Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogom van,, egyedül'' szülni? ...

Jogom van,, egyedül'' szülni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arra gondolok természetesen, hogy én azt akarom, hogy az orvoson/ szülésznőn,a kórházi személyzeten kívül ne legyen bent sem a férkem, sem az anyukám, se senki... Na most, a férjemmel nincs gond, vele alapbóp megbeszéltük, hogy ő önként sem szívesen lenne bent, csak ha én nagyon akarnám. Viszont attól félek, hogy anyum, vagy anyósom pl bejön akaratom ellenére. Még terhes sem vagyok, nyilván az elején,, amint ők megtudják, én ezt szeretném velül megbeszélni, de attól félek hajthatatlanok lesznek, mondván, hogy,, jogom van látni az unokám születését, másrészt, meg hiába mondanám nekik, hogy rám nem támogatóan hat, ha jelen vannak, ők azt hiszik ezzel segítenek. Pedig nagyon nem, nekem valahogy ez egy olyan intim dolog, és ráadásul utálom amikor látnak ennyire szenvedni, csak hátráltatnák a folyamatot, mert csak frusztrálnának. A félelmem, és az ebből adódó kérdésem az, hogy ha tegyük fel bejönnek az akaratom ellenére, akkor olyan,, kiszolgáltatott'' helyzetben is van jogom megkérni pl az orvost, hogy legyen kedves kiküldeni őket? Tiszteletben tartják vajon ezt?

Én legszívesebben a,, kórház közelébe' ' se engednék családtagot, annyira szeretném, ha békén hagynának.

Ok, hogy utána jön a megsértődés, de úgyis megbékélnek, de nekem ez fontos. Tudom, hogy biztos flúgos vagyok ezért, és kérlek ne szóljatok le érte,azért mert én így gondolom. Köszönöm a válaszokat!



febr. 12. 10:07
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ez sem lehetett túl kellemes, kedves utolsó. És kicsit ismerős a mentalitás, az én családom egy része is orvos, és ha tehetnék, még abba is beleszólnának ki lesz az orvosom, bár itt nem feltétlen csak egy terhességre gondolok, úgy alapból. Nehezen értik meg, hogy én olyan típus vagyok, aki hiába eü-s végzettségűek, nem tudok eltekinteni a családi kapcsolattól, és nem szeretnék bizonyos eü dolgokat velük megosztani
febr. 12. 18:10
 22/24 A kérdező kommentje:
A családban nem mindenki így áll hozzá, valaki mindennel hozzájuk fordul, nyilván szoktam én is bizonyos dolgokat kérdezni, stb, de semmilyen vizsgálattal, vagy egyébbel nem fordulok hozzájuk. Az őrületbe kergetnek egyes ismerősök, mikor mondják, hogy milyen mázlista vagyok, hogy nem kell messzire mennem, ilyen olyan vizsgálatokkal...
febr. 12. 18:43
 23/24 A kérdező kommentje:
Meg mivel,, sajnos'' elég közel laknak szüleim, azt már látom előre, hogy azon fog pattogni, hogy de azonnal szóljatok, ha van valami esemény, és beindul a szülés! Ó ilyen, de vagy megmondom neki, hogy ne számítson rá ha szólunk, úgyis megtudják, ha bármi különös történik, én szeretnék,,, nyugalomban, egyedül szülni, vagy ez a tipikus ráhagyom, hogy,, jó persze, majd szólunk'', ha végképpnem lehet rá máshogy hatni, aztán legfeljebb utólag megmondjuk, hogy felgyorsultak az események, nem volt energiánk, meg időnk szólni, így legalább most van meglepetés, de inkább az előbbi, mert igenis, hogy szoknom kell, hogy szembeállok vele/velük olyan dolgokban, ami nekem nem jó, meg aztán ő is lássa, hogy nem minden úgy van, ahogy ő irányítaná. Mindenben ilyen sajnos. Mikor záróvizsgára készültem mindennap nyaggatott, hogy van e már időpont, amikor épp nem volt melóm, akkor is kb naponta kétszer keresett, hogy hívtak - e már valahonnan, az esküvőszervezéskor és életem eddigi nagyobb eseményein szintén hasonlóan viselkedett miért lenne ez másként a babavárásom körüli dolgokban... Értem én, hogy aggódik, de na... Ez azért túlzás.
febr. 12. 19:23
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs h nekik joguk van látni a baba születését. Azt h te h szeretnél szülni, csakis a saját döntésed és a férjedé. Tanulj meg nemet mondani, jobb nyíltan kimondani a dolgokat mint marni magad mi lesz ha.
febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!