Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bent maradhat velünk a párom...

Bent maradhat velünk a párom a kórházi tartózkodás alatt végig, ha sikerül családi szobában lennünk majd?

Figyelt kérdés
Első babánkat várom, nem nagyon van tapasztalatom a magyar kórházi ellátással (szerencsére). Olyan kérdésem lenne, hogy tudom, az itteni kórházban van egy családi szoba. Tehát akkor a férjem is bent lehet velünk végig majd? Hogy együtt lehessünk hármasban, ő is foglalkozhasson a babával, ne én szenvedjek ott egyedül.
2022. jún. 8. 09:44
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
91%

Nem írta sehol, hogy másnak nem nehéz.

Szerintem akinek van rá lehetősége szívesen veszi, ha ott van a férje és együtt töltheti ő is az első pár napot a babával. Sokkal könyebb is császár után, ha valaki segít a felállásban, lefekvésben, a baba ellátásában és minőségi együtt töltött idő.


A kérdésre pedig: a kórházban kell megérdeklődni, hogy mik az aktuális szabályok. Vagy van minden szülészetnek Facebook csoportja, ott biztos többen tudják.

Az utóbbi pár évben a családi szobákat/ VIP szobákat a covidos kismamák elkülönítésére használták és az apukák nem mehettek be a gyermekágyas osztályra, csak a szülésen lehettek ott. Elképzelhető, hogy ez mostanában változott vagy változni fog.

2022. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk van csaladi szoba. Csak épp senki nem használhatja...


Hidd el, otthon lesz időd sajnaltatni magadat. Többszáz, sőt ezer nő túlélte az első napokat egyedül...

2022. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értem ezeket a kicsit kioktató stílusú kommenteket, az az igazság. Érdeklődöm csak, mert még sosem szültem, de még kórházban sem voltam eddigi életem során (általános check up, kisebb dolgokat magánúton intézzük). 10 hetes vagyok, szóval bőven van még előttünk, de ha külön engedély kell ahhoz, hogy a férjem velünk lehessen, azt is el kell intézni, utána kell járni stb.


Nekem fontos lenne, hogy ott legyen velünk a férjem is, nem csak túlélni szeretném az első napokat... Nem sajnáltatás miatt, hanem mert ő is ugyanolyan szülője lesz a babánknak, mint én és nem akarom ezt nélküle csinálni.

2022. jún. 8. 10:06
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Covid elott bent lehetett igen, most passz, a korhazat hivd fel es kerdezd meg.
2022. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

Rendben, így a válaszok láttán tényleg az lesz a legegyszerűbb! :)

A normálisabb válaszokat azért köszönöm szépen, szép napot nektek!

2022. jún. 8. 10:10
 16/56 anonim ***** válasza:
93%

Nem az volt a kérdés hogy más is túlélte e. Nekem pl sürgősségi császárom volt, de a mai napig állítom hogy sokkal könnyebb dolgom lett volna ha a műtőből egyenesen hazatolnak, nem a megfigyelőbe. Otthon ugyanis ott volt a férjem, a kórházban pedig 0 segítséget kaptam. 6 órával műtét után odaadták a babát, majd ott hagytak. Volt hogy segítséget kértem, de nem kaptam.

Kérdező, elvileg a családi szoba azért van hogy bent lehessen apuka is, de a covid miatt ez sok helyen megváltozott (én tavaly októberben kivettem a szobát, de a férjem egy percre se jöhetett be).

2022. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Én sem értem, miért kellett így kiforgatni a mondanivalómat, szerintem mindenkinek jól esne egy ilyen helyzetben, ha nem egyedül van, idegen környezetben, 0 segítséggel.
2022. jún. 8. 10:20
 18/56 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy én sem értem miért ez a sok rosszmaju válasz!

A szülés körül akkora felhajtás van hogy természetes legyen meg alternatív, legyen kád de minimum bordasfal aztán aranyora X percig. És én nem rosszallom ezt, egyetértek, hogy tegyük komfortosabbá a szulest, csak az aranyoraval véget érnek az igények?

Utána is kellene az ideális kotodeshez mondjuk az apa meg megfelelő intimitás, illetve az anya érzelmi támogatása.

Ehhez képest ott vagy a hormontengerbe felzaklatva két jó szó nélkül hospitalizalva.

Szerintem mindenki legszívesebben hazamenne másnap.

2022. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a kórházat majd 5-6 hónap múlva hívd fel. Az ég világon senki nem fogja tudni neked megmondani MOST, hogy mi lesz 30 hét múlva, mikor te szülni fogsz. Covid, influenza, stb. A kórházakban hétről hétre változnak a szabályok, 30 hét alatt legalább 10x meg fog még változni, hogy használhatod-e te és vagy az apuka a családi szobát vagy nem. Sőt, a mai világban addigra be is zárhat a szülészet az adott kórházban.
2022. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogyha nem lehet a miénk a családi szoba abban a pár napban és bent velünk végig a párom, akkor én nem szeretnék itt szülni. Utolsó hetekben, hónapokban pedig nem akarok elkezdeni kapkodni, hogy akkor hol szülhetnék, engem ez stresszel eléggé.
2022. jún. 8. 10:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!