Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nagyon tönkrement a...

Akinek nagyon tönkrement a teste szülés(ek) után, elfogadta, vagy még bánkódik érte, műtétet szeretne?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, hogy ez genetika, és egyáltalán nem mindenkinek megy tönkre a teste, láttam már sok bomba formában lévő anyukát a strandon is például.

De sajnos van, akinek nagyon nagy keserűséget okoznak a striák, megereszkedett mellek, lógó has, stb.

Nektek milyen lett a testetek?


2023. ápr. 20. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a melleim teljesen tropára mentek. Még szoptatok, de amikor ez a fejezet végleg lezárult, akkor megműttetem őket. Nem nagy felfújt lufikat szeretnék, csak két megközelítőleg egyforma méretű (hah) és formájú (ez duplán hah) cicit. Gyerekek előtt imádtam melltartó nélkül flangálni, bátran húztam olyan pólókat, amikhez nem kellett melltartó, kicsi peckes cickóim voltak, mostanra meg hát, nem üres tejeszacsi (még, mert még használatban van) egyik sem, de teljesen K.O mindkettő. Csak nem egyformán. Szóval nálam lesz egy műtét, amikor a kisebbik gyerek is elhagyja ezt a dolgot és végleg elhatározom, hogy nem lesz több baba, aki még rácuppanhatna.

Illetve bár nem vizuális dolog, de az álalános egészségemnek szintén nem tett jót a gyerekvállalás. Terhességi cukorbeteg lettem az első gyereknél már, karban tartogattam ezt a második terhesség alatt is, ugye a baba érdeke meg satöbbi, de visszamaradt egy IR, amivel perpill most nem foglalkozom úgy igazán komolyan (simán betolom a nagyobbik gyerek maradék fehérlisztből készült kiflijét vagy fél banánját vagy akármijét, amit technikailag nem szabadna ennem, de nehogy már tökéletesen jó kaját kelljen kidobni), de később szeretnék ezzel is rendesen elbánni, orvoshoz menni, laborokat csinálni (emiatt szintén a szoptatások abbahagyását várom), aztán kideríteni, hogy mégis mekkora a baj.

A striák annyira nem zavarnak, a hasizmom kicsit szétnyílt, de tornázok, idővel majd rendbejön.

2023. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is a mellem ment tönkre. Nem teljesen, de egyértelműen látszik rajta, hogy ez babát szoptatott. Rontott a testképemen, de próbálom feldolgozni, nem szeretném megműttetni. Lett néhány striám is. Úgy érzem magam, mint egy használt, megkopott tárgy. Próbálok erre úgy tekinteni, hogy a testem arra van, hogy használjam, meg fognak látszani rajta az élet nyomai, legkésőbb a korral. Sosem volt tökéletes, mostmár még távolabb van tőle, és valószínűleg ennél csak távolabb lesz. Tervezek még két babát, kíváncsi vagyok, hogy utána hogy fogok kinézni... De ha valamiben el lesz használva a testem, akkor a gyerekeim a legtökéletesebb ok erre. ❤️ Ezen kívül nem hagyom el magam, tartom a versenysúlyom, csinosan öltözöm, teszek fel reggel pici sminket és hálás vagyok azért az egészséges testért, amim van, ami ki tudott hordani és táplálni egy csodálatos kis embert. :)
2023. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Borzalmas lett, utálom! Ha lenne egy nagy rakás pénzem rég javíttattam volna
2023. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2, nagyon jó volt ezt olvasni, valami ilyesfajta válaszokat vártam.

Szerintem akármennyire megcsúnyul is a test, egy egészséges gyerekért, (már akinek az van) megéri.

Jó esetben kárpótol minden szenvedésért. :)

2023. ápr. 20. 20:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem látványos, mert belül van a probléma, de meg akarom csináltatni.

Megsüllyedt a gátam. Vagyis a hüvely alsó része. Így a hüvely nem zár rendesen. Ami nem jó, mert könnyen kapok el így fertőzéseket. Meg mellette tampont is nehezebb használni, mert lecsúszik. Borzalmas érzés. Gyűlölöm.

Tavaly meg akartam csináltatni, de mondta a doki, hogy amíg pici a baba, és sokat kell emelni, addig ne. Mert műtét után nem fogok tudni emelni. Meg rohadtul fog fájni. De idén már mindenképpen meg szeretném csináltatni, mert rémesen érzem magam így.

2023. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Mint az 5-ös, belül mentem gallyra. Méhsüllyedés, hüvelyfalsérv. Valószínűleg itt is műtét lesz, de tartok tőle.

Egyébként "vicces", mert kívül meg szebb vagyok mint valaha. 4 év szoptatás után formásabb a mellem, mint előtte. Korábban deszka voltam, de szó szerint, AA melltartót se töltött ki, most meg határozottan csini.

Striám egy se lett, se kötényhas.

2023. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szültem és nem is vagyok elhízva, mégis tele van a combom striákkal kb 12 éves korom óta. Nagyon zavaró. Alapból is hiperérzékeny a bőröm, már egy kis fénytől pirosodik, 25 évesen is pattanásos vagyok, akármit használok rá stb. Irigylem, akinek még a szülés sem viseli meg a testét, az enyém biztosan tönkremenne teljesen és mivel az önbizalommal amúgy is hadilábon állok, én biztos nem tudnám elfogadni magam. Egyébként a férfiak és a média is tehet róla, hogy elvárják a nőktől, hogy tökéletes legyen a testük már szülés után. Csak azért, mert pár modellnek szerencsés az alkata, vagy photoshoppal eléri, hogy annak tűnjön... Igazából senkinek sem kéne rosszul éreznie magát ilyen miatt, főleg, hogy a stria pl nem olyan, mint az elhízás, hogy lehet ellene tenni valamit. Egy egészséges értékrendű világban elfogadott dolog lenne.
2023. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7, ez így van, és elég szomorú.

A férfiaknak nagyon nagy elvárásaik vannak a nők felé, ez ugyanúgy igaz a szexuális életre is.

Képesek azért pukkadni, vagy inkább ezért mehet tönkre a házasság szülés után, mert a kedves apuka nem tudja kivárni a 6 hetet, (esetleg hónapot!) amíg az anyukának visszajön a libidója.

Nem tudom, hogy ha ők szülnének, mit szólnának, hogy hogy néz ki a testük, meg 0-ra csökken a szexuális vágyuk akár egy évre is.

Ja meg a másik, hogy sok apa (tisztelet a kivételnek) fel sem kel egyszer sem éjszaka a gyerekhez, hadd kínlódjon vele anyuka 0-24-ben, nehogy legalább egy 5 percig pihenni tudjon.

Sajnos kevés az igazi, türelmes, rendes férfi.

2023. ápr. 21. 16:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem fogadtam el, pár év vívódás után vállaltam több műtétet is (mell, has, hüvely). Nagyon jó döntés volt, kb visszatért belém az élet - önbizalom, szex, minden téren. De ez teljesen egyéni dolog mindenkinél, nem tuti recept.
2023. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

4) "akármennyire megcsúnyul is a test, egy egészséges gyerekért megéri. Jó esetben kárpótol minden szenvedésért"

Bocs, de ez borzasztó káros kijelentés, amivel csak bagatellizálod mások komoly problémáit. Igen, mindenki imádja a gyerekét és majdnem mindenki vállalná újra, nem, sokakat nem "kárpótolja" ez az önbecsülés és életminőség romlásáért, rosszabb esetben súlyos egészségügyi problémákért.

2023. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!