Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés utáni napok...

A császármetszés utáni napok tényleg annyira fájdalmasak, mint azt sokan mondják?

Figyelt kérdés

Van aki úgy állítja be, hogy hetekig borzalmas fájdlommal jár, nehéz a mozgás?

Aki átélte , hogy gondolja?


2010. okt. 19. 08:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nagyon fáj! Akin császármetszést végeztek, az olyan mint ha egy hasi műtéten esett volna át. Nekem olyan 2 hétig fájt, jobban, aztán egyre kevésé.
2010. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1 éve császároztak. Tény, hogy úgy feszül, hogy csak na, alig tudtam felülni, felállni, de szúrt, minden bajom volt, aztán mondták a nővérkék, hogy kérhetek fájdalomcsillapítót, adnak, én nem kértem, mert annyira nem fájt. :D Szóval ne izgulj emiatt.

Mikor odahozták szülés után kb. 10 órával, hogy anyuka szoptasson, felülni alig tudtam, mikor az ölembe tették, akkor meg iszonyatosan fájt, babám viszont közben elaludt, így időt nyertem :D Utána már nem fájt annyira, könnyebb lett a mozgásom is, másnap nagyon jól voltam, harmadnap megint rosszabbul, itthon 4 nap múlva már csak hajolni-guggolni nem tudtam, így nem tettem. :) Sokáig érzékeny volt, hisz felbolygatják az egész hasfalat, izmokat, mindent, nem csak a hegnél van a bibi, hanem az egész belső rész...

Szóval kellemetlen, dehát a szülés mindenhogy fájdalommal jár.

Nekem a legrosszabb az volt, mikor varrták, hát az kibírhatatlan volt, de túléltem. :) Utána pedig az volt rossz, ahogy jött vissza az "érzés" a lábaimba, de nem tudtam még odébb tenni. És éreztem, hogy a talpam hozzáér az ágy végéhez. Jajj de gáz volt...


Nekem csodás napjaim voltak a kórházban, a babámat imádtam, most is :D, a társaság nagyon jó volt, együtt szenvedtünk császárosok 5-en egy szobában, együtt kínlódtunk, inkább vicces volt, semmint borzalmas. :)

Csak a jóra gondolj, a fájdalom elmúlik. Nem lesz időd ezen gondolkodni. :) Meg a baba sokat alszik szülés után, szóval egy csomót fogsz feküdni. :)

2010. okt. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az első néhány nap nagyon kemény.

De hidd el: mozogni kell, akkor jobb lesz. Szívem szerint nem is mozdultam volna, de a babót el kellett látni a kórházban is.

Két hete volt, most már csak fájdogál, denem vészes. A vajúdás sokkal rosszabb volt.(majdnem 32 órát vajúdtam mikor a császár mellett döntöttek téraránytalanság és mekóniumos magzatvíz miatt.)

2010. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az első gyerekemnél nagyon fájt, a másodiknál már tudtam mi lesz és felkészültem a fájdalomra. Érdekes módon nagyon gyorsan felépültem (pár nap) és a fájdalom is kisebb volt (vagyis én úgy éreztem).

Minél többet mozogsz az első pár napban (természetesen császár után feküdni kell órákon át) annál gyorsabban épülsz fel. Csak vigyázz a sebre, nehogy víz érje.

2010. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Fú, el sem bírtam volna képzelni, hogy ébren vágjanak fel. Engem altattak, bár szerintem át is aludtam volna anélkül is.Xd

Nem volt fájdalmas az epidurális érzéstelenítés?

2010. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg nagyon fáj. A legrosszabb az első felkelés, ott és akkor biztos voltam benne, hogy nem élem túl. Ma már mosolygok ezen a gondolaton, mégsem szívesen emlékszek vissza és remélem nem kell többet átélnem. Ugyanakkor számomra nem ez volt a legrosszabb az egészben, hanem hogy átunna napokig nehezen tudtam felkelni, hajolni. Ettől úgy éreztem rossza anya vagyok, mert nem tudok 2 perc alatt felkelni az ágyból, ha sír a bébim. Valójában a felkelések a legrosszabbak, ha lábra álltam már könnyebb volt. Az első hetet mondanám szörnyűnek, utána napról napra könnyebb.

Egyébként lelkileg jobban megviselt a dolog, sürgősségi császár volt, nem készültem fel rá...

2010. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az első felkelés,és 1-2 nap a szörnyű,utána rohamos a javulás(na meg addigra tökélyre fejleszti az ember a gurulós,kézre támaszkodós,nem hasizomból való felkelést)A mozgás az első hetekben nehézkes és lassabb de az már koránt sem a borzalmas kategória.Átlagos fájdalom-küszöbbel rendelkezem egyébként.November elején újrázom :) Egy kétéves kisfiú anyukája és 36 h.kismama
2010. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném, a 2. baba is császáros lesz?
2010. okt. 19. 08:50
 9/19 anonim ***** válasza:
Csak így szülhetek,előzetes nagy méh-műtét miatt.(emberfejnyi!!!myomám volt)A méh vékonyodott,heges nem biztos hogy kibírná a vajúdást,tolást.Emiatt már az elsőnél sem volt választásom.Harmadikat meg már nem is javasolnak.36h.kismama
2010. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nagyon fáj az első pár napban, de NEM KIBÍRHATATLAN!! Biztos vagyok benne, hogy egy közepesen nehéz szülés sokkal rosszabb, tudod, abból a fajtából, ami ki is törlődik a szülő nő emlékezetéből. Az első felkelés elképzelhetetlenül nehéz, az első pár napban minden mozdulat kínszenvedés, de sokat segít, hogy addigra melletted van a gyerek! Akinek a kedvéért ezerszer felkelsz. Ezenkívül biztos alkati is, én valószínűleg szerencsés is vagyok, csak az első négy nap volt fájdalmas. Utána inkább kellemetlen.
2010. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!