Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szüléstől mindenki...

A második szüléstől mindenki jobban fél?

Figyelt kérdés
Az elsőtől egyáltalán nem féltem, de ugye most már tudom milyen, így most az utolsó hetekben igencsak rámtört a félelem. Ezzel ti is így vagytok?

2023. júl. 10. 06:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom az fél inkább a második alkalommal, akinek az első valamiért nagyon rossz élmény volt. Mondjuk az is igaz, hogy most legalább nem teljes tudatlansággal kell végigcsinálni, így talán nem lesz olyan ijesztő. Bár én akkor felkészültnek éreztem magamat, aztán mégis tudott olyan történni, amire nem voltam felkészülve(pl. hogy úgy tágított kézzel az orvos, hogy előtte nem is szólt). Azt én is remélem, hogy ez a szülés gyorsabb lesz, mint az első.
2023. júl. 10. 16:15
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

Miért lettem ennyire lepontozva?

Nagyon kíváncsi vagyok...

2023. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, mert a 2. szüléstől való félelemről van szó, amivel te még nem találkoztál élesben.
2023. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hàt, nekem akkora horror volt az első, hogy nem lett második, úgyhogy végülis igen :D
2023. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#8

Ezzel egyáltalán nem megbántani szeretnélek, de aki "állítólag" szeretne második gyereket, és teljes szívéből vágyik rá, azt sem a terhesség, sem a szülés nem rettentheti el, ha csak a szülés miatt nem mersz másodikat vállalni, akkor valójában nem is szeretnél másodikat, hanem élet neked egy is.

Ez olyan, mint amikor valaki még gyerekvállalás előtt fél sok dologtól, (pl. kialvatlanság) és azok miatt nem mer vállalni, akkor még nincs kész rá teljes mértékben. ;)

2023. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam: nem élet, hanem elég 😅
2023. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!