Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Manapság van még hüvelyi...

Manapság van még hüvelyi szülés, vagy már mindenkit császároznak?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a kategóriát, és ledöbbentem, hogy mindenhol császár, császár, császár.... Elgondolkodtam komolyan, vagy van mostanában itt anyuka, aki normális, hüvelyi úton szült?

2022. jún. 15. 16:02
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
62%

Én is hüvelyi úton szültem 2020-ban. Semmi sem indokolta a császárt... Nem volt semmi komplikáció, rendben zajlott minden, a lányom mikor megszületett olyan rózsaszín volt, mint egy kismalac (nem volt lila semmije ami az oxigénellátás akadozása miatt lett volna).

Két napig nem tudtam felkelni, hetekig utána is még nehezen. Annyira megviselte a szervezetem. Ezt most csak így a margóra megjegyzem, mert mindenki azt hiszi, hogy a hüvelyi szülés után egy órával rohangál minden kismama (persze, a többi szobatársam is rohangált). Hát én úgy szétcsúsztam mint annak a rendje, pedig fizikálisan nem vagyok puha.

2022. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
57%
31es, nem vesztettél sok vért? Én attól voltam gyenge mint a harmat.
2022. jún. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
79%
#32 Nem tudom, mert bár megnézték a második nap a vérképem, hogy kell-e vért kapjak esetleg, de a vizsgálat alapján erre nem volt szükség. Gyógytornász tudott úgy összekaparni második napra, hogy el tudtam látni a babát, de akkor is el akartam ájulni mikor felültem. Meg még hetekig úgy éreztem az izmaim nem akarnak megtartani. Mint valami végkimerülésnél :D
2022. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
100%
Nekem farfekveses volt a babám, csupán emiatt császároztak... nem tudom milyen a hüvelyi uton történő szülés, de az biztos, hogy császár után a felépülés nagyon nehéz... felvágnak mint egy malacot, ez egy komoly hasi műtét, és nemszabadna sokaknak akik ellenzik- ezt a könnyebb útnak nevezni. Nem hinném hogy könnyebb...
2022. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!