Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Manapság van még hüvelyi...

Manapság van még hüvelyi szülés, vagy már mindenkit császároznak?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a kategóriát, és ledöbbentem, hogy mindenhol császár, császár, császár.... Elgondolkodtam komolyan, vagy van mostanában itt anyuka, aki normális, hüvelyi úton szült?

2022. jún. 15. 16:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
43%
Számomra az megdöbbentő, hogy olyanok is császárért sírnak, akik rendben megtudnak/tudnának szülni....
2022. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
60%
Van aki lelkileg nem bírja a szülést, ez van. Az anyuka lelki egészsége is fontos,ugyanannyira mint a babáé.Én sem kapálództam a császár ellen,ha az orvosom ezt ajánlotta akkor tuti oka volt. Mindenki egészséges ez a lényeg.
2022. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
77%

16 nem, nem értek egyet azzal hogy indokolatlanul csaszaroznak, viszont az vitathatatlan, hogy

A, a csecsemohalandosag a töredékére csökkent mióta kórházban szülnek a nők

B, Ha merterseges elvárt meroszamokhoz kötik a császárok/vaginalis szülések számát akkor megnő a komplikációk szama, mert nem szakmai alapon döntenek.

Egyébként az egész nem szól másról, mint a kockázatok elfogadásáról. Ha a jövőbe látnánk, és minden dontesi fat ismernénk, akkor pontosan tudná az orvos hogy melyik esetben szükségszerű a császár, melyikben nem. Így viszont csak azt látja, hogy van valami probléma, ami noveli a kockázatot, és a császár ezt a kockázatot csokkenti. Így is eléggé befolyásolja őket a per lehetősége, de ez talán nem olyan nagy baj.

2022. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk, illetve a szomszédos megyében is pont az ellenkezője történik. Várnak az utolsó utáni pillanatig. A programcsászárt pedig nagyon meg kell indokolni és ritkán engedik. Én azért mentem át máshova mert első fiú babánál is erőltetni akarták a hüvelyit, mondván hogy úgy sem lesz semmi baj. Én meg nem akartam kockáztatni. Lehet nem lett volna baj, de én a császárt biztonságosabbnak gondolom ebben az esetben. És szépen gyógyultam, nem bántam meg.
2022. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
24, nem volt fejvégű vagy mi volt a baj?
2022. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
76%
Nekem komoly bajjal nem akarták a programozott császárt, hát magánba mentem. Rohadnanak meg a statisztikájukkal együtt ( nővérke árulta el hogy ezért kell, hogy a kórház a top természetes szülést támogató kórházak listajara kerüljön) komolyan b..szódnának meg amiért az én és gyerekem életével játszanak egy rohadt statisztika miatt.
2022. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
26 az mondjuk gáz. Én annak híve vagyok, hogy ha lehet, akkor minél kevesebb művi dolog legyen, de ha kell, akkor kell. Mindennek meg van a maga helye, ideje. Ha pedig pcs kell, akkor az. Minden áron nem szabad ragaszkodni a hüvelyihez.
2022. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
86%
Igen, farfekvéses volt, ez lemaradt. 24 voltam. Nálunk pár évvel ezelőtt nagyon sok volt a császár, tényleg aránytalanul sok. Új vezetés lett és célul tűzték ki a bababáratságot, illetve a császárok drasztikus visszaszorítását. Ami nem baj, csak most meg átestek a ló túl oldalára.
2022. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
2020 decembereben szultem termeszetes uton. Velem egyszerre meg 2 kismama szult termeszetesen,majd egy csaszarral ejjel,de neki surgossegi volt koraszulott is lett a baba. Egyebkent en sem vagyok a "kenyelmi" csaszar hive,de akinek ez kell,hat tegyen ugy.
2022. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%
Idén januárban szültem természetes úton, egyáltalán nem volt egy szenvedős szülés, és hamar regenerálódtam.
2022. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!