Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi táskába lehet rakni...

Kórházi táskába lehet rakni tápszert?

Figyelt kérdés
Annyi olyan sztorit hallottam, hogy nem indult meg az anyatej első szülőknél (mint én is) és emiatt sok súlyt vesztett a babájuk, hogy arra gondoltam viszek magammal babavizet meg tápszert, aztán ott megcsinálom neki, ha nagyon olyan a helyzet, de lehet ilyet csinálni? Mindenhol azt hallottam hogy úgy kellett könyörögni tápszerért. És elektromos mellszívót lehet vinni? Mert még az a másik reményem, de azt meg félek, hogy ellopnák. Van sterilizáló hozzá meg olyan hely ahova el lehet zárni?
2022. júl. 11. 08:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%
Lehet.
2022. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a lányom születésekor vittem, mert 4 évvel előtte a fiamnál annyira erőltették, hogy szoptassak szoptassak szoptassak, oszt' jó lesz minden, hogy a fiam végül úgy besárgult, hogy jópár napot rá kellett húznunk a kórházi tartózkodásunkra emiatt. Nyilván jeleztem én többször is, hogy szó szerint semmi nem jön a mellemből, a csecsemősöknek, az orvosoknak, a védőnőnek, a szoptatási tanácsadónak, mindenkinek. De nekem is nyomták ezt a dumát, hogy "ne aggódjon anyuka, akkora a gyomra, mint egy cseresznye, jóllakik pár cseppel is, aztán majd megindul az". Aha, hát nem.

Más kérdés, hogy aztán a lányommal hála az égnek valóban megindult a tej, így nem volt rá szükség, de volt nálam tápszer, és fel voltam lélekben készülve arra, hogy elküldjek a halál f.szára bárkit, akinek esetleg problémája lesz vele.

2022. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Na jó meggyőztetek, viszek majd neki kis dobozban aztán sunyiban adom neki, ha úgy látom jónak, persze a legjobb lenne ha nem kellene ilyet csinálni, de jobb a felkészültség. A sárgaságtól is félek picit, annál is azt hallottam hogy a tápszeres babák hamarabb túl vannak rajta, úgyhogy azért se lesz rossz ha viszek! Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 11. 12:10
 14/30 anonim ***** válasza:
51%
Elég nehéz lesz "sunyiban" adni neki, eleve lesz szobatars, és kb 5 percenkent jön valaki, gyerekorvos, csecsemős, takarító, vizit, gyógyszerosztogatas, venyomasmeres..
2022. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
12%
Ráadásul honnan tudod melyik fajta lenne jó a gyereknek? Nem véletlenül hasznalnak a korhazak egy fajtát..írtam mas kerdeshez már Hogy nekem sem volt egy csepp tejem se, 1.5 napig eheztettek a fiam, a szívem szakadt meg, de eszembe nem jutott volna sunyiban megtomni, nincs olyan hogy amennyi neki jól esik, szigorúan ki van mérve neki az a pár ml, esznek ők jóval többet is mint bírnak aztán jól kihanyja és társai, biztos jót fog tenni az icipicike gyomranak..
2022. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Esetleh helyi kórház fb csoportjában érdeklődj, hogy hogy állnak hozzá. Szegeden pl. az volt a szabály, hogy első nap nem adnak, csak forralt vizet, aztán éjféltől adnak tápszert, ha az anyuka kér. Én 11-kor mentem kunyizni, mert egy csepp tejem nem jött, a gyerek meg ordított már órák óta, a csecsemős rám kacsintott, mondta, hogy ezt akkor írjuk be a naplóba éjfélnek, mondtam, hogy így is lesz. Megette a kis adagját, és végre tudtam aludni 36 óra után én is, meg ő is. Aztán 3. napra itthon beindult a tejem, és 11 hónapig szoptattam...nem ördögtől való ez.
2022. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

#15


Nem tudom melyik lesz jó neki, de a kórházban sem tudják szerintem, sőt ha haza hozom akkor se fogom tudni melyik jó neki.


De nyugodjon meg mindenki :D az én gyerekem, másét nem fogom veszélyeztetni, csak amelyik belőlem jött ki! Amúgy is szerencsétlen velem lesz összezárva, és ilyen gonosz anyja lesz, hogy majd ha másfél napig nem eszik akkor az a csúnya kampósorrú banya jól megtömi :’D annyit tömök majd bele hogy sugárba hányjon egy decit!! Minimum!!


Szóval nem tudom mit gondoltok rólam, de azért van eszem, nem úgy akarom ezt csinálni hogy baja legyen, meg nyílván tudom hogy cseresznyemag méretű kis gyomrába nem küldök le 170 ml-t. Az egész arról szólna, hogy a kisbabám ne éhezzen.

2022. júl. 11. 13:34
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Ebből látni hogy baromira nem vagy képben... A gyerekorvos ír ki tapszert és majd ha AZ nem jó, ami nem 1 nap alatt dől el, akkor lehet cserélni orvossal megbeszelve, de mondjuk nekem aztán mindegy, nem az én gyerekem.
2022. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg 1.5 nap nem éves után adnak a csecsemosok megfeleloen elkeszittett tapszert, megfeleloen sterilizalt, tiszta uvegben, megfelelően sterilizalt vizzel, megfelelő mennyisegben, neked fingod van egyáltalán bármiről?
2022. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom ki írta, de egy újszülöttet még nem lehet megtömni. Nem tudom honnan jött ez neki... Annyit eszik ő még amennyire szüksége van.. ha pedig visszabukja, az nem azért van mert sokat evett, hanem mert gyenge a nyelőcső záróizma és visszajön neki..

2-es vagyok. Nekünk szó nélkül adtak tápszert mikor elvitték a babát vizsgálatra, utána pedig mondták, hogy szóljak ha kell és hoznak. Elsőre talán a legtöbb helyen a beba supreme-t szokták használni, ez hasonlít a legjobban az anyatejhez.

2022. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!