Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában, hogy sokat hallani...

Mostanában, hogy sokat hallani az otthonszülésről elgondolkoztam valamin. Ha otthon születik a baba, akkor nem kell bemenni kórházi megfigyelésre? (a baba, és a mama érdekében)

Figyelt kérdés
Mert gondolom nem véletlenül kell 3-4 napot bent tölteni. Nem szeretnék vitát indítani, csak kíváncsi vagyok, mert erre sehol nem tértek ki a híradásokban.
2010. okt. 11. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:

a kismamában volt egy pár sztori hogy a többedik baba otthon született meg - nem otthonszülés!-

és bevitték őket mentővel a kórházba de nagyon undokok voltak a kismamával mert nem akarták elhinni.


de igen kéne:

- hogy ellenőrizzék a babát van-e emésztése, nem sárgul-e be a vizsgálatokra be lehet vinni.

anyukánál minden rendben van-e stb.

2010. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Egy általános ellenőrzés mindenképpen szükséges, de nekem pl van olyan ismerősöm aki kórházban szült ugyan, de pár óra múlva hazamehetett. Ez persze az ő felelőtlensége volt. Az a néhány kórházban töltött nap mindenképpen szükséges mind az anyának mind a babának, már csak elővigyázatosságból is mivel vannak olyan rendellenességek, betegségek amik nem jönnek ki 1-2 nap alatt.
2010. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik ismerős két babát is szült otthon. Az egyiket véletlenül, mert nagyon gyorsan jött a baba, nem volt idő kórházba menni (gondolom, nem érezte úgy, hogy ilyen gyors lesz, nem akart túl korán menni. A másik babát már tudatosa otthon szülte (ő a 3. baba a családban), mire a bába kiért, apuka levezette a szülést telefonos irányítással :) Nem vitték őket be a kórházba, itthon maradhattak, csupán a gyerekorvos járt ki mindennap és a védőnő, ők vették le a vért a vizsgálatokhoz és jobban odafigyeltek, hogy nehogy baj legyen. Különben a baba nem is kerülhetett volna normál újszülött osztályra otthon szülés után...
2010. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Különben a baba nem is kerülhetett volna normál újszülött osztályra otthon szülés után..."

Nem kerülhet normál újszülött osztályra? Ezt se hallottam még. Furcsa!

Én is nagyon vágytam már haza Apához, mikor bent voltunk, de nem mertem volna megkockáztatni, hogy saját felelősségre haza jöjjünk.

2010. okt. 11. 15:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Különben a baba nem is kerülhetett volna normál újszülött osztályra otthon szülés után..."


Igazából ha belegondolsz egyáltalán nem furcsa. Pontosan ugyanabból a megfontolásból, mint ahogyan civilek se mehetnek be a szülészetre.

2010. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minek kerülne a baba a normál újszülött osztályra, ha az anyja nincs ott. Rendesen a csecsemőre, anyuka meg a nőgyógyászatra- ha mondjuk mindkettőnél gond van. Ha meg a babánál normál osztályra kerül és anyja vele lehet.
2010. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként fordítva gáz, ha anyuka miatt kell visszamenni, ő nem kerülhet szülészetre, ahol vele lehet a baba. hanem rendes osztályra ahova nem kerülhet újszülött
2010. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van ma sem teljes baba-mama szoba rendszer, azaz a babákat még sok helyen elviszik éjszakára....

Egyébként azért nem kerülhet az újszülöttek közé, mert kintről jön, ahol már találkozhatott sokféle kórokozóval. A legtöbb kórházban még ma sem mehet be a látogató a gyermekágyas osztályra épp ilyen megfontolásból...

2010. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a baba meg bekerül a sima gyermekosztályra... akár vele, akár az anyjával van is gond... Nekem volt egy ismerősöm, hol anyukánál a szülés után méhgyulladás lépett fel, miután hazamentek, aznap... a csajszi a nőgyógyászatra, a baba meg a csecsemőosztályra került...
2010. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!