Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés utáni depresszió...

A szülés utáni depresszió több nőt érint, mint amennyinek nem alakul ki, csak a baby blues?

Figyelt kérdés

Tudom, a szülés utáni depresszió egy komoly, kezelésre szoruló betegség, és már nem tartják hisztinek, mint régen.

A nőknek körülbelül hány százalékát érinti?

Mitől alakulhat ki a legjobban?

(a hormonok lecsökkenésén kívül)


2023. ápr. 25. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%

#1

Anyósom mondott ekkora baromságot: "Én nem értem rá a szülés utáni depresszióra"


Még szerencse, hogy lelki problémák ellen van egy tuti mödszer: ne hagyj magadnak egy szusszanásnyi időt se gondolkodni, hajtsd magad, különben jódolgodban és unalmadban kitalálod, hogy "depis" vagy. 🙄

2023. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Szerintem a depressziót inkább a hormonok rohamos csökkenése okozza, nem az, hogy ráér-e az anyuka vagy sem.

Egyébként meg ez nem azt jelenti, hogy a kisbaba tehet róla.

2023. ápr. 25. 21:47
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

#1

Csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna.

Jó sok sületlenséget hordtál össze, remélem senki nem veszi komolyan.

2023. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
63%

Én nőgyógyászaton dolgoztam évekig ápolóként, és egy esetben láttam a 12 év alatt olyan anyát akit pszichiátriára kellett szállítani szülés után, mert pszichotikus lett.

Nem tudott aludni, összevissza mászkált az osztályon, értelmetlen dolgokat beszélt, nem engedte el a babáját. Azt gondolta, hogy elveszik tőle és baja lesz.

Nem tudom mi lett végül velük, mert tőlünk kikerült babástól, (nő a pszichiátriára a gyerek még az apjával haza) de hallottam olyat később, hogy ő eleve skizofrén volt csak a szülés hozta elő neki.

2023. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!