Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is fél hogy olyan nemű...

Más is fél hogy olyan nemű gyereke születik amit nem szeretne?

Figyelt kérdés
Én pl elégé félek hogy lányom lesz, nem hiszem hogy tudnék kezelni egy kamasz lányt. Másnak is vannak ilyen félelmei? Vagy csak én vagyok selejt?

#félelem #Lány gyerek #Fiú gyeremek
2023. ápr. 23. 13:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha van benned és lesz egy kis anyai gesztus, szeretni fogod akármilyen nemű is lesz. Ha nincs benned anyai érzés nem fogod, de ezen nem kell aggódni valószínű még nem vagy elég fejlett hozzá.
2023. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább egy kamasz fiú sokkal brutálisabb 😂
2023. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Rettegj inkább attól, hogy nem lesz egészséges.
2023. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Én igen. Nem azért, mert ne szeretnék egy lányt, vagy egy fiút. Hanem attól félek, milyen szülője lennék például egy lánynak. Anyám és köztem sose volt jó a kapcsolat, attól rettegek, mi lesz, ha én is elszúrom, ha olyan hideg leszek a lányommal, mint anyám anno velem.

Szeretnék gyereket, mindkét neműt. De azért félek, hogy jó szülő leszek e. Attól is félek, hogy milyen érzés lesz, ha csak fiú, vagy csak lány érkezik. Max három gyereket tervezünk. De ha mind fiú lesz, vagy mind lány, jelenleg úgy érzem, maradni fog bennem és férjemben is egy űr.

2023. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

Elsőre lányt szerettem volna, lány is lett. Utána úgy hozta az élet, hogy egyedül maradtam vele 15 hónapos korában. Onnantól kb.8 éves koráig egyedül neveltem. Utána ismertem meg a mostani férjemet. Amikor úgy döntöttünk, legyen egy közös babánk, én nagyon lányt szerettem volna. Nyilván azért, mert már ismertem, milyen egy lány. A lányommal mindig is könnyű volt, a nehézségek ellenére is mindig szuper volt minden. És valahogy belém rögzült, hogy azért, mert lány.

Aztán másodjára természetesen fiú lett. Amikor kiderült, csak pislogtam. Nem voltam csalódott, nem arról van szó. Csak nem tudtam, milyen lesz egy fiú. Totál el nem tudtam képzelni magam, mint fiús anya. Sokszor jutott eszembe a terhesség alatt, hogy nem tudom, milyen lesz, vagy hogy mit csinálok egy fiúval. Aztán megszületett. És ez az érzés azzal a lendülettel el is tűnt. Onnantól soha, egyszer sem jutott eszembe, hogy én lányt szerettem volna. Szeretem, imádom, egy kis csoda ő is, épp mint a nővére.

2023. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Én azért az ilyen kérdéseknél mindig meglepődök, mert nálunk valóban nem volt preferált nem.Egy szempont volt, hogy legyen egészséges.De lehet azért, mert mindkettőnk családjában volt könnyebben, de sérült gyerek akinek a nevelését láttuk, hogy mennyivel nehezebb így valahol az élet.
2023. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%
Nemtől függetlenül van ilyen és olyan gyerek/kamasz. Van amelyiket "könnyebb nevelni" van amelyiket nem (vagyis inkább más, testvérek közt is van, ami az egyiknél működik, a másiknál nem). 2 lány, 1 fiú van. Teljesen mások, nem a nemek miatt, hiszen a 2 lány is ég és föld. Személyiségre is, de nevelésre is, ami a nagyobbnál bevállt a kicsinél nem és fordítva. Van ami a nagynál nem vállt be, a kissebbnek meg pont az vezetett célhoz.
2023. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Én fiút szerettem volna. Be vallom mikor meg tudtam az ultrahangon hogy kislány lesz ,éreztem egy kis csalódást is.

Aztán megszületett és eszembe sem volt már utána hogy én fiúra vágytam. Azóta 6 éves és van egy 3 éves húga is, de száz fiúra nem cserélném el őket, annyira szeretem őket:)

2023. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem az ilyen emberek mint te egyenesen betegek!!!

Más örülne hogy egészséges gyereke születik!!!

(Mondom ezt úgy hogy 2 egészséges lányom van)

Remélem sosem lesz gyereked és baromira megbánod hogy ezt gondoltad!

2023. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%

Biztos sok embernek vannak ilyen aggályai, de nem így kéne megfogalmaznod, mert tényleg elég bizarr. Te mit szólnál, ha anyukád nem szeretne, mert lány vagy? Mert ez bizony így hangzik.

Egyébként általában azért preferálnak az emberek egy nemet, mert valamiért az a képzelet él a fejükben, hogy a lánnyal könnyebb, vagy a fiúval könnyebb. Közben meg ezer példát lehet látni az ellenkezőjére is. Ez teljesen a személyiségétől függ. Egyébként meg elárulom, hogy nem rögtön kamaszként fog megérkezni hozzád az a gyerek.

Amúgy meg, ha már a sztereotípiáknál tartunk, a kislány babákat könnyebb kezelni. Általában, persze biztos mindjárt ezren írnak, hogy náluk fordítva volt. De! Az XL kromoszóma miatt a fiúk sérülékenyebbek, több a koraszülött, több a problémás köztük. Egy kislány gyermekként általában könnyebben kezelhető.

Kamaszként sem mondanám, hogy a lány a nehezebb, persze őket jobban kell félteni, de okozhat egy fiú is fejfájást.

2023. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!