Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most mi tevő legyek?

Most mi tevő legyek?

Figyelt kérdés

Üdv kedves anyukák!

Iszonyat nehéz hetek várnak rám, ugyan is 35 hetes vagyok. A tegnapelőtt voltam vizsgálaton 2 kg és 700 g körül van a picikém.

Én eleve kicsi termetű vagyok, a baba sokat nőtt és szépen fejlődik.


A doki szerint ha nem szülök május 15 ig, akkor császár lesz a vége.

Rendesen május 15 re van datálva a fix 9 hónap, ha onnan túl hordom nem hiszem, hogy képes leszek természetesen szülni.

A doki is ettől fél, 15 előtt, ha nem jön akkor császár.


Iszonyat félek a műtéttől, soha nem voltam megműtve.

Hallottam, hogy a császáros babák nehezen adaptálódnak az első napon, oxigén, légzés stb


Köztetek császároztak meg? Milyen volt, láthatjátok azonnal a babát? Cicire mikor teszik? Hány napot voltatok bent?

Köszönöm előre a válaszokat!


Én nagyon nem így képzeltem el az első szülésem:(



2022. ápr. 13. 07:15
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4-4.5 kilós babát saccoltak a szülés előtti nap, aztán 3.5 kilóval született. Erre én sem adnék.

Magán doki amúgy? Mert ha igen… Gondolom a rendelkezésreállási díja miatt fog pont az ő ügyeletében császározni.

2022. ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Keszul csaszarozni valotlan indok alapjan. Akarmilyen ven roka, ez onmagaert beszel…
2022. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
76%

Mit kell ezen ennyit rugózni?


" iszonyat nehéz"

Mi?

Hidd el van olyan akinek élet- halál problémája van szülés előtt!

A tiéd szerencsére nem az!

2022. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves, tényleg nem bántásnak szántam, hogy anyós amiért azzal szült, inkább arra céloztam, hogy attól, mert vén róka még lehetnek téves nézetei, sőt. Először járd körbe a témát, de ne barátok barátjával beszélj, akik apukák, anyukák. Pl mostanában kismamás csoportokban szokott lenni szülésznő, laktációs tanácsadó. Ajánlott lenne kikérni az ő véleményüket is. Meg hát kívánom, hogy beinduljon magától a szülés és ne kelljen se oxi se injekció, mert úgy teljesen más élmény a szülés maga.
2022. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy kivették rögtön megmutatták. Utána elvitték lemérni, vizsgálni stb. Makkegészséges volt és azóta is az. Aztán odaadták az apjának, ő is megnézhette, megfoghatta. Nekem 5 órát kellett feküdnöm, utána hogy felkeltem hozták oda hozzám. Aznap éjszakára elvitték, utána végig velem volt, csak a kötelező vizsgálatokra vitték el. Az első felállás sem fájt annyira, mint ami rémtörténeteket itt olvasni, simán kibírható. Csütörtökön szültem, vasárnap már mentünk haza.
2022. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Itt az en sztorim, 32.! Heten 38hetes meretu babat mertek 2 gepen, 35.heten 40hetes volt mindene, vegig azzal riogattak h tul nagy es nem fogom birni megszulni, ezert 38+9napra inditottak (csaszar fel sem merult, nem is ertem nalatok miert ez az elso opcio), annyit mondtak h ha termeszetesen akarom megszulni a merete miatt inditani kell.


Igy is lett. 4200-4500g kozott vartak.


3860g lett a lanyom...


Ennyit a meresekrol es a riogatasokrol.


Elobb valasztanam az inditast es ha menet kozben latja az orvos h nem megy, meg mindig lehet csaszar de h gepes becsles miatt programcsaszar...


Mar ha beled ulteti a gondolatot h nem birod megszulni, azzal elindit egy uton ami pszichesen a csaszar fele visz.


Masodvelemeny kell minimum.


Jah es ha az elso csaszar, kis szazalek vallalja be masodikra a termeszetest. Magyaran egy rossz orvosi velemeny a kovetkezo szuleseidet is befolyasolHATja. Akarmilyen szaktekintely. Meg sem tudja ha elmesz mashoz egy vizsgalatra.


Ennyit megerne a dolog.

2022. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon féltem , hogy csaszarozni kell majd hat így is lett . Surgossegi császár lett a vége. De egyáltalán nem volt rossz élmény. Mindneki kedves volt, a spinalis érzéstelenítés sem volt gaz pedig nekem nagyon tűparám van. Amikor kiemelték, rám raktak adtam neki egy puszit és vitték apának amíg engem varrtak. Utána volt aranyorank is. Én ott nem szoptattam meg mert nem volt ott segítség. 6ora után elküldtek furdeni kiszedték a katetert majd fel az osztályra . Onnantól velem volt a baba, szépen mellre raktam azóta is anyatejes. (8honapos). 48orat voltunk bent. Ne oarazz , nyilván műtét utána azért faj elegge de a legfontosabb hogy a baba egészségesen szülessen meg ne legyen komplikáció , neked se legyen bajod mert utána már róla is kell gondoskodni :)
2022. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, ha csak ez az ok a császárra, én elutasítanám. Max az indításba belemennék. Vagy kérj másodvéleményt.

Nekem igaz, pont az ellentéte miatt akart császárt a doki, mert túl kicsi volt, nem nőtt, és már kint jobb esélyei voltak. 3 orvost jártam végig rajta kívül, egyik sem értette a császár javaslatát, sem a fiatal, sem az idős főorvos. Nem is kellett császár, elég volt az indítás, minden rendben volt.


De ha vakon bízol benne, és belemész, javaslom én is a császárvonal oldalt, nekem sokat segített eligazodni, amíg úgy volt, hogy császár lesz.

2022. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb idős orvos nehezen tartja az új dolgokkal, szemléletekkel, eljárásokkal a lépést..

Élő példát is tudok mondani. 7 éve az öreg dokinak finga nem volt, hogy mérje le a magzatvizet nálam. A szobatársamat a jó öreg kapcsozással stoppolta össze császárnál.. Engem meg akkor már rég ragasztott az orvosom.

A fiatalokban még van empátia, a legtöbb pályája csúcsán túli dokinak max db szám vagy. Tisztelet a kívételnek.



Amúgy meg a magasságod nem függ össze a tágulásoddal..

egy 3 kg gyerek teljesen átlagos méret.

2022. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
74%

Császárra MINDEN esetben készülni kell. Én nem tettem és megviselt lelkileg sajnos. 😔

Olvass utána, lépj be a császárvonal csoportba. Nyugi nem lesz semmivel kevesebb vagy másabb emiatt a gyermeked. Az én kisfiam 9/10 apgarral született és semmi baja nem volt. Be se sárgult. Az alagút dolog is hülyeség.

Az hogy mikor viszik a babát, mikor állhatsz fel... Stb kórházi protokoll határozza meg. Ennek ott járj utána

2022. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!