Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bent maradhat velünk a párom...

Bent maradhat velünk a párom a kórházi tartózkodás alatt végig, ha sikerül családi szobában lennünk majd?

Figyelt kérdés
Első babánkat várom, nem nagyon van tapasztalatom a magyar kórházi ellátással (szerencsére). Olyan kérdésem lenne, hogy tudom, az itteni kórházban van egy családi szoba. Tehát akkor a férjem is bent lehet velünk végig majd? Hogy együtt lehessünk hármasban, ő is foglalkozhasson a babával, ne én szenvedjek ott egyedül.
2022. jún. 8. 09:44
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
87%
Magánkórház opció? Mert akkor én mindenképpen azt ajánlom, ott tuti végig bent lehet a párod.
2022. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
24%
Na ide is korai volt a gyerek...
2022. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy korábban is gondoltam magánkórházra, mert azért csak más, ha az ember nem kórházi környezetben van "bezárva", olyan orvos lehet ott velünk, akit én választok, meg úgy összességében jobb körülmények várnak rá ott. Csak nem budapestiek vagyunk, emiatt úgy voltam vele, hogy jó itt, autóval 5 perc a kórház. Viszont egyre több az érv amellett, hogy inkább autózzunk kicsit többet, de akkor tényleg úgy lenne minden, ahogy szeretnénk és a férjem sem 3-4 nap elteltével lehetne a saját gyerekével.

Felhívom az itteni kórházat érdeklődésként, hogy mit mondanak, utána pedig lehet, hogy megnézzük a magánkórházakat is, majd mérlegelünk. Esetleg az orvosomat is megkérdezem, hogy ő mit gondol.

Még szerencsére nagyon az elején vagyok, szóval van időnk dönteni.


22. válaszoló, a te rosszindulatod sosem múlik el? Azon nem segített a gyerek?

2022. jún. 8. 10:34
 24/56 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj, kérdező, én megértelek, mert mi is örültünk volna a családi szobának, de ez, amit itt művelsz, már hiszti.


Nem te döntöd el, hogy hol szülsz, hanem oda kell menned, ahova területileg tartozol. És nem, a legtöbb kórházban már nem lehet a családi szobát igénybe venni, mert mint itt leírták, az covidosoknak lett elkülönítve. Vagy nálunk Pl. olyan sok volt a szülés, hogy 2 ágyas szobák lettek belőle.


Ha ez nem tetszik, akkor el kell menni magánkórházba, és kifizetni 1,5- 2 milliót. Ez, sajnos, így működik, akár tetszik, akár nem.

2022. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:

Mit művelek?

Egy kérdést tettem fel, aztán pár rosszindulatú nő úgy érezte, hogy tökjó dolog kiforgatni a mondanivalómat.


Leírtam, hogy első terhességem, sosem szorultam még kórházi ellátásra. Emiatt sajnos/szerencsére nem tudom, hogy mennek a dolgok egy állami kórházban, hogy ki veheti igénybe a családi szobát és ki nem. Ez az oldal arra van, hogy kérdezni lehessen, nem?

Nem kell rögtön leharapni a fejemet, meg nevetséges beszólásokat írogatni. Felnőtt nők vagytok, basszus. Nem ciki ez nektek?


"Nem te döntöd el, hogy hol szülsz, "

De, hogyha magánkórházat választunk, akkor igen.

2022. jún. 8. 10:41
 26/56 anonim ***** válasza:
92%

24 ebben nem tudom hogy mi a hiszti, segítséget kért, és gondolkozik hogy milyen kórházban szüljön :D szerintem teljesen normális hangnemben ír. És teljesen meg lehet szerintem érteni hogy nem tudja hogy legyen, a magyar egészségügy sajnos nem áll a helyzet magaslatán...

Attól hogy egy nő anya lesz, nem feltétlen kell tönkremennie, és sajnos tényleg sok kórházban traumatizálják az embert.Nekem pl nagyon rányomta a bélyegét az első időszakra a kórházi bánásmód, és hónapokig pánikrohamaim voltak. Ez van. A következőt majd magánban szülöm. És a kérdezőnek is ezt tanácsolom, akár vidéki akár nem (én is az vagyok, 1 óra az út a legközelebbi magánkórházba).

2022. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is magánkórházzal jársz legjobban, ha azt szeretnéd, hogy együtt lehessetek. 1-2 millió meg nem olyan nagy összeg.
2022. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a ti kórhazatokat mindenkeppen, de szerintem a magankórház lenne nektek a megoldas. Ezekben az allami kórhazakban ugyanis max 1 vagy 2 csaladi szoba van, es nyilván nem lehet előre lefoglalni, mert nem tudod pontosan, hogy mikor szülsz, kivéve, ha programcsászár, de akkor meg az van, hogy ha pont benne van epp valaki, aki előző nap szült pl, azt nem fogják onnan kirakni miattad. 2 napig meg nem fognak üresen tartani egy csaladi szobát csak mert te ott akarsz lenni. Szóval szerintem ez nektek nem opció. Maganba menjetek.
2022. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem semmi hiszti nincs abban, hogy feltérképezi a kérdező a lehetőségeket. Mindenki ezt csinálja, csak legtöbben csak a szulesig terveznek, ritka hogy valaki tovabbgondolja a dolgokat.
2022. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

Hát ahogy látom, sokan szülésig sem, hanem úgy állnak hozzá, hogy csinálja, amit mondanak neki és "túlélik valahogy" a benti létet...


Hívtam a kórházat kétszer most, nem vették fel. Felhívtam a portát is, hátha ott tudnak kapcsolni valakit, aki ebben illetékes. Ott a portás bácsi közölte, hogy nem tudja, ez nem az ő hatásköre és hívogassam azt a számot, ami az osztályhoz tartozik, "majd felveszi valaki" alapon. Délután még próbálkozom, utána szerintem felhívom az orvosomat, ha nem járok sikerrel.

2022. jún. 8. 11:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!