Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi...

Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi Pamela és még sokan mások, miért lehet ennyi császármetszés az ismert anyukáknál?

Figyelt kérdés
Akármikor gyerekszületésről olvasok pletykamagazinban, vagy neten, szinte minden celeb, kivétel nélkül, az összes császáros. Miért van ez? Ők már hordozzák magukban ezt a kényességet? Persze mindig meg tudják indokolni, de igen csak feltűnő, hogy az összes? Vagy az orvosok direkt nem szülesztik meg őket természetes úton?
2017. szept. 12. 11:43
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
56%

A testuk,a kenyelemes es a nemi eletuk miatt. Egy celeb ( nemtudom mar ki) nyiltan kimondta, neki ezert volt 2x csaszarmetszese indok nelkul 38.heten.

Nem csak celebek csinalnak ilyet!

De biztos van olyan h tenylegesen , nyomós okból lett celebnek császára. De gondolom nem ez a gyakoribb

2017. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
59%

"kényesség"?!

"szülesztik meg"?!


Azért, mert maguk döntenek a testükről. Nem ismerem az illető celebnőket, nem is érdekelnek, de egy biztos: egy nő maga dönt a testéről.

2017. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
65%

A mi kórházunkban pl. 44%-os császár arány van és ide nem celebek járnak. És nem ez a legmagasabb az országban. Lassan már azon lepődök meg, ha valakinek nem császár lett a vége hiába futott neki. Engem az orvosom le akart beszélni, de elmondtam neki, hogy a 44%-al a kórház háta mögött, nekem nem megnyugtató az, hogy majd lezajlik az simán is, és számomra sokkal megnyugtatóbb az eleve eltervezett császármetszés, mint az, ha kapkodva kötünk ott ki, mert a sietségben még a gyakorlott kéz is könnyebben hibázik, márpedig statisztikailag az előretervezett császármetszés és a hüvelyi szülés kockázata azonos, "csupán" az anyai halálozásban van egy éppen csak mérhető különbség, de azt pedig annak kell betudni, hogy bizonyos előre tervezett császármetszéseket az anya olyan egészségi állapota indokolja, ami önmagában is vezethet halálhoz, tehát nem közvetlen a császármetszésből származik a baj és hüvelyit eleve meg sem kísérelhettek ezek a nők, mivel a császár számukra is biztonságosabb volt, szóval nem ott rontják a számokat.


Azokban az országokban is eltörpül a pusztán anyai kérésre végzett császárok száma, ahol ezt teljesen nyíltan és korrekten lehet kérni ellentétben Magyarországgal.


Ha mégis kérték, akkor valamiért így látták jónak az orvosokkal együtt. Értelmes felnőtt nő bölcs döntést tud hozni többek között a szülése milyenségéről is, ha egy orvos elfogulatlanul világosítja fel. Sok weboldal stb. nem elfogulatlanul világosítja fel az embereket. Az nem korrekt, mikor szövődménymentes hüvelyi szüléseket mérnek szövődményes császárokhoz, meg a sürgősséggel végzett császárokat összemossák a tervezettel. Először az én orvosom is megpróbálkozott ezzel, de felhívtam neki a figyelmét, hogy ez így nagyon nem korrekt. Elnézést kért, és rendesen meg lehetett vele beszélni az előnyöket és hátrányokat. Egy korrekt módon elvégzett tájékoztatás után megalapozott döntést lehet hozni arról, hogy ki melyik kockázatot vállalja szívesebben.


Nem tudom mit kell ezen ennyit lovagolni. Az ő szülésük, az ő gyerekük. Miattuk senki szülése se fog más módon történni, mint ahogy azt a kismama akarja.

2017. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
59%
A nagy számok törvénye alapján ők is beleesnek a 40-45 %-os országos császárarányba. :( elkeserítő. Tehát majdnem minden 2. celeb is császármetszéssel szül. Mert az orvos azt tanácsolja, hogy ez a biztonságosabb út, holott korántsem az.
2017. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
78%
Aki szerint a császármetszés kényelmes, az egy barom.
2017. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
50%

5# nekem.az volt.

Igaz nem lepénzeltem a dokit és azért. De nekem nagyon kényelmesnek tűnt. 2 nap mulva semmi bajom nem volt. De tenyleg ! Sot mar este jottem-mentem járkáltam.:) mindenkinek más. Van aki ezt éli meg rosszul van aki amazt. Ez ilyen!

2017. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
63%

#6

Akkor kifejtem, mert nem érted. 4 gyerekem van, tudom, mi az, hogy szülés így vagy úgy. De aki képest azt mondani, hogy valaki egy nagy hasi műtéten azért esik át, mert az "kényelmes", az egy idióta, szűkagyú kretén.

2017. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
67%
Azért azt ne felejtsük már el, hogy a csaszarmetszesben Max az a kényelmes, hogy a szülés maga fájdalommentes. Utána azért a többségnek igenis nagy fájdalmai vannak, hiszen egy nagymuteten esett át. Arról ne m is beszélve, hogy az altatasnak is vannak kockázatai illetve az érzéstelenítésnek is. Mozogni se egyszerű szetvagott hasizommal, nehezen se lehet emelni, plusz a szülések száma is limitált.
2017. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
57%
hasizmot már csak nagyon elmaradott helyeken vágnak át...
2017. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
81%

Nem maga a "nagy hasi műtét" a kényelmes. Hanem a tervezhetőség. Nem az van, hogy akár 2 héten keresztül "mindennapos vagy" gyakorlatilag nem mersz messze menni, hogy a kórház közelében legyél, ha megindul a szülés. De nem tudod, mikor jön el ez a pillanat. Tervezhető hosszúságú, nem pedig akár 2 napig is elhúzódó vajúdás, aminek nem tudod, mikor lesz vége.


Talán ezt jelenti, hogy "kényelmesebb" megoldás a program császár.

És aki előre tudja, hogy császáros lesz, szerintem jobban felkészül rá, így nem is éli meg akkora traumaként.

2017. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!