Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mondhatom a kórházban hogy ne...

Mondhatom a kórházban hogy ne adják rögtön oda nekem a babát szülés után?

Figyelt kérdés

Második babánkat tervezzük, és úgy tűnik hamarosan érkezni fog, de van egy nagy félelmem a szüléssel kapcsolatban. Az első babám születése után elájultam. Nem éreztem hogy bármi bajom van, bár elég nehéz szülés volt, sok vért vesztettem, de alapvetően jól voltam. Visszavittek a szobába, ahol ki akartam menni a mosdóba, és egyik pillanatról a másikra elsötétült minden és összeestem. Kb fél percet nem voltam csak magamnál, de nagyot estem. Azóta is rémálmom, hogy mi lett volna ha épp a kezemben van a babám.

Nagyon félek hogy ez lesz másodjára is, és ezért nem akarom hogy azonnal odaadják a babámat, csak ha már összeszedem magam. Ha ezt elmondom a kórházban komolyan fognak venni, vagy azt fogják hinni, hogy csak nem akarom ellátni a babámat? Lehet ilyet kérni?

Nálunk az a szokás a kórházban, hogy az aranyóra után elviszik fürdetni és öltöztetni a babát és utána hozzák is.


márc. 25. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Eszembe nem jutott volna a gyerekkel a kezemben felállni. Neked miért?

Problem solved

Első után én is elájultam az első felállásnál a wc-ben, utána el is vitték a gyereket, mégse gondoltam, hogy akkor majd másodikat nem kérem, csak odafigyeltem.

márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt elmondhatod, hogy így jártál és kísérjen valaki az ágyig. A babát addig bent hagyod a kiskocsiban, és csak akkor veszed ki, ha jól érzed magad.
márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Ezt én se értem. A kezedbe úgy se járkálsz a picivel,egyedül mész mosdóba,ilyesmi.
márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem azt szeretném, hogy egyáltalán ne legyen velem, hanem hogy egy kicsit később maradjak vele egyedül. Az elsőnél az ájulás után is hozták, és másnap reggel már 0-24-ben együtt lehettünk, akkor már stabilabb voltam (előző nap délután szültem). Nem állnék fel vele, de azért valahogy le kell tenni, stb. Lehet én aggódom túl, csak elég traumatikus volt nekem ez az élmény.
márc. 25. 13:25
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Nálatok nincs kiskocsi? Nálunk mindenki babája abban van. Ha úgy éreztem nem vagyok jól,nem vettem ki onnan.
márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk addig be sem viszik az anyához a babát amíg nem volt pisilni - amit csak úgy lehetett csinálni, hogy "csöngetni" kellett a nővérnek, az ő jelenlétében lehetett felkelni és elmenni wc-re...
márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Van kiskocsi, de onnan én csak állva tudtam kivenni, mert olyan magas az oldala, hogy ülve nem ment.

Nálunk is így volt, ahogy írod, 6-os válaszoló, benn volt a szobában a nővérke mikor összeestem, pár lépésre állt tőlem.

márc. 25. 13:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam, csak engem türelmetlenségében magamra hagyott a nővér. 2 óra múlva újra velem volt a baba, azzal az utasítással, hogy most ne álljak fel. Hát köszi.

A második babánál előre szóltam mindenkinek és sokkal jobban figyeltek rám. A babát ettől ugyanúgy azonnal kiskocsiban behozták, de a nővérhívót használtam akkor is, ha fürdetni kellett vinni és képtelen voltam, rettegtem elmenni addig a folyosón. Nem erre való, de biztosítottak, hogy ebben az esetben lehet.

márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem jelezd, hogy ez volt veled és kérj meg egy nővért, hogy az első egy két kivételnél legyen ott esetleg. Vagy, amikor úgy érzed, nem vagy jól. Ez úgyis csak a szülés napján valószínű.
márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
5! Hogy szoptattad?
márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!