Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják sokan a nők,...

Miért gondolják sokan a nők, hogy ha szülés közben ordítanak, könnyebb lesz?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyáltalán nem így van.

2023. ápr. 23. 21:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%

Te miért káromkodsz, amikor kislábujjal belerúgsz az ágy sarkába? Hiszen attól nem fáj kevésbé... Istenem. Nyilván azért kiabál/hangos egy nő, mert fáj. Mellesleg oxival szültem, azt hittem beledöglök,de konkrétan. Nem azért jött rám zilálás, vagy zokogógörcs olykor, mert attól jobb lesz, de végülis tudod mit? Jobb lett... A lelkemnek, mert kiengedtem kicsit a gőzt. A szülésznő mindig rámszólt, hogy nagyon el fogok fáradni, ha nem nyugszom meg, segített benne, nagyon hálás vagyok így utólag már neki, mert ilyenkor tényleg a pánik fogott el, hogy sosem lesz vége.

A kitolásnál meg el kell, hogy keserítselek. Kb. 5 szülést hallgattam végig magam körül, pontosan lehetett hallani mikor jött el a vége, a kitolást pedig egyik nő sem bírta csendben, én sem. Próbálj meg óriási alsó tájéki fájdalmak között hatalmas levegőt venni sokáig bent tartani és mondjuk haspréseket csinálni egy hang nélkül. Minimum akkor hangot fogsz adni, amikor levegőt vehetsz, mert nem bírod máshogy. Férfiak a kondi teremben súlyemelés közben is kiabálnak... :D Ez van. Ha neked ez zavaró, ne menj szülésznőnek. :)

2023. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a kérdést tuti pasi írta ki, a stílusból ítélve.
2023. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
82%

Szüléskor nincs teljesen tudatánál az ember, csak arra tud gondolni, hogy legyen màr vége ennek a szörnyű fájdalomnak.

Szóval az ordítás/nyöszörgés sem tudatos, hanem reflexszerűen jön.

Ezért bántani senkit nem lehet!

2023. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
78%
A vajúdás alatt én egyáltalán nem kiabáltam, max mélyeket nyögtem, de a kitolásnál jött hang is. Mint amikor a súlyemelők nehezet emelnek, akkor ők is kiabálnak. Elég sok sportoló szokott hangot kiadni a fizikai megerőltetéskor, és bár én nem vagyok sportoló, a szülés sem egy sportág, viszont hiszed vagy sem, bizony elég megerőltető kipréselni magadból egy ~10 centi átmérőjű lyukon egy egész emberi lényt. Szóval én emiatt kiabáltam, nem azért, mert azt gondoltam volna, hogy ettől könnyebb lesz, de talán ezzel te is tisztában vagy, csak itt hergeled az embereket a hülye kérdéseiddel.
2023. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
77%
Mintha azt kérdeznéd, ha valakit hasbaszúrnak, miért ordít, hisz attól még nem ússza meg az elvérzést. 🙄
2023. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
83%

A ferfiak meg egy ötven kilós súly felemelesétől is orditanak a konditeremben, mint a fába szorult féreg.

Nehogy már az legyen a baj, hogy egy nő SZÜLÉS közben ordít, mert itt helyben kapok agyfaszt.

2023. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

#22!

Nagyon szépen köszönöm neked, hogy legalább már egy személy rájött!!

2023. ápr. 24. 20:22
 28/33 anonim ***** válasza:
79%

Az első fiamnál a hasam fájt szülés közben. Marhára fájt de csendben tűrtem.

A második fiamnál a derekam de úgy éreztem, hogy kitépik a gerincem. Elmondhatatlan fájdalom volt, jóval erősebb, mint az elsőnél. Na itt én is ordítottam. Emellett éreztem mikor szakadt a hüvelyem is, szóval nem volt kellemes. Én tudtam, hogy nem szabadna kiabálni, mert fontos a megfelelő légzés de egyszerűen 8 óra után nem bírtam tovább csendben. Ez van..

2023. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
77%

20:22 Szerintem minden nő rájött...


Ha egy kicsit gondolkoznál rájönnél, hogy még a sportolók is adnak ki hangot erőkifejtéskor pl.: teniszezők


Megnézném, hogy milyen méltósággal viselnéd, hogy egy kacsát áthúznék az orrnyílásodon.


Mellesleg nem minden nő üvölt. (én kétszer szültem)-egyszer sem üvöltöttem, de nem mindenki egyforma.

Ha nekik úgy könnyebb, akkor miért ne....

Mi nők sem vitatjuk, hogy mennyire fáj a tökönrúgás:)

Javaslom nézzél végig egy szülés élőben!!!

2023. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
68%
28-as, òriàsi kamu, hogy nem szabadna kiabàlni. Szerintem csak azèrt talaltak ki, mert sok helyen zavarja a zaj a szemèlyzetet, ès sajàt magukat fontosabbnak tartjàk a szülő nőnèl.
2023. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!