Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülött baba! Akinek 30...

Koraszülött baba! Akinek 30 hétnél korábban született a babája azoknak meg tudták mondani, hogy miért? Volt már valamilyen előzménye? És ha igen akkor mikor kezdődött?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok, ikreket várok, pár napja voltam genetikai UHn, szerencsére minden rendben volt, a méhszájam is zárt, hosszú a méhnyak. Tudom, hogy ikreknél gyakoribb a koraszülés és azt is tudom, hogy ha 36 hetet egyben maradunk akkor az már nagyon jó. Amitől mégis a leginkább félek, hogy 30 hét előtt jönnek ezért is érdekelne, hogy a tény, hogy egyelőre minden rendben van és, hogy sokat pihenek megnyugtathat-e. Mennyire történik az ilyen koraszülés derült égből villámcsapásként?

2023. aug. 31. 11:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.


Voltam vele még aznap este az ügyeleten, ahol csináltak egy uh-t, majd megnyugtattak, hogy biztos a vizsgálat miatt volt az egész, semmi gond.

Ezek után mit kellett volna még tennem?!


Mikor megszültem, első dolgom volt a betegjogi képviselőhöz menni, akinek a tanácsára fel is lett jelentve a doki.


A történetre volt kíváncsi a kérdező, hogy mi kiatt volt. Nem tudtam, hogy minden részletet ennyire fontos leírni 🤦‍♀️


Amúgy 5 éve volt. Azota sok víz lefolyt a Dunán.

2023. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
7# vagyok. Jól tetted 3-as,megérdemelte.
2023. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%

Na pont ezért teljesen szükségszerűtlen az állandó kézzel valo mehszaj nézegetés. Fertőzés veszélyes és nyílhat a mehszaj ahogy szegeny valaszolonak.

Remelem mindenki tudja, hogy vissza lehet utasítani a vizsgálatot! Ez a régimódi eljárás nyugaton már egyáltalán nem szokás. Én 37 hetes kismama vagyok és soha senki nem nyúlt hozzam, ultrahangon is látni hogy zárt vagy sem.

2023. szept. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyira rossz volt ezeket a sorokat olvasni a válaszolóktól. Én is rettegek a koraszüléstől. Nekem sajnos szerepel is a 21.heti leletemen, hogy előfordulhat. Kérdeztem orvost, védőnőt, akit csak lehetett, mindenki nyugtat, hogy a mai orvos tudománynak köszönhetően nem lesz gond biztos. Most a 25.hetben vagyok és azért ezek a szomorú sorsú történetek nem voltak olyan régen. 😔Nagyon sajnálom mindenki veszteségét.
2023. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mi alapján írták a leletedre a koraszülés veszélyt?
2023. szept. 9. 09:55
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Placenta praevia totalis. Teljesen fedi a lepény a méhszájat. 😔
2023. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Oh ertem. Pihenj akkor sokat, ne eroltesd magad es minden rendnen lesz. :)
2023. szept. 9. 16:58
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen. Viszont kívánok minden jót nektek is 😊
2023. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
28 hetesen szültem a fiamat, okot nemtudnak mitől indult be. Akkor voltak a nagy melegek. Minden jól alakult, ahogy kibújt felsírt, 1055g-al született. Itthon van már, jelenleg 3300g és egészséges :)
2023. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a korai érkezés ellenére minden rendben veletek. :) mi most tartunk 25 hétnél 710 és 800 grammra becsülték őket. Jó érzés, hogy egyre több hetet pipálhatunk ki, minden héttel úgy érzem kicsit jobbak az esélyek ha előbb jönnek. 😄
2023. okt. 16. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!