Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nézik le a császárral...

Miért nézik le a császárral szülő anyát?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon nagyon sok sértő kommentet olvasok a császárosok irányába. Nagyon bántó azokkal szemben akinek nem volt választása.
2023. jan. 26. 11:55
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, de látod, te sértődsz meg. Az a kommentelő szimplán leírta, hogy orvosi szempontból a császár nem egyenlő a szüléssel, mint fogalom, ami nyilván tény. Nem azt mondta, hogy egyik lenézendőbb lenne, mint a másik, csak hogy a két dolog nem teljesen ugyanaz, nyilván a köznyelv szülésnek nevezi mindkettőt.


De ezt mondtam valamelyik kommentemben, hogy a császárosok inkább azok, akik mindenbe beledumálják, hogy lenézik őket, akkor is, ha nem volt ilyenről szó.

2023. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Nem én nem sértődtem meg.
2023. jan. 27. 17:38
 33/35 anonim ***** válasza:
81%

Hát pedig odatette, hogy csalódott magában...

Az, hogy orvosilag nyilvánvalóan van saját elnevezése a császárnak (mivelhogy meg kell orvosi szempontból különböztetni), az nem zárja ki, hogy a köznyelvben a végeredményt, a testből kint levést mindkét esetben ugyanazzal a megnevezéssel illessük.

Életszerűtlen a köznyelvben máshogy hívni.

Pl. megkérdezi valaki, hogy mikor született a kisbabád, "oh nem nem született meg, őt kiemelték. február ötötikén" Meg kétféle feliratot árulnának a boltban. Boldog születésnapot és boldog kiemelésnapot.

Az oviban Jankának születés napot tartanak, Petinek pedig kiemelés napot.

"Mikor szültél? -Oh nem nem én nem szültem még soha. - nem a te gyereked? - de igen -???

Gondolom mindenki érzi, hogy teljesen nonszensz azt állítani, hogy nem lenne szabad szülésnek, születésnek nevezni a császárt.


És ez most nem sértődés vagy ilyesmi, csak semmi értelme a köznyelvben különbséget tenni, csak azért mert orvosilag indokolt. Ezért nem helytelen ha a császármetszéssel kiemelt gyermek külvilágba történő érkezését is szülésnek és születésnek hívjuk.

2023. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Mazipa ***** válasza:
100%

Teljesen egyetertek,kedved 33-as! Azert,Mert az orvosok maskepp hivjak,nehogy mar en ne mondhassam azt, hogy szultem! Majd szep is lenne,ha a laikus anyuka oktatna a masikat!

Egyebkent -es ezt a legjobb szandekkal, illetve nem kivagyisagbil vagy sznobsagbol iron, de- en egyiket sem Magyarorszagon szultem,mi mashol elunk,de meg Soha senkitil nem hallottam itt,hogy ezen problemazna a nem csaszaros anyuka a csaszarossal, hogy az nem is igazi szules,meg miert nem akart "szulni", meg ilyenek.

Az en sajat tapasztalatom az, hogy csak a Magyar forumokon megy a "veszekedes" mind a sziptatas-nem szoptatas, illetve a csaszar- nem csaszar teren.

El kellene mar fogadni,hogy a gyerek eletere nezve egeszen minimalis kulonbseg van,- ha van egyaltalan (es igen,hallottam a tanulmanyokrol)-a tekintetben,hogy hogyan szuletett, illetve mivel taplaltak az elso hat honapban. Es nem, a kotodest sem befolyasolja, meg az sem,ha nem azonnal kerul mellre a baba. Elhiszem,hogy az a legidealisabb, de a kesobbi szeretettel,turelemmel Valo kovetkezetes neveles sokkal tobbet szamit, az tuti.

2023. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
42%
Legtöbb esetben a császárosok vannak előre megsértődve, egy feltételezett mondatért...
2023. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!