Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indulhat így a szülés? Picit...

Indulhat így a szülés? Picit hosszú lesz, köszi ha elolvasod!

Figyelt kérdés

Hozzàteszem, most először vagyok terhes, 1 nap múlva töltöm be a 37.hetem.

Nos, pont tegnap (kedd) voltunk terhesgondozáson, ott a dokim mondta, hogy szép zárt a Külső-belső méhszàj, rendben van a nyakcsatorna is, a baba közel 3000gramm, szóval minden szuper, jól van ő még ott bent.

Aztán nekem ha ultrahangoznak, az én dokim is kíméletes mindig, de tök mindegy,mert nekem után egy fél nap kb mindig van hogy görcsölget a hasam , de volt az első ultrahangoknàl, hogy egy nap is volt ilyen enyhe kis görcsölgetés, de a magnézium megoldotta. Na ez ma (dokinál 2-kor délután voltunk) olyan 4 felé kezdődött nálam, aztán nem is volt vészes, pihengettem és az egész átfordult egy olyan keresztcsonti,majd erős szemérem csonti ízületi fájdalomba annyira, hogy kikàszàlódni az ágyból alig bírtam. Aztán vacsoráztunk a férjemmel, még mondtam is neki, hogy mennyire szörnyű ez a fájdalom, és olyan 9 felé ő lefeküdt aludni, én meg nem tudtam még. De onnantól kezdve enyhén elkezdett fájni a gyomrom, vagy inkább olyan fura érzés volt ,van benne, meg egyfolytában éhes vagyok. De ami zavaróbb, hogy már hetedszer megyek ki nagy wc-re és bár nem megy a hasam, de (most bocsi) lazább a székletem. És maradt az erős szeméremcsont fájdalom is. Igazából ma pont nem ettem sokat, mert a doki miatt nem volt igazán lehetőség normálisat kajálni, az egy ami talán picit felpuffaszt ilyen egy adagos zabkàsa volt, amiből ma kettő cukormenteset megettem, de ha puffadok is, ennyiszer nem járok wc-re.

Na és még régebben olvastam, hogy indulhat a szülés hasmenéssel, bár ugye nekem kifejezetten hasmenés nincs, csak amit leírtam. És most ezt nem tudom hova tenni . Meg a fura , kellemetlen érzést a gyomromban (ami persze lehet a zabkàsàtól is, ki tudja).

Volt köztetek olyan, akinek ez a sűrű wc-re jàrkàlàs volt az egyik jel, hogy indul a szülés? Mondjuk örülnék, ha még 1-2 hetet bent lenne, főképp mert még nem tisztázott, hogy császár lesz -e vagy sima szülés.



#hasmenés #görcs #jósló fájás #Szeméremcsontfàjdalom #Szülésindulàs
jan. 17. 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én ebből nem következtetnek szülésre. Lehet valami nem tetszett a gyomrodnak... Ez a szemeremcsontfajdalom is olyan, hogy a 9.honapban már mindened fájhat...

Persze már a szülés is bármikor beindulhat (betoltott 37.hettol kezdve a babád már nem koraszülött), de én ezeket nem venném a szülés jelének, amiket felsoroltal...


Viszont ha ez az erős fájdalom nem múlna el reggelre sem és ha ahogy írod, járni sem tudsz miatta, mindenképp legalább felhivnam az orvosomat és tőle kérnék tanácsot

jan. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát egy tizes skálán eddig kb 10-es fájdalmam volt, mostanra ez mondjuk nyolc és fél lett.

Az a baj, hogy ezzel a dokim sem tud mit kezdeni, rákérdeztem már többször is, hogy nincs-e rá valami krém, mert hogy sokszor fáj (mondjuk eddig ennyire még nem) meg recseg ropog az a rész főképp reggel ha felkelek, de hát mondta, hogy ez sok kismamànàl kellemetlen, de míg a baba jól van, sajnos nincs mit tenni.

Hát lehet amúgy a gyomromnak nem tetszett valami, bár semmi olyat nem ettem, meg rosszul sem voltam. Na mindegy, hát akkor ezt ki kell birni.

jan. 17. 05:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt sűrű wc-re járás, szeméremcsont fájdalom úgy, hogy úgy jártam, mint aki egy dinnyét tart a két combja között, de ez csak minden órás terhes tünet volt, nem szülés. Nekem az utolsó 3 hét kezdett csak igazán rossz lenni. Ment a hasam akkor is, amikor indult a szülés, de addigra már bőven fájásaim voltak, és nem sokáig tartott, hanem 2-3 alkalommal kijött minden, aztán vége volt.
jan. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oh értem utolsó! Akkor csak kinomban jártam wc-re úgy tűnik a szeméremcsont fájdalom miatt . Én is úgy megyek mint aki besz@rt, na hát sajna ez van, alakul a berendezés, csak hát marha rossz.
jan. 17. 07:06
 5/9 anonim ***** válasza:

1es vagyok, tehát visszatért ez a fajta fájdalom, csak hogy jobban fáj...


Gyógyszertárban kérdezz rá az Ozonicon gélre, ez fájdalomcsillapító és terhesen valamint szoptatás alatt is használható, ozont tartalmaz lipidekre kötve plusz természetes alapú növényi kivonatokat).


Én nem próbáltam, de egyszer dokik egymás közt beszélgettünk, és egy doki ajánlotta egy másiknak, aki a terhes ismerőse számára keresett erős fájdalmakra valami hatékonyan.

jan. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szeméremcsont fájdalmat amúgy az okozza, hogy illeszkedik be a baba feje. Ami jelenheti azt is, hogy ma szülsz vagy 1 hét múlva, de mindenképp jó jel, nagyobb eséllyel lesz minden rendben a szülésnél. :) Gondolj erre.
jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsokat 🙂. Hát mondjuk nekem már eléggé az eleje óta van ez a fájdalom hellyel -közzel, nyilván nem ilyen mértékben, ez igazán csak tegnap jött elő ilyen durván. Mondjuk én arra is gondoltam, hogy talán azért a hasam súlya is okozhatja, meg nyilván hogy lazul ott minden ízület lent és azért fáj ilyen kegyetlenül. De érdekes, hogy valamiért tegnap a vizsgálat (ultrahang) után kezdett el ennyire fájni. Meg nekem ezek az ízületi panaszok frontok miatt nagyon ki szoktak jönni és holnap ide jön a 15 fok, szóval én azzal is összefüggésbe tudom hozni. Aztán majd meglátjuk végül elmúlik -e kis időre (ilyen is volt), vagy sem.
jan. 17. 12:26
 8/9 anonim válasza:
Én is 38 .6 napos terhes vagyok és nekem is nagyon fájt a szeméremcsontom meg a derekam nagyon durván fájt és a gyógyszertárban ajánlották nekem a lókenőcsöt ilyen zöld kenőcs nagy dobozban van de nekem az nagyon bevált azóta nem is fáj a derekam
jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lóbalzsam? Elvileg minden, ami fokozza a vérbőséget, indíthatja a szülést. Hátha. :)
jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!