Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most mi tevő legyek?

Most mi tevő legyek?

Figyelt kérdés

Üdv kedves anyukák!

Iszonyat nehéz hetek várnak rám, ugyan is 35 hetes vagyok. A tegnapelőtt voltam vizsgálaton 2 kg és 700 g körül van a picikém.

Én eleve kicsi termetű vagyok, a baba sokat nőtt és szépen fejlődik.


A doki szerint ha nem szülök május 15 ig, akkor császár lesz a vége.

Rendesen május 15 re van datálva a fix 9 hónap, ha onnan túl hordom nem hiszem, hogy képes leszek természetesen szülni.

A doki is ettől fél, 15 előtt, ha nem jön akkor császár.


Iszonyat félek a műtéttől, soha nem voltam megműtve.

Hallottam, hogy a császáros babák nehezen adaptálódnak az első napon, oxigén, légzés stb


Köztetek császároztak meg? Milyen volt, láthatjátok azonnal a babát? Cicire mikor teszik? Hány napot voltatok bent?

Köszönöm előre a válaszokat!


Én nagyon nem így képzeltem el az első szülésem:(



2022. ápr. 13. 07:15
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

Én is azt mondom, hogy így jó a baba ahogy van, én örülök, hogy majdnem 3 kg és szép baba.

Nekem csak kétségeim vannak a császárral kapcsolatban! Leginkább a baba életét féltem. Írtam is nehezen adaptálódik oxigén stb

Teljesen ok nekem a császár is, ha most erre kerül rá a sor, hát legyen, én nem leszek kevésbé anya, ha császárral jön a világra.

Erős kisfickót szeretnék és ami a legfontosabb egészséges legyen!

2022. ápr. 13. 15:27
 32/47 anonim ***** válasza:
82%
Sztem te túl sok császár ellenes, természetes szülést istenitő cuccot olvastál
2022. ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
79%
32 ha természetes szüléssel kapcsolatban olvasott volna részletesen, nem ezeket a válaszokat adja, amit fennebb. Nincs gondom a császárral sem, ha az szükséges. Ebben az esetben az pont nem az.
2022. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 babyboom567 ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Nem leszek népszerű azzal amit írok,de a szülés lényege, egy ÉP,EGÉSZSÉGES gyerek.Nekünk van a rokonságban,és a baráti körben szülési sérült gyerek,szóval én hajlandó lettem volna bármire,illetve kizárólag az érdekelt,hogy semmi baja ne legyen a gyerekemnek.

A császármetszés egy áldás,így egy csomó gyerek és csomó anya életét(és életminőségét) meg tudják menteni.

És nem a szülés módja okozza hogy a gyerek nem kötődik.Rendesen születtem,én is és a tesóm is,mégsem kötődöm(tesóm sem) anyámhoz,és gyerekként sem kötődtem.

2022. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
63%
A csaszarnak rengeteg kockazata van, pl. a “kisebbek” kozul az osszenovesek kockazata 41(!)%, es akkor ez meg a kevesbe gazak kozott van, peig ennek is komoly kovetkezmenyei lehetnek, foleg, ha akarnak meg gyereket. Szoval azert ne vegyuk mar egy kalap ala a huvelyi szulessel, foleg, ha semmi nem indokolja. Es en nem vagyok csaszarellenes, szuper dolognak tartom, hogy az esetek par %-aban, amikor tenyleg az anya vagy a baba elete mulna rajta, akkor tudnak vele segiteni, pl. korai lepenylevalasnal, vagy fejlodesben valo visszamaradasnal. De egy becsult adat alapjan csaszarozni, amikor a gyermek merete nem indikatora a szules kimenetelenek, az nagyon durva, es azt mutatja, hogy az orvos nem veszi a tovabbkepzesek anyagat komolyan. Es nem feltetelezek emogott rossz szandekot, valoszinuleg o nem hisz abban, hogy az anya meg tudja szulni komplikaciomentesen az akarmilyen meretu babajat, es azt gondolja, hogy segit neki. Ami ettol meg oriasi szakmai mulasztas a reszerol. Masodvelemenyt kerj, de ne ugyanabban a korhazban, hanem valami normalis protokollu helyen, ahol az orvosok tanultak valamit a termeszetes szules normal lefolyasarol, pl. arrol, hogy a baba koponyacsontjai a huvelyen valo athaladaskor egymasra csuszva sokkal kisebb atmerot eredmenyeznek, es a baba szepen kifer, ha nem hatonfekvesre kenyszeritik az anyat.
2022. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Még nrm is kellene jelét adnia. Az én első gyerekem sem adta jelét, sőt, még aznap frntvolt a hasam magasan, nem volt behelyezkedve, pár órán belül mégis megszületett. Hányan vannak, akik nyíló méhszáj miatt fekvésre vannak ítélve, aztán indítani kell mégis.
2022. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

35#


Bizony, bizony. 2 sürgős 1 program császárom volt.

a 2 császárom fenyegető hegszétválás miatt lett, felnyítás után derült ki, hogy mindenem mindennel összenőtt, letapadt, a vastagbelem megcsavarodott. Az dokim szerint fizikai képtelenség, hogy teherbe estem így pco+ir mellett pluszban, és hogy egyáltalán ki tudtam hordani,hogy nem kaptam bélelzáródst és nem haltunk meg mindketten 2 órás műtétem volt.

2022. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom, 37-es. Ket baratnomnel is most ugy tunik, hogy osszenovesek alakultak ki, pedig egyikuk mar 6 eve, masik 1 eve szult, de abnormalisan faj nekik a heg korul.
2022. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
27%

hát, ti tudjátok, de inkább császár és a fennálló kockázat, hogy nekem fájjon, aki el tudom mondani mi a bajom, hol fáj, mint esetleg a gyerekemnek legyen baja, akár maradandó, életreszóló, oxigénhiány pl. vagy hasonló.

de persze, ti tudjátok, kinek mi a prioritás

2022. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
80%
De ezt miért úgy mondod, mintha annyira gyakori lenne, szinte kötelező, hogy baja legyen? Most legyen annak bűntudata, aki természetesen szült, mert ezzel kockáztatta a gyereke életét? Nekem nagyon sok (vagy 20) barátnőm szült természetesen, egyik gyerekének sem lett semmi baja és nekik sem, pedig elég szabadszájún őszinték vagyunk. Ellenben egy felesleges császár után (olyasmi miatt volt 3 hét bentfekvéses megfigyelés után, amire kaphattam volna gyógyszert, ha nem a nőgyógyászhoz, hanem gasztroenterológushoz kerülök) én az intenzívre kerültem két hétre. Na mondjuk ettől sem hiszem, hogy ez az általános.
2022. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!