Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mondhatom a kórházban hogy ne...

Mondhatom a kórházban hogy ne adják rögtön oda nekem a babát szülés után?

Figyelt kérdés

Második babánkat tervezzük, és úgy tűnik hamarosan érkezni fog, de van egy nagy félelmem a szüléssel kapcsolatban. Az első babám születése után elájultam. Nem éreztem hogy bármi bajom van, bár elég nehéz szülés volt, sok vért vesztettem, de alapvetően jól voltam. Visszavittek a szobába, ahol ki akartam menni a mosdóba, és egyik pillanatról a másikra elsötétült minden és összeestem. Kb fél percet nem voltam csak magamnál, de nagyot estem. Azóta is rémálmom, hogy mi lett volna ha épp a kezemben van a babám.

Nagyon félek hogy ez lesz másodjára is, és ezért nem akarom hogy azonnal odaadják a babámat, csak ha már összeszedem magam. Ha ezt elmondom a kórházban komolyan fognak venni, vagy azt fogják hinni, hogy csak nem akarom ellátni a babámat? Lehet ilyet kérni?

Nálunk az a szokás a kórházban, hogy az aranyóra után elviszik fürdetni és öltöztetni a babát és utána hozzák is.


márc. 25. 13:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
10# Úgy szoptattam,hogy kivettem és az ágyon dőltem el,nem járkáltam vele szoptatás közben. :) Vagy te a folyosón járkálva szoptattad? :D Az érdekes lehetett. Felálltam,vártam vagy 5 percet és megbizonyosodtam róla,hogy jól vagyok,majd ezután kivettem és visszaültem vele. Ha úgy éreztem,hogy nem vagyok jól abba a pár percbe,akkor nem vettem addig ki. Vért kaptam kivérzés és komplikáció miatt illetve vasat is 1 hétig. 5# vagyok.
márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
11# vagyok. De egyébként roppant egyszerű,a kérdező amikor felállna az első pár órában szól a nővérnek,aki segít kivenni és odatenni a picit vagy kikísérni a mosdóba őt és elmondja a félelmeit. Ennyi az egész,kommunikáció.
márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

11!

Nem. Természetesen az ágyon szoptattam.

Csak azt nem értettem,hogy vetted ki a babát,ha nem álltál fel.

márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Biztos múlik a kórházon is. Nálunk lehetett ezt mondani. Aranyóra után vagy vitte magával az anya a babát vagy elvitték a csecsemősökhöz, aztán érte ment, amikor érte ment. Az elsőnél meg is mondták, hogy próbáljak pár órát pihenni, a baba is azt fogja tenni, ha meg éhes lenne, hozzák. De ha úgy érzed vagy azt látják rajtad, akkor később is felajánlják.
márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

13# Nyilván nem felálltam és kikaptam imbolyogva gyorsan azonnal. Ez azért nem agysebészet elképzelni. :D


12esemet nem tudom miért pontoztátok le. Ha kell segítség, szólni kell és segítenek bárhol szerintem. Van nővérhívó is. Aki meg annyira rosszul van,ott meg nyilván opció,hogy akkor majd másnap megkapja a babát,addig ha éhes adnak tápszert, ellátják. Itt rooming-in van,de még itt is opció. Volt ilyen barátnőm,újra műtötték,nem volt jól,addig a csecsemősök ellátták a picit egy két napig. Nincs ezzel semmi gond.

márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet ezt beszélni velük. Nálunk is úgy van, hogy a babát akkor hozzák, ha előtte nővér felügyelete mellett elmentél a zuhanyig és letusolták gond nélkül.

2 hete este szültem, az aranyóra urán elvittek a babát, és csak reggel kaptam vissza, előtte viszont megkerdezték, érzem - e már magam annyira jól, hogy tudok róla gondoskodni, vagy hagyják még az ujszulottosztalyon.

márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
15# vagyok. 16os Itt is az első biztos zuhany után indul a rooming-in.
márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk nem is engedték, hogy hosszasan álldogálj a babával vagy úgy cipeld. Legyen az ágy mellett a tologatós kocsiban. Szoptatáshoz az ágyban ülve el lehetett érni. Ha meg tisztába kellett tenni, akkor kitolni a folyosói pelenkázóhoz, de addig meg csak érzed, hogy bírsz-e vele ott állni, ha nem, jelzed.


Én az aranyóra után ájultam el a zuhanyzóban 3x. Nekem nem is adták oda a babám, úgy kellett szaladgálnom utána, hol van. Pokoli érzés volt, mintha elvették volna tőlem örökre. Nem akartam vele mászkálni, már jól voltam, csak az ágyam mellett akartam tudni.


Mikor kerestem, azzal jöttek, hogy még fent van a szülészeten, de nem volt igaz, a csecsemősöknél volt, de akkor még nem tudtam, hol van az a helyiség.

Így, hogy nem segítettek, mint a holdkóros jártam a folyosókat, pihenés helyett.

márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!