Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki tokofóbia...

Van itt olyan, aki tokofóbia (terhességtől való rettegés) mellett be merte vállalni a terhességet?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy hogy élte meg végül a terhességet. Elmúlt valamikor a félelem, vagy végig kísérte a dolgot? Aki csak annyit szeretne leírni, hogy keressek vissza a kérdésekben, ne fáradjon....Bízom benne, hogy vannak friss élmények, amiket megosztanátok velem. Köszönöm előre is. :)

2022. máj. 10. 15:28
 1/5 anonim válasza:
66%

Én mindig is féltem a terhesség gondolatátol is. Csak ezerrel olvasom és nézem a videokat hogy mit fogok átélni. Fölleg a horror sztorik amiket az ismerősök mesélnek a szülési tapasztalataikrol. Viszont nagy öröm volt tudni hogy terhes vagyok. Akkor nem is tud másra gondolni az ember. 3percenként nézegettem a terhességi tesztet és csak sirtam és járt az agyam. Nagyon féltem bevallom. De 4hete kb. amint megláttam a kis formás körvonalait meg a kis szívverését az forgott le bennem hogy bármilyen fájdalmat és kínt képes vagyok elviselni érte.


Nem tudom mennyire találod hasznosnak. De én lebirtam győzni a félelmem és ezt csak a határtalan örömömnek és a kisbabámnak köszönhetem.

2022. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem volt tervezett a baba, viszont nem volt szívem elvetetni. Mindig is rettegtem a szüléstől, önszántamból soha nem vállaltam volna gyereket. Amikor már bennem volt a baba, úgy gondoltam, hogy majd valahogy átvészelem, meg a hormonok miatt csak enyhül a tokofóbiám. Nem enyhült, hanem még erősebb is lett. Olyan szinten rettegek, és ki vagyok idegileg, hogy már a stressznek testi tünetei is vannak, de megyek a héten pszichológushoz, remélem segít valamennyit. Ha nem, akkor szülésig garantáltan idegösszeomlásom lesz, szülés előtt és közben meg halálra fogom rettegni magam.

Azt hittem, hogy a helyes döntés, ha megtartom a babát, de ilyen félelmekkel, ilyen embernek semmiképp nem szabadott volna.

2022. máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ó, hát az első válaszon felbuzdultam, a másodikon pedig visszatértem a realitás világába. Én is ettől tartok, hogy felerősödne a dolog bennem és félek, hogy a stressz kihatna a gyerekre. Minden válasz hasznos, köszönöm a fáradtságot, hogy leírjátok!
2022. máj. 11. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Én is ezzel küzdök, így választ sajnos nem tudok adni nagyon. Még terhesség előtt állok, nagyon szerteném már, de rettegek az egésztől, én elsősorban az orvosi vizsgálatoktól, orvosoktól, beteg lesz, stb félek.


Én két utat próbáltam, az első, hogy annyira informálódom, amennyire lehetséges. Ebben arra jutottam, minél több mindenről tudok, hogy megtörténhet, annál több minden miatt tudok szorongani.

Úgy érzem, talán az lenne nekem a legjobb, hogy kis tudatlanul állok hozzá, nem nézek utána semminek, de akkor meg ott van bennem a félsz, hogy mi van, ha emiatt lesz valami gond...

2022. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, az első gyereknél szerintem is jobb sodródni az árral :) Én azt tanácsolom. Én már azért félek, mert egyszer megéltem és nagyon rossz volt. De a környezetemben senkinek nem volt ennyire rossz tapasztalta, szülése, nem maradt bennünk ilyen trauma, mint bennem. De ha az első előtt állnék, biztos olyan tudatlanul futnék neki, amennyire csak lehet.
2022. máj. 22. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!