Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez vajon már a vajúdás kezdete?

Ez vajon már a vajúdás kezdete?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, császarra készülünk két hét múlva. Viszont tegnap este fél nyolckor elkezdett görcsölni (enyhe, de azért konkrét menstruációs görcs) a hasam egész alul és kemény volt mint a kő. Ez kb egy órán át folyamatosan tartott, a baba nagyon aktív volt. Aztán No-spa hatására elmúlt. Majd olyan 11 körül újra ugyanez, csak mellé émelygés is társult és nem hasmenés, de lazább széklet. Egy órán át tartott, derekam nem fájt egyiknél sem. És szintén elmúlt. Nagynehezen el tudtam aludni, de erős szeméremcsonti fájdalomra ébredtem reggel fél 6 felé, szintén ez a nem túl durva menzesz szerű görcs, kőkemény has. Majd fél óra alatt elmúlt újra. Aztán most 9 felé szintén a görcs, kemény has, émelygés, kétszeri lazább széklet, pici derék, vagy inkább keresztcsonti fájdalom és ez azóta is tart. Baba mozog erőteljesen. 37+5 hetes vagyok ma és igazából nem tudom eldönteni, hogy az idő okozza, mármint a front ezt , vagy ezek jóslók még csak, vagy elkezdődött valami. Meg az a fura benne, hogy tényleg fél -1-màsfél óráig is eltart egy ilyen hasgörcs. Nyilván ezzel nem indulok be a kórházba (nem vérzek, nem szivárog a magzatvíz, normális mint eddig a folyàsom,stb.), csak érdekelne, hogy más is volt így, hogy így kezdődött neki? Bár hallottam olyat is ,hogy valakinek napokig ez ment mire beindult a tényleges vajúdás. Bevallom, nem örülnék neki ,ha ez már valaminek a kezdete lenne, mert semmilyen papír nincs a kezemben "igazolásképp" ,hogy én az orvosommal a terhesgondozáson a császárt beszéltem meg és félek, hogy hiába van jó pár indok végülis a császárra, de sajnos vannak a kórházban olyan orvosok, akik tojnak az osztályvezető főorvos (hozzá járok terhesgondozásra magánba) szavára, viszont a problémáim miatt amiért a program császárt beszéltük meg, félnék természetesen szülni. Vagy nekik valahol a rendszerben benne lehet (kiskönyvembe nincs beleírva és az EESZT-ben sem láttam feltüntetve), hogy elő vagyok jegyezve fix időpontra császárra és ha előbb indul a dolog az orvos azt mondta nekem , akkor is császár lesz , de vajon a kórházban a többi orvos ezt tudja? Bocsánat, hogy sokat írtam, de azért be vagyok tojva, ez az első terhességem és fogalmam sincs, hogy mi van ilyen esetben.

jan. 25. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mármint másfél órán keresztül folyamatosan kemény a hasad? Mert ha igen, én azért erre ránézetnék.
jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát szinte egyfolytában kemény. De ha görcsölök, akkor meg mindig kemény. Az a baj, hogy tuti bentfognànak ha bemennék és lehet tökre potyàra mennék, azt meg hogy így ott kelljen lennem nem igazán akarom. Szerintem várok még, és ha lesz bármilyen rendszer a dologban, akkor megyünk be.
jan. 25. 11:08
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nálam a haskeményedés nem akkora csoda, mert a 20.héttől van már, csak már nem szedek Magnerotot rá, mert mondta az orvos, hogy már ilyenkor nem kell. szóval máskor is volt, ha olyan front jött ,hogy az egész hasam szinte egész nap kemény volt.
jan. 25. 11:10
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jósló.

A vajúdás csak a szüléssel múlik el.

jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi négyes. Tényleg nem tudom ám mit kell érezni, mert igazából fogalmam sincs róla, hiába írta körül nekem több ember is. Szerintem ezt az ember majd saját maga érzi, vagy nem tudom. Csak hát ilyen még eddig nem volt, ezért is tettem fel a kérdést.
jan. 25. 11:28
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ha indokolt a császár akkor már kéne hogy papirod legyen illetve a kiskönyvedbe is bele kell hogy irják.Sürgősen beszélj az orvosoddal mert ha nincs róla igazolásod és államiba szülsz akkor nem fogják a császárt megcsináli,Bármikor be indulhat a szülés és akkor nem lesz császár.
jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Valószinüleg nem jegyeztek elő mert arrol kapsz papirt sürgősen intézkedj.
jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom,nekem a dokim azt mondta, hogy ha beindulna a szülés akkor is császár lenne. Jövő héten megyünk amúgy a következő NST-re ,lehet akkor akart volna adni valami papírt róla.
jan. 25. 11:42
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Oké csak ezt a korházban valahogy igazolnod kéne hogy neked a császár indokolt,ez nem olyan dolog amit csak szóban megbeszélünk,szerintem érdeklődj utánna.Mert ha se a kiskönyvedben sem igazolásod nincs rola akkor nem csinálnak császárt.
jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
főleg ha váratlanul indul be a szülés akkor meg már nem lehet intézkedni.
jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!