mas. Ez koti az orvos kezet, de csak annyiban, hogy neki el kell mondania, hogy naluk hogy szoktak kezelni bizonyos eseteket. A csaszarral a dokik sokszor csak sajat magukat vedik be. Ne legyenek illuzioid, hogy ebbena korhazban a te es a babad erdekeit fogjak nezni.


Viszont, a korhazi protokoll a korhazi szemelyzetre vonatkozik, nem rad! Visszautasithatod. Pl. nemmesz be a szules beindulasaig, es akkor is csaka kitolasra. Felfogadhatsz termeszetes dzulesparti szulesznot/bábát vajzdaskiseresre, aki szakember, es segit abban, hogy mikor erdemes bemenni a korhazba. Ebbe a korhazba mondjuk en nem mennek be, keresnek masikat, alacsonyabb csaszaros rataval, es beesnek beindult szulessel, ha mar mindenkepp ragaszkodsz a korhazhoz.

2022. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

A dokim gondolom régimódi! Az évei is megvannak, de ő a legjobb az anyósom is vele szült.

Az anyósom 4 kg vel szülte meg a páromat majdnem 5 volt.

Anya 3500 szült meg engem.

Sokat eszek és nem hülyeségeket, próbálok minden vitamint bevinni a szervezetembe, Főleg vasat!


Félek az egésztől, egyesek szerint jobb a császár, mások szerint ha túl nagy a baba sokat fogok kínlódni majd :(

2022. ápr. 13. 07:33
 6/47 anonim ***** válasza:
75%
Ha a császárra vagy kíváncsi, lépj be a Császárvonalra facebookon, és tedd fel ott a kérdést.
2022. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy becslés...


Nekem szülés elötti nap 2.2kg-ra becsülték a lányom. Majd a doki hozzátette, hogy beteg valószínű a kis súlya miatt.

Másnap megszültem 3280g-al... szóval én erre nem adok.



Barátnőm 45kg vaságyastól. 1 hónapja szülte meg a 4.6kg és 58cm-es babáját gátvédelemmel, pedig első szülés volt.


Én nem feltetlen bíznék meg egy dokiban azért, mert "anyós is nála szült"... anyós alaphangon 20éve szülhetett nála, azóta meg sok víz lefolyt a Dunán

2022. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
85%
Attól amiért anyós is ezzel a dokival szült, még nem jelenti azt, hogy a legjobb. Ezt te sem gondolhatod komolyan. Lehet akkoriban a legjobb hírében állt, de ma már vannak sokkal előrehaladottabb szemléletű dokik, szülésznők. Érdemes kicsit körbejárni a dolgokat és nem egy vélemény alapján félni és rettegni
2022. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Nem félre értettetek! Nem az anyós alapján döntök, hogy jó vagy nem.

Mindenki azt mondta, hogy a vén róka a legjobb. A barátosném lány testvére 3 szor szült vele, ő ajánlotta azt a bizonyos dokit.

Terhességem elejétől hozzá járok.


A férjem egyik barátja már másodjára apa, ő azt mondta, hogy elkerüljék a császárt be adnak valamilyen injekciót amitől majd beindul a szülés.


Én 45 kg voltam, ez volt az alap súlyom 58 vagyok most, pedig éves mellett tornáztam, sétáltam, de hiába

2022. ápr. 13. 07:51
 10/47 anonim ***** válasza:
87%

Én csak a császár részéhez szólnék hozzá.

Egyáltalán nem volt kellemetlen élmény. Sőt.

Rögtön megmutatták a babát amikor kivették a hasamból.

Miután össze varrtak és felvittek szobára ,behozták a kisfiam és ott feküdt velem a kezemben egy 20 percet.

Utána elvitték.

7 órát kellett feküdnöm és pihenni.

Utána felálltam, át mentem a megörzőből a szobánkba és hozták is a kisfiam.

Semmi probléma nem volt.

Rögtön cicire tettem. Szépen evett. Minden rendben volt vele.

Szerdán reggel császároztak, pénteken délben mentünk haza :)

Ha nincs komplikáció ugyanúgy csak 3 napot kell bent tölteni.

Nyilván nem kellemes a császár után az első felállás meg járkálás, de teljes mértékben kibírható és nekem abszolút pozitív élményként maradt meg.

Pénteken mire haza engedtek a kórházból már egész jól mozogtam, fájdalmam sem volt túl nagy. 1 héttel később meg mar teljesen jól voltam.

Nem kell ennyire ráparázni :)

A mérésre meg abszolút nem lehet adni...

Nekem azt mondták hogy óriás babám lesz.

4kg-nak mérték 36 hetes uh.n. Azt mondták mire szülök lesz vagy 5kg .

Ehez képest 3200grammal és 52centivel született a fiam.

Engem magasvérnyomás miatt császároztak de abszolút nem bánom

2022. ápr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!