Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most mi tevő legyek?

Most mi tevő legyek?

Figyelt kérdés

Üdv kedves anyukák!

Iszonyat nehéz hetek várnak rám, ugyan is 35 hetes vagyok. A tegnapelőtt voltam vizsgálaton 2 kg és 700 g körül van a picikém.

Én eleve kicsi termetű vagyok, a baba sokat nőtt és szépen fejlődik.


A doki szerint ha nem szülök május 15 ig, akkor császár lesz a vége.

Rendesen május 15 re van datálva a fix 9 hónap, ha onnan túl hordom nem hiszem, hogy képes leszek természetesen szülni.

A doki is ettől fél, 15 előtt, ha nem jön akkor császár.


Iszonyat félek a műtéttől, soha nem voltam megműtve.

Hallottam, hogy a császáros babák nehezen adaptálódnak az első napon, oxigén, légzés stb


Köztetek császároztak meg? Milyen volt, láthatjátok azonnal a babát? Cicire mikor teszik? Hány napot voltatok bent?

Köszönöm előre a válaszokat!


Én nagyon nem így képzeltem el az első szülésem:(



2022. ápr. 13. 07:15
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
24%

pontosan azt és úgy írtam, amit a hüvelyi pártiak.

sz@rt csinálsz a gyereknek a császárral, nem fog kötődni, szopizni, nem kapja meg a bacikat és folytathatnám...

2022. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

41. Miből gondolod hogy nem fog kötődni? Baromság. Csaszaros anyuka vagyok. Jó kapcsolat van a babámmal,

Igény szerint szoptattam , volr elég tej neki mindig , egészséges boldog gyerek. Emiatt a hozzáállás miatt érzik sokan szarul magukat ha császárrá kerül sor. Pedig nálunk is pl azért volr h a baba elve megszülessen..

2022. ápr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy császár párti, de a 42-nek igaza van. Nagynéném nem szoptatott mert a szomszéd azt mondta neki, hogy a császárosnak nincs teje. Meg sem próbálta. A barátnőm már utánajárt. Hosszan szoptatta a gyerekeit, császármetszés ide vagy oda. Az anya-gyerek kapcsolat nem attól lesz jó, vagy rossz, ha hüvelyi vagy művi úton születik meg a gyermek.
2022. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
84%

41#


Egy újabb ékes példája a butaságnak..

2022. ápr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
71%
41. De minek kell pártoskodni, kifigurázni, rátromfolni? Mindkettőnek vannak kockázatai, de ez nem azt jelenti, hogy biztos lesznek. Szerintem - és nem valakik ellen írom - nem kell műtét, ha nem muszáj. Ha meg muszáj, akkor kell és tök jó, hogy van. Ha meg valakinek nem kell, de mégis műtétet akar, mert azt jobban irányíthatónak tartja, akkor meg felőlem csinálja, bár túlzásnak tartom, ez esetben tb alapon. Úgyhogy szerintem jó a mostani szabályozás evből a szempontból. Hogy épp az orvos is elhivatott, jó szakember, akihez kerül az ember, sajnos az zsákbamacska. (És még nem is pénzen múlik.) De az káros szerintem, hogy azért állítod be okosabb döntésnek, mert előre beszállsz a ringbe az elképzelt ősanyák ellen. Nekem két császárom volt egyébként (és nem volt gondom a szoptatással).
2022. ápr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
41 vagyok. 42-43 irónia volt. Én is császáros voltam és szerintem is baromságok ezek az indokok. Csak az elvakultan hüvelyi pártiak mindig ezt mantrázzák és erre hoztam a példát. Mert írta valaki, hogy nem lesz minden hüvelyi szülésből oxigénhiány. Ugyan úgy, ahogy nem lesz minden császáros baba sem kötődési problémás vagy nem lesz gondja a szopizással.
2022. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
46. És hol "mantrázta mindig ezt" valaki ennél a kérdésnél?
2022. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!