Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogom van,, egyedül'' szülni? ...

Jogom van,, egyedül'' szülni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arra gondolok természetesen, hogy én azt akarom, hogy az orvoson/ szülésznőn,a kórházi személyzeten kívül ne legyen bent sem a férkem, sem az anyukám, se senki... Na most, a férjemmel nincs gond, vele alapbóp megbeszéltük, hogy ő önként sem szívesen lenne bent, csak ha én nagyon akarnám. Viszont attól félek, hogy anyum, vagy anyósom pl bejön akaratom ellenére. Még terhes sem vagyok, nyilván az elején,, amint ők megtudják, én ezt szeretném velül megbeszélni, de attól félek hajthatatlanok lesznek, mondván, hogy,, jogom van látni az unokám születését, másrészt, meg hiába mondanám nekik, hogy rám nem támogatóan hat, ha jelen vannak, ők azt hiszik ezzel segítenek. Pedig nagyon nem, nekem valahogy ez egy olyan intim dolog, és ráadásul utálom amikor látnak ennyire szenvedni, csak hátráltatnák a folyamatot, mert csak frusztrálnának. A félelmem, és az ebből adódó kérdésem az, hogy ha tegyük fel bejönnek az akaratom ellenére, akkor olyan,, kiszolgáltatott'' helyzetben is van jogom megkérni pl az orvost, hogy legyen kedves kiküldeni őket? Tiszteletben tartják vajon ezt?

Én legszívesebben a,, kórház közelébe' ' se engednék családtagot, annyira szeretném, ha békén hagynának.

Ok, hogy utána jön a megsértődés, de úgyis megbékélnek, de nekem ez fontos. Tudom, hogy biztos flúgos vagyok ezért, és kérlek ne szóljatok le érte,azért mert én így gondolom. Köszönöm a válaszokat!



febr. 12. 10:07
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*férjem
febr. 12. 10:08
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van. Szülőszobára meg nem engednek be csak úgy senkit.
febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, tiszteletben tartják. Nem fognak beengedni senkit, ha nem akarod.
febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Nem mehetnek be akaratod ellenére. A szülészeti osztályra amúgy is csak az mehet be akit a benti személyzet beenged.

Amikor már ott tartasz, hogy beengedtek, csak megmondod a szülésznőnek, orvosnak, ha ott van, hogy egyedül szeretnél szülni, ne engedjenek be senkit, akkor ők nem fognak senkit behívni.


Ha menetközben meggondolod magad akkor azt is tudod jelezni.

febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hú, megnyugtattatok! Köszönöm! :)
febr. 12. 10:21
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
majd akkor szóltok, ha megszületett, és nincs ilyen probléma
febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a családod flúgos, ha egyáltalán ilyen kérdés felmerül bennük. Mondjuk először a teherbe esés részét kellene megugorni, nem egyből a szülésen aggódni. Amikor csinaljátok esetleg nem akarnak ott lenni?

Erősítsd meg magad, hamarosan anya akarsz lenni, nem szabad hogy más iranyítson. Mi lesz később, helyetted fogják nevelni?

Természetesen jogod van egyedül szülni, sőt mostanában a kórházba sem mehetnek be hozzátartozók feleslegesen. Ha nem adsz rá engedélyt, hogy bemenjenek nem mehetnek be.

Semmi keresnivalója ott mamának, persze ha csak te úgy nem akarnád. Tudod mihez van joga? Akkor látni az unokat, mikor te engeded.

Mondjuk ezt a témát fel sem hoznám nekik, hisz számomra tök evidens, hogy nem akarnának ott lenni. De ha ez mégis felvetődik, mondjátok azt hogy a férjed lesz bent, úgyis csak 1 ember mehet be. Azt hogy ő mégsem lesz ott, nem kell tudniuk. Viszont ha ennyire félsz konfrontálódni nehéz lesz gyereket nevelned.

febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van hozzá. Tőlem még azt is megkérdezték, hogy hozzájárulok-e ahhoz, hogy bent legyen egy szakmai gyakorlaton lévő hallgató. Lehet, hogy más kórházban máshogy van, de itt amíg a vajúdóban vagy, senki sem lehet veled, csak akkor ha a szülőszobára kerülsz. Ha akkor jelzed, hogy senkit se engedjenek be a rokonságból, akkor szerintem távol tartják őket. Kevésbé egyenes megoldás, ha azt mondod, hogy a férjed lesz veled, ő meg "véletlenül" lekési. Egyébként olyat is lehet, hogy a szülésnél nincs ott, csak az aranyórán (ha a kórházadban van ilyen).

Ja és nem vagy flúgos! Neked kell eldöntened, mit szeretnél, mi lenne a jó - a lehetőségeken belül - mert te szülsz és a lelkiállapotodon is sok múlik. Nem mindenkinek ugyanaz a jó. Apás szülésnek hívják ugyan, de nekem pl. a nővérem volt bent és nem a férjem. Nekünk így volt a jó. Mondtam, hogy ő jön, senki nem szól érte egy szót sem.

febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, sajnos elég manipulatívak, főleg az én részemről, már bele is betegedtem, de ez más téma, szépen mostanában nem engedem, hogy beleavatkozzanak magánéleti dolgokba, megy is a sértődés, de ezt már tanulom megfele kezelni, mert úgyis mindig megbékélnek...
febr. 12. 10:37
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van nem beengedni őket.Esetleg baràtnőd, keresztanyàd van omyan, akit szìvesen làtnàl magad mellett? Barkit vihetsz, aki nagykorú és cselekvőkèpes.
febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!