Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor megy vissza a has...

Mikor megy vissza a has szülés után?Csaszarmetszesem volt 4 hónapja,a súlyom hamar visszament,viszont pocak az még bőven van.

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 05:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez genetika (is). Esetleg próbálj meg kollagént inni, én ittam terhesség közben (napi 15 grammot), és teljesen lapos hassal jöttem haza kórházból. Gondolom, hogy nem csak emiatt, de talán köze volt hozzá. Vannak hasszorítók is, amik segítenek, hogy a szerveid gyorsabban visszarendeződjenek (amihez 6 hónap kell). Talán segíthet valami hasizom feszesítő torna. De aztán lehet, hogy tényleg a te pocidnak csak több idő kell.
2023. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Érdemes szülés utáni regeneráló tornára menni. Nekem is azt mondta a doki, hogy nincs szétnyílva a hasizom, közben meg 2 ujjnyira nyitva volt. Az orvosnak ez nem szakterülete, nem ért hozzá.
2023. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Még hüvelyi szülénél sem "elvárható" a 6hét, egy császárnál pláne, ott azért vágnak izmot, mindent (egy nagy hasi műtét). 6hét a gyermekágy, annak a végére a méhed áll vissza közel a kezdeti állapothoz (szült nőknek sokszor kicsit nagyobb marad a méhe, mint egy sose szültnek).

De ez is ezer dolgon múlik. Én ugyan simán szültem, szinte lapos hassal jöttem ki, puha volt, tónustalan, de szinte lapos (fél éves volt, mire már nem volt plötyi). Sógonőmn szintén simán, fél év kellett, hogy ne legyen pocakja. Hasonló alkatúak vagyunk. Másik sógornőmet császározták, neki egy év kellett, mire eltűnt a hasa 🤷🏼‍♀️. Szerintem pont az a ritka kivétel, akinek már 6hetesen visszament a hasa. A többségnek több hónap kell, mire szépen visszahúzódik a bőr is.

2023. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Negyed négykor szültem hüvelyi úton, aznap este már laposabb volt a hasam,

mint a terhesség előtt. 76 kg-val kezdtem, 82-vel mentem szülni, és 74-gyel mentem haza 3 nappal a szülés után.

Viszont bent maradt 2 kis darab a méhlepényből, ezért 10 nappal később el kellett mennem nőgyógyászhoz, ott csináltak ultrahangot, és meglepetten közölte az orvos, hogy már majdnem teljesen visszaállt a méhem az eredeti méretére. (A lepény darabok meg szerencsére maguktól távoztak)

2023. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Prekler válasza:
27%
megmarad a hasad.
2023. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én szopi alatt kicsit híztam még, de hasam nincs nagy, arányosan eloszlik. Majd ha 1 eves lesz nyáron, akkor hullahoppkarikázni fogok, nem szabad keményen edzenem meg erőltetnem magam(ezért is császároztak)
2023. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!