Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bent maradhat velünk a párom...

Bent maradhat velünk a párom a kórházi tartózkodás alatt végig, ha sikerül családi szobában lennünk majd?

Figyelt kérdés
Első babánkat várom, nem nagyon van tapasztalatom a magyar kórházi ellátással (szerencsére). Olyan kérdésem lenne, hogy tudom, az itteni kórházban van egy családi szoba. Tehát akkor a férjem is bent lehet velünk végig majd? Hogy együtt lehessünk hármasban, ő is foglalkozhasson a babával, ne én szenvedjek ott egyedül.
2022. jún. 8. 09:44
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ott kell szülnöd ahova tartozol de ha szerencséd van más állami korházba is kérhetsz befogadó nyilatkozatot. Illetve van a magánkórház, én nem rég szültem 1,5 honapja apukák a szülészeti osztályra nem jöhettek be még csomagot kivinni se, én tolhattam ki a babát a folyosóra illetve a szülésre bejöhetett. Csináltak neki tesztet. Ezen kívül láttam azt írtad 3-4 nap. De a covid óta ez lerövidült nekem is császárom volt 48 óra után kiraktatak. Mondjuk otthon legalább volt segítség. Egy egy korházat felhívhatsz, hogy hol, hogy megy de ha biztosra akarsz menni akkor magán korház. Hiszen ha pl felújítják a korházat vagy van egy beázás vagy egy újabb covid hullám akkor mindig ezek a luxusok vesznek el elsőnek. Jelen pillanatba attól amugyis jobban tartanék , hogy nincs orvos választás és, hogy mennyi orvos marad a pályán mintsem, hogy ott lehet e az apa 😅 ha megtehetitek akkor magán, de túl lehet élni az államit is.
2022. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
27%

Az a Huszti, hogy "ha nem lehetek családi szobában, nem akarok ott szülni".


Persze, ha nem gond a magánkórház, akkor rendben van, de ha csak állami van képben - az elején nem írta a kérdező, hogy magán is belefér -, akkor ez hiszti, mert nem így működik a dolog, hogy nekem nem tetszik valami, akkor nem ott szülök. Állami esetén, ismétlem.

2022. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

Helyben kérdezd meg. Esetleg a védőnőt, vagy mikor ott jársz vizsgálaton, NST-n, stb...

Minden kórházban más. Ahol én szültem, ott a covidos kismamáknak volt fenntartva, így nem is volt opció.

2022. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Maternity magánklinika, 930.000 Ft
2022. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
32 hát és ha csak hisztizne?! Jogos lenne! Azért vannak pl alternatív szuloszobak is mert sokan hisztiztek!
2022. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Más állami kórházba nem mennék, ha már így is, úgy is utaznunk kéne, akkor inkább a magán.


32-es, fejezd már be. Hiszti, nem hiszti, kit érdekel?

2022. jún. 8. 11:16
 37/56 anonim ***** válasza:
92%

Ha tudom mi vár rám a kórházban, én is fontolóra vettem volna a magánkórházat. Igen, mindent túl lehet élni, persze, csak nekem vicc kategória, hogy elvileg nem egy szinten vagyunk Indiával, de azért emberek leköpködik egymást, amiért teljesen érthető kívánsága lenne a másiknak a kórházi ellátás terén.

Kérdező, ha szeretnél a férjeddel lenni, rögtön magán, ne is sz.rakodj az állami kórházzal. Ezek a vip szobák adhoc jelleggel elérhetők, és mindig "foglaltak" a haverok családjainak. Tudom, mert van ismerősöm ilyen körökben, ő is úgy kapott valami vip szobát, hogy az másé lett volna, így "covid" miatt az övé lett, mert az apja jóban van a kórházigazgatóval. Szóval ezzel nem is sz.rakodnék, rögtön foglalj magánkórházi szobát, és ott legalább minden úgy lesz, ahogy akarod.

Azt meg nem is minősítem, hogy az sztk "ellátásnál" az esetek 90%ban bárki jobban járna, ha menne haza gyerekkel együtt. Kaja, tisztaság, ápolás, és a csecsemő ellátásában való segítségnyújtássl együtt.

2022. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
A Maternity-t nézegettem most én is, meg a Duna Medicalt. Mind a kettő szimpatikus, árban is körülbelül ugyanott vannak.
2022. jún. 8. 11:21
 39/56 anonim ***** válasza:
100%
Ta Maternity egy profi hely, 10 éve ezt csinálják, kifejezetten nőgyógyászati klinika, én nagyon ajánlom. Iparkodj az orvos választással, a szerződéskötéssel, mert őrületes módon pörög, rengetegen keresik, amióta az állami rendszerben ennyire rossz a helyzet
2022. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, az elsőt Egerben szültem, ahol elvileg van privát szoba, ahol csak egyedül vagy, + tartozik hozzá külön fürdőszoba, de ez lutri, mert vagy szabad vagy nem. Nem volt szabad sajnos, többekkel voltam együtt, Férjem látogatni jöhetett be, ez még a vírus előtt m volt. A második gyerek a vírus közepén jött, amikor még az is kérdéses volt, hogy a szülésre bejöhet-e apa, ezért mentünk a Maternityre, Tényleg elso perctől az utolsóig együtt voltunk hármasban, szuper ellátás, tiszta modern kulturált körülmények, mindenki kedves, korrektul álltak az emberhez. Mindkét szülés vége ugyanaz volt, lett egy gyerek, de elmondani nem lehet hogy mennyire más volt az ember szájíze, mennyivel másként indult az egész gyerekágy a második szülés után. Hát a szülést, azt meg tényleg le se tudom írni, hogy mennyivel másabb volt ott, ahol az orvos és a szülésznő is végig bent volt, végig támogatták, végig segítettek, fogták a kezemet. Ugyanaz a fájdalom, de mégis az első egy trauma, a második meg egy nagyon szép élmény.Én azt tanácsolom, ha belefér anyagilag, akkor ne gondolkodj 1 percig se.
2022. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!