Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért borulnak ki sokan, ha...

Miért borulnak ki sokan, ha császármetszésük lesz?

Figyelt kérdés

Kollégáktól is hallottam, meg olvastam több helyen, hogy valaki ki van borulva, meg traumát okozott neki, hogy császárral szült.


Igaziból mit gondoltok, a császárról, ami miatt ennyire fájdalmasan érint, ha az lesz?


Bocsi, csak nekem teljesen érthetetlen, hogy miért törnek rajta össze emberek lelkileg, nyilván én is szívesen megúsznám, mint egy fogtömést vagy egy vakbélműtétet, de ha nem fogom, akkor ez van, császár kell, akkor császár lesz.


Gondolom viszont, hogy aki ennyire nehéznek éli meg, annak mást jelent a természetes szülés. Tudtok abban segíteni, hogy nektek mit jelent?


Köszi!


2023. jan. 7. 17:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

A mai napig lehet olyanokat olvasni, hogy a császármetszés nem szülés, hanem egy műtét.

Gondolom az ilyen és ehhez hasonló "beszólások" miatt is lehet.

2023. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

3 szor szülzem természetesen, de én csak maga a műtét miatt félnék tőle.

Szerintem aki más miatt éli meg rosszul, az sokat olvasgat, hogy az a nő, meg hogy a gyereknek az az igazi meg ilyen sok agymosás, meg hogy mit szól a szomszéd mit gondol az anyós, szerencse én tojok más véleményére.

2023. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Butak.
2023. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Engem az zavart benne, hogy emiatt nem lehetett aranyóra, és tíz óra múlva kaptam meg a gyereket, amit természetes szülésnél meg tudtam volna akadályozni.
2023. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
És téged miért zavar, hogy más nem akar császárt?
2023. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

5-ös


A kérdező szeretné megérteni és ezért kérdezett. Nem lehül.ézte azokat, akik így élik meg a császármetszést.

2023. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Általában az oda vezető út a trauma…


Amúgy én tudom h azért nem szeretnék, mert 2 szülésem után is azonnal 100% voltam, ami császármetszésnél lehetetlen.


Viszont ha kell, akkor kell.

2023. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Olvass utána, hogy milyen a felépülés, meg milyen szövődmények lehetnek miatta.
2023. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#8 Ez ok, ezért nem kell még akár hónapokig pszichológushoz járni traumafeldolgozásra.


Szívás-szívás, de nem okoz traumát. Engem az érdekel, mint itt a korábbi kérdező néhány kérdéssel lejjebb, hogy miért sírja el magát előre, mert császármetszése lesz, meg tényleg valahol olvastam, hogy pszichológushoz járt utána, meg egy kollégám is mondta, hogy császármetszés volt és ez lelkileg(!) nagyon megviselte őt is, a feleségét meg aztán végképp. Hónapokba telt mire túltették magukat rajta, bár ugyanoda mennének megint mert egy hét alatt teljesen felépült a felesége. Szóval nem fizikailag volt nekik nehéz, hanem lelkileg.


Egy vakbélműtét után nem vagy általában hónapokig depressziós, mert műtéted volt. Ezért gondolom, hogy valami más játszik közre.

2023. jan. 7. 18:18
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem akit ennyire traumatizált egy csm, azt egy teljesen komplikáció mentes sima szülés is traumatizálna.
2023. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!