Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogom van,, egyedül'' szülni? ...

Jogom van,, egyedül'' szülni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arra gondolok természetesen, hogy én azt akarom, hogy az orvoson/ szülésznőn,a kórházi személyzeten kívül ne legyen bent sem a férkem, sem az anyukám, se senki... Na most, a férjemmel nincs gond, vele alapbóp megbeszéltük, hogy ő önként sem szívesen lenne bent, csak ha én nagyon akarnám. Viszont attól félek, hogy anyum, vagy anyósom pl bejön akaratom ellenére. Még terhes sem vagyok, nyilván az elején,, amint ők megtudják, én ezt szeretném velül megbeszélni, de attól félek hajthatatlanok lesznek, mondván, hogy,, jogom van látni az unokám születését, másrészt, meg hiába mondanám nekik, hogy rám nem támogatóan hat, ha jelen vannak, ők azt hiszik ezzel segítenek. Pedig nagyon nem, nekem valahogy ez egy olyan intim dolog, és ráadásul utálom amikor látnak ennyire szenvedni, csak hátráltatnák a folyamatot, mert csak frusztrálnának. A félelmem, és az ebből adódó kérdésem az, hogy ha tegyük fel bejönnek az akaratom ellenére, akkor olyan,, kiszolgáltatott'' helyzetben is van jogom megkérni pl az orvost, hogy legyen kedves kiküldeni őket? Tiszteletben tartják vajon ezt?

Én legszívesebben a,, kórház közelébe' ' se engednék családtagot, annyira szeretném, ha békén hagynának.

Ok, hogy utána jön a megsértődés, de úgyis megbékélnek, de nekem ez fontos. Tudom, hogy biztos flúgos vagyok ezért, és kérlek ne szóljatok le érte,azért mert én így gondolom. Köszönöm a válaszokat!



febr. 12. 10:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég fura kérdés... Bennem fel sem merült, hogy miért akarnának ott lenni, meg miért követelőznének ugyan, hogy joguk van az unoka születését látni. Dehogy van joguk.

Ha mégis felhozzák, meg kell nekik mondani, hogy nem szeretnéd, hogy ott legyenek, ennyi. Nem is kell nekik szólni, hogy beindult a szülés, de a szülésznő is megkérdezi, hogy hívod-e apukát, vagy bejön-e valaki hozzád. Mondhatod azt, hogy nem, nem szeretnéd és kéred is, hogyha jelentkezik a tapintatlan család, ne engedjék be őket...

febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
10esnek, nem, nincs olyan ismerős, teljesen egyedül szeretném. Mindenkinek köszönöm, igen, azt is tudom, hogy nehéz lesz így gyereket nevelni, a testvéreimnek is volt pár konfrontációja szüleinkkel.
febr. 12. 10:42
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen megoldottuk, akkor szóltunk, mikor megszületett a lányom. Így senki nem zaklatott
febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, nem kell szólni amikor elindulsz szülni.
febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az lesz, megerősítettetek, hogy ok, ha ezt teszem, nés, hogy nem vagyok egyedül aki így tesz.
febr. 12. 10:50
 16/24 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi, csak akkor kell nekik szólni, ha már megszületett a baba.
febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, ezekkel az erőszakos, határsértő emberekkel egyáltalán nem kötelező tartanod a kapcsolatot.
febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
63%
Mi lesz majd így, ha már meg is született a gyerek?🥲
febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
33%

Ne haragudj, de szerintem alkalmas vagy a gyereknevelésre egyáltalán, ha azt hiszed, hogy csak úgy bárkit beengednek a szülőszobába egy szülésre?


Nem tudom elhinni, hogy valaki ennyire buta legyen....

febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szólni nekik, csak ha már megszületett a baba.


Én elkövettem azt a hibát, hogy szóltunk, mikor elindultunk a kórházba.


Nálunk a család egy része orvos, a "mindenkit ismerünk" típus. Még az ágyra sem feküdtem fel, de a családom már az ajtó túloldalán várakozott... Anyukám állandóan az orvosomat zaklatta, hogy miért hagynak szenvedni, császározzanak már meg, MIÓTA OTT ÜLNEK ŐK IS és sehová nem haladok.


Engem frusztrált ez nagyon, kb úgy éreztem, hogy sietünk valahová és rám vár az egész család.

febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!