Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha otthon születik meg a baba...

Ha otthon születik meg a baba mi a teendő? Hogyan kell a babát ellátni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, ne otthon szülessen meg, mert komplikáció esetén neked, és neki is baja lehet. Hívj mentőt, ha nem tudsz bemenni. Ha mentő nem ér ki, és a kórház is messze van, akkor hívd fel a védőnőt. Mindenesetre ha minden kötél szakad szükséged lehet egy segítőre, aki megfogja, a pocidra teszi betakar titeket, elszorítja, majd elvágja a köldökzsinórt, megtörli a kicsit... De tudod, főleg az első szülésnél kellhet gátmetszés, és azt egy laikus nem csinálja, és akkor szakadsz, az pedig nem jó. Össze kell varrni és egyéb baj is lehet, ha rosszul szakad. És ha a kicsi nem sír fel, akkor azon sem biztos, hogy tud segíteni egy tapasztalatlan ember. A mentősöknél, amíg nem érnek ki, addig is tudnak segíteni a levezetésben, tehát telefonos kapcsolatban lehetsz velük végig.

Ha pedig úgy akarsz szülni, hogy senki ne tudjon róla, mert a terhességedről sem tudott, akkor nagy baj van és remélem nem vagy ilyen helyzetben. Ha mégis, gondolj arra, hogy ez a kisgyerek még kell valakinek és menj így is kórházba. Ott lehet hagyni a kicsit, ha nem szeretnéd, ha nem ez utolsó akkor bocs, hogy felvetettem.

A lényeg ne szülj otthon, főleg ne szakember segítsége nélkül. Szerintem.

2010. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ő akarna otthon szülni,tájékozottabb lenne ez ügyben.Legalábbis remélem.


A baba orrát,szájüregét is meg kell tisztítani a felesleges váladéktól,betakarni.Az anya részéről is veszélyes,mert én is úgy repedtem,hogy mire elállították a vérzést,már azt hittem elvérzek.Amerre mentem,arra ájultam.


Veszélyes nagyon,ha lehet senki ne szüljön otthon,vagy ha mégis,akkor rögtön legyen szakértő segítség,és megfelelő higiéniai körülmény.

2010. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg az a helyzet áll fenn,hogy titokban szeretnéd megszülni a gyereket,akkor is menj kórházba.Ne kockáztasd az életeteket.
2010. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szeretne felkészülni erre a lehetőségre is, mi van, ha nem ér ki időben a mentő.

Én sem tudnék mit csinálni, biztos nem lennék olyan talpraesett, mint az a nő, aki a taxiban szült nemrég.

És bárkivel előfordulhat, hogy hirtelen ott van egyedül, szakember segítsége nélkül, a baba meg jön.


A filmekben forró vizet kérnek meg lepedőt a szülésekhez :))) De komolyan: A babának tiszta textil kell betakarni, a köldökzsinórt el kell szorítani, majd elvágni.

Veszélyes lehet még a méhlepény, ha nem születik meg teljesen, nem nyomják ki az utolsó darabokat is a hasadból...

huhh... belegondoltam, remélem, érte időben ideér majd a mentő, ha eljön az idő!

2010. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl.nem szabadott nyomni a méhlepényt,mert kimasszírozták.
2010. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem mert szeretnék otthon szülni vagy szeretném titokban szülni de a sógornőm nem érkezett a kórházba és otthon szült.és megijedtem mert a másodikat várom és szerettem volna választ kapni rá hogy mit tegyek ha megtörténik.
2010. jan. 16. 16:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy ezért kérdezed, és teljesen jogos. Jövök is majd még olvasgatni, bár én sem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni, sosem lehet tudni,jobb felkészülni minden lehetőségre.

Az egyik hozzászóló kismama.

2010. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Azonnal hívj mentőt, ha gyanúd van, hogy szülni fogsz. A babát takartd be és tartsd melegen, szerintem mást nem kell tenned, amíg a mentő meg nem jön, csak öleld magadhoz:-)
2010. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És a száját meg az orrát hogyan takarítsuk ki?
2010. jan. 17. 15:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha időben hívod a mentőt, még a vajúdás kezdetén, akkor csak megérkezik időben, vagy legalább a végére...:S
2010. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!