Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés utáni depresszió...

A szülés utáni depresszió több nőt érint, mint amennyinek nem alakul ki, csak a baby blues?

Figyelt kérdés

Tudom, a szülés utáni depresszió egy komoly, kezelésre szoruló betegség, és már nem tartják hisztinek, mint régen.

A nőknek körülbelül hány százalékát érinti?

Mitől alakulhat ki a legjobban?

(a hormonok lecsökkenésén kívül)


2023. ápr. 25. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Őszintén, szerintem 90% a nőknél. Csak van aki megteheti van aki még egyedül van a babával, és ne értsd félre, ideje nincs depizni. Ahol van segítség, ott mindig panaszkodo anyukák vannak. Mint az Unokahugom. Minden egyes hétvége szabad, mamahoz teszi be a gyereket. Hétköznap, ha úgy van kedve akkor mama megy a gyerekert, és valahogy ott felejtodik a gyerek egész hétre.. Mégis panaszkodik, higy ő fáradt... A szomszéd csaj 3 gyerekekkel egyedül tolja, a férje külföldon melózik. Nagyszülők külföldön több 1000 kmre.. Mégis csinálja, nem panaszkodik sosem. Ilyen ez a depi is, ha van aki addig csinálja helyetted akkor depizhetsz. Ha nincs, akkor nem igazán esel bele
2023. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ebből is van az, ami tényleg klinikai, sőt akár pszichiátriára is kerül az illető, mert bekapcsolnak nála a hormonális változások valami genetikai hajlamot, és van, aminél "csak" kialvatlan, magányos, bezárva érzi magát a nő és mondjuk, ha ezek megszűnnének, akkor semmi baja nem lenne.
2023. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem ezt a kérdést. Baby blues sokkal több nőnél alakul ki, mint szülés utáni depresszió. De van ennél is durvább a szülés utáni pszichozis, én egy ilyen esetet ismertem.
2023. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálok másképp fogalmazni.

Úgy értettem, hogy igen, valóban a baby blues szinte minden frissen szült anyukánál kialakul, a kérdés erre irányult volna: több nőt érint a szülés utáni depresszió, mint akinek nincs?

Tehát több az olyan nő, akinél kialakul, mint akinél nem jön elő?

2023. ápr. 25. 19:04
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat is :)
2023. ápr. 25. 19:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem több. A legtöbb esetben csak egy kis baby blues van. Depresszió ennél sokkal ritkább, százalékot nem tudok.
2023. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

En is ismerek egy pszichozisost.

Szerintem a depresszió nem egyenlő a vinnyogassal. Nem feltetlen függ össze azzal, hogy van-e segítség vagy nincs. A legtöbb nő letargikus a szülés után, mert kialvatlan, fáradt, és a hormonok... stb stb, de az nem depresszió, az meg főleg nem, amikor valaki nyivakol hogy neki de nehéz mert nincs segítsége.

2023. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Baby blues: a szülés utáni közvetlen időszakban, spontán múló pár hetes rossz hangulat. A nők kb 70-90%-ának van, szóval normális jelenség szinte, nem kell szégyellni.


Posztpartum depresszió: a szülés után pár héttel állandósuló depresszív időszak, ami gátolja a nő normális életvitelét. Gyakran hónapokig, de akár évekig is eltarthat, ilyenkor kezelés szükséges. A nők kb 10-20%-át érinti.


Posztpartum pszichózis: súlyos pszichiátriai kórkép, ami téveszmékkel, a gyerek ellátásának teljes képtelenségével járhat, ritka esetben bánthatja a nő a babát. Pszichiátriai beavatkozás szükséges ilyenkor. Úgy 1000-ből egy nőt érint.

2023. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem.

És a gyermekágyi pszichózis konkrétan mitől alakul ki?

Szerencse, hogy az nagyon ritka.

2023. ápr. 25. 19:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Genetika, hormonok. Hajlamosít ha volt a családban ilyen vagy más pszichotikus betegség. Sokszor van valamilyen trigger is mellé, haláleset vagy más megrázó esemény. Mellé még a tartós alvásmegvonás.
2023. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!