Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi táskába lehet rakni...

Kórházi táskába lehet rakni tápszert?

Figyelt kérdés
Annyi olyan sztorit hallottam, hogy nem indult meg az anyatej első szülőknél (mint én is) és emiatt sok súlyt vesztett a babájuk, hogy arra gondoltam viszek magammal babavizet meg tápszert, aztán ott megcsinálom neki, ha nagyon olyan a helyzet, de lehet ilyet csinálni? Mindenhol azt hallottam hogy úgy kellett könyörögni tápszerért. És elektromos mellszívót lehet vinni? Mert még az a másik reményem, de azt meg félek, hogy ellopnák. Van sterilizáló hozzá meg olyan hely ahova el lehet zárni?
2022. júl. 11. 08:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell vinned mert adnak tápszert. De elsödlegesen az a lényeg, hogy minél többet legyen a baba a mellen.

Minden baba veszít a súlyából.

Vihetsz mellszívót, senki nem fog semmit ellopni.

Sterilizálni pedig a csecsemősök vagy a nővérek nagyon szívesen segítenek.

2022. júl. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell vinned tápszert, de ha megnyugtat, hogy van nálad, akkor nyugodtan. Nálunk (Sopron) nem örültek volna neki, ha viszek magammal. Mellszívót nyugodtan vigyél, nekem a nővérek sterilizálták, de volt nálam mikrós sterilizáló zacskó, ez is praktikus. Nem hinném, hogy ellopják, amúgy van a legtöbb helyen széf, oda el tudod zárni amit féltesz.
2022. júl. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%

Vihetsz mindent. Egész nap nem állnak fölötted, szóval max vizit után fogod magad és összerakod a tápszert neki. Én legközelebb biztos, hogy ezt fogom csinálni, spóroltam volna magamnak 24 órányi sírást és egy sárga gyereket, ha nem várok rájuk, csak simán adok neki egy kis tápszert. Később így is 100% anyatejes lett, pedig amint hazaértünk azzal kezdtem, hogy annyi tápszert kapott, amennyit csak kért, úgyhogy nem számított volna semmit, csak nem mentem volna teljesen tönkre idegileg az első héten.

Mellszívót is vihetsz, szerintem a legtöbb kórházban nem nagyon van lehetőség megfelelően sterilizálni, úgyhogy inkább vennék hozzá olyan folyadékot. De én is féltem bevinni, mert nekem mesélték, hogy pár dolognak ott simán lába kelt és azért elég drága készülék.

2022. júl. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#3 igen pont ez ami miatt én is akarok vinni. Nekem jelenleg 3 barátnőm szült az elmúlt fél évben, ebből egynek sem indult meg a teje, és nagyon sokáig nem segítettek nekik a csecsemősök tápszerrel, pedig kértek. Volt akinek annyira leesett a szülés után a súlya, hogy bent kellett maradni plusz napot. Én meg nem vagyok akkora szoptatáspárti hogy ezen keresztül kelljen menni, inkább akkor adok neki egy kis tápszert amíg be nem indul a tejtermelés. Mikrós sterilizálót akartam vinni de máshol meg azt hallottam nincs mikró, de azért viszek majd azt is biztos ami biztos.

2022. júl. 11. 08:26
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Minden babának esik a súlya szülés után amúgy.
2022. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#5 tudom, de ha jól tudom nem engedik ki a babát ha születési súlyából több mint 10% esik. Emiatt nem akarok kockáztatni
2022. júl. 11. 08:34
 7/30 anonim ***** válasza:
19%

De azzal tisztában vagy, hogy egy újszülöttnek nagyon picike a gyomra és nem hiába elég neki a pár csepp kolosztrum?


Oké, előpattintod sunyiba a tápszert mint ahogy a kedves 3 # javasolja 🤦‍♀️. Megtömöd a gyereket, mert azt hiszed jót teszel, utána meg nem tudod mi baja a gyereknek.. Miközben meg túl etetted.

Amellett meg szülés után vezetni kell az etetést, pisi kaki naplót.

2022. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%

Van kórház, ahol adnak, de van, ahol nem. Érdeklődj utána. Pécsen nekem a megkérdezésem nélkül adtak pl születése után (program császár, és egy órát volt intenzíven is), mondván kis súlyú (2800al született, szerintem nem volt az kis súly, legfeljebb kisebb, mint a mostani átlag 🙄) de később aztán megtörtem és magam is kértem neki, mert szopi után mindig éhes maradt. Nem bántam meg, így növekedni kezdett a súlya, és bár fenyegettek sárgasággal azt is elkerültük. A tejem akkor durrant be, mikor hazajöttünk, és pohárból ivott tápit, így a szopizásba sem zavart be.

De azt is hallottam ugyanerről a kórházról másoktól, hogy könyörögtek tápszerért és nem szívesen adtak a csecsemősök, mondván próbálkozzon 🤷‍♀️ hogy most az aktuális beosztáson múlt, vagy a fiam "kis súlya" miatt voltunk kivételezettek, azt nem tudom. Mindenesetre ha olyan kórházba mennék, ahol nem adnak, tuti vinnék magammal legközelebb is.

2022. júl. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#7

Igen, persze hogy tisztában vagyok vele. Az a pár csepp kolosztrum pedig sokkal táplálóbb, mint amúgy az anyatej, vagy a tápszer. Nem vitának szánom a témát, hanem van akinek megindul a teje valamennyire, valakinek meg Góbi sivatag a melle. Amivel nincs baj, csak ha nekem nem lesz, nem akarom éheztetni a babát. És nem megtömés annyit eszik amennyit akar. Igény szerint :)

2022. júl. 11. 08:46
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
Itt nálunk a kórházba egy cumiért is elvoltak ájulva a nővérek, nemhogy ha tápszert vittem volna...persze minden kórház más, csak a miénket írtam le
2022. júl. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!