Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez vajon már a vajúdás kezdete?

Ez vajon már a vajúdás kezdete?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, császarra készülünk két hét múlva. Viszont tegnap este fél nyolckor elkezdett görcsölni (enyhe, de azért konkrét menstruációs görcs) a hasam egész alul és kemény volt mint a kő. Ez kb egy órán át folyamatosan tartott, a baba nagyon aktív volt. Aztán No-spa hatására elmúlt. Majd olyan 11 körül újra ugyanez, csak mellé émelygés is társult és nem hasmenés, de lazább széklet. Egy órán át tartott, derekam nem fájt egyiknél sem. És szintén elmúlt. Nagynehezen el tudtam aludni, de erős szeméremcsonti fájdalomra ébredtem reggel fél 6 felé, szintén ez a nem túl durva menzesz szerű görcs, kőkemény has. Majd fél óra alatt elmúlt újra. Aztán most 9 felé szintén a görcs, kemény has, émelygés, kétszeri lazább széklet, pici derék, vagy inkább keresztcsonti fájdalom és ez azóta is tart. Baba mozog erőteljesen. 37+5 hetes vagyok ma és igazából nem tudom eldönteni, hogy az idő okozza, mármint a front ezt , vagy ezek jóslók még csak, vagy elkezdődött valami. Meg az a fura benne, hogy tényleg fél -1-màsfél óráig is eltart egy ilyen hasgörcs. Nyilván ezzel nem indulok be a kórházba (nem vérzek, nem szivárog a magzatvíz, normális mint eddig a folyàsom,stb.), csak érdekelne, hogy más is volt így, hogy így kezdődött neki? Bár hallottam olyat is ,hogy valakinek napokig ez ment mire beindult a tényleges vajúdás. Bevallom, nem örülnék neki ,ha ez már valaminek a kezdete lenne, mert semmilyen papír nincs a kezemben "igazolásképp" ,hogy én az orvosommal a terhesgondozáson a császárt beszéltem meg és félek, hogy hiába van jó pár indok végülis a császárra, de sajnos vannak a kórházban olyan orvosok, akik tojnak az osztályvezető főorvos (hozzá járok terhesgondozásra magánba) szavára, viszont a problémáim miatt amiért a program császárt beszéltük meg, félnék természetesen szülni. Vagy nekik valahol a rendszerben benne lehet (kiskönyvembe nincs beleírva és az EESZT-ben sem láttam feltüntetve), hogy elő vagyok jegyezve fix időpontra császárra és ha előbb indul a dolog az orvos azt mondta nekem , akkor is császár lesz , de vajon a kórházban a többi orvos ezt tudja? Bocsánat, hogy sokat írtam, de azért be vagyok tojva, ez az első terhességem és fogalmam sincs, hogy mi van ilyen esetben.

jan. 25. 10:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem azzal kezdődött, hogy elment a nyákdugó, aztán 24 óra múlva jöttek ezek a menstruációs görcsök. Majd jött reggeltől a lazább széklet, aznap délután elfolyt a magzatvíz. Közben gyakoribbak lettek a görcsök,de nem voltak fájdalmasak. Még aznap megszületett. Tehát nekem a mensi görcsök és lazább széklet szülést jelentett. 38+4nel jártunk.
jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Felhívtam a kórházat és bent van a rendszerükben, hogy elő vagyok jegyezve császárra és a dátum, hogy mikor. Azt mondta a hölgy a telefonba, ha előbb indulna a szülés, ők látják a rendszerben, hogy császár lenne , úgyhogy nem kell semmiféle igazolás, se beírás a kiskönyvembe, mert ők mindent látnak a rendszerben.
jan. 25. 12:31
 13/17 anonim ***** válasza:
12es értem bár ez kicsit fura mert nem ez a megszokott legalább is nállam nem igy volt de minden jót nektek és egészséget :)
jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nálam az indítás volt így, hogy előjegyeztek, viszont rá volt írva az ambuláns lapra is!
jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Oké, hogy régóta keményedsz, én is kb. végig keményedtem mindkét kihordott terhességemet. De sosem úgy, hogy órákig szünet nélkül kemény volt a hasam, hanem napjában többször jöttek kb. 1 percig tartó keményedések. De 1 perc után mindig visszalazult a méhem. Pont mint vajúdáskor, csak nyilván nem járt olyan fájdalommal. De ha órákon keresztül folyamatosan egy görcsben van a méhed és kemény, az jelezhet lepényleválást akár, persze legrosszabb esetben, nem azt mondom, hogy veled ez történik, de hogy én megnézetném, az egészen biztos.

jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Persze, ha csak simán görcsölsz, az nem jelent gondot, simán lehet ez az összevissza időjárás is, ilyenkor a végén már mindent érez az ember. Nem a másfél órás keményedés furcsa csak.
jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet kérdező?
jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!