Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Imrében tényleg...

A Szent Imrében tényleg ennyire bűn a programcsászár?

Figyelt kérdés

Itt is láttam több kérdésnél, meg hogy képesek előtte még vajúdtatni "csakazértis" alapon.


Oda tartozom, de ezeknek nem szeretném kitenni magunkat.


Viszont ha jól tudom, köteles vagyok itt szülni, ha nem megyek magánba...


Valakinek van viszonylag friss, programcsászáros tapasztalata a kórházzal?



ápr. 16. 22:52
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#9

Köszönöm, bár sajnos egyenlőre nem úgy néz ki, hogy tudok magánba menni. (Tudom, sokan azt mondanák, akkor mire vállalok gyereket, de ebbe én most nem mennék bele.)

Ha minden kötél szakad, még magánrendelésre gondoltam egy másik (konkrét) kórházban, de perpill nem tudom, mi a jobb.


#10

Nekem többféle pszichés problémám van + ugye ez a szüléselőzmény.

De mindet természetesen szültem, igen, túléltem a fájást, de ezt a hercehurcát nem szeretném újra, mert nekem sose ment minden olyan simán. És ha már annyira természetbarát kórház, meg direkt szenvedtetnek, legalább nem szólnának be, mennyire vagy hangos. (Ezt is csak itt kaptam meg...)

Ha a legkisebbet a Szent Imrében szültem volna, ahol semmibe nem avatkoznak be, bele se merek gondolni, mi lett volna a vége.

Arra alapozni meg, hogy nem biztos, hogy most is ez lesz, nekem kevés :/

ápr. 17. 08:27
 12/30 anonim ***** válasza:
49%

5# A programcsászár neked mióta indokolatlan császár? :D Picit tájékozódj. Magánba lehet, ha úgy kéred, de államiba okkal szokták. Bizony vannak olyan helyzetek, amikor a vajúdást és mindent el kell kerülni és minél hamarabb megcsinálják emiatt. Nem tudom sült buták miért írnak választ komolyan...


Kérdező, semmi közük hozzá, kiírt programcsászár. Nekem felmerült egy korábbi komplikáció miatt, ami sajnos ismétlődhet, majdnem ott maradtunk, de egyelőre úgy van, hogy mégsem lesz, most vagyok 31 hetes. Szerinted ha az életben maradásunkért úgy döntenek, hogy programcsászár és a baba egészsége miatt hol érdekel mit gondol más vagy az eü személyzet? Írom eüsként, hogy elég hamar felrúgnám mindet majd pedig a nevüket leírva hívnám a betegjogi képviselőt. Erre összeszarják általában magukat, tapasztalat 9 év után.... Nyugodtan ki lehet állni magatokért. Azért álljon már meg a menet...

ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

#12 Az a baj hogy hiába ír bármilyen szakorvos bármilyen véleményt a szülészet én az épp ügyeletes nőgyógyász dönt.

Én voltam ortopédián, voltam szemészeten is, mindk~t helyen elmondták, hogy ók csak véleményt írnak, arról hogy császár lesz vagy sem arról a nőgyógyász dönt. Ha ő úgy dönt, hogy akár egy olyan nőt is "kényszeríthet" természetes szülésre, akinek akár ciszta van az ágyában, vagy kardiológiai problémája van és le állhat közben a szíve, a nőgyógyász vállalja a felelősséget.

(A fenti esetekről még nem hallottam, de olyanról igen, hogy valakinek akarata ellenére kellett faros babát természetes úton megszülnie, miközben előtte mindenki azt mondta neki császár lesz.)

ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
60%
13# Nem tudom milyen hentes helyek ezek. Megyeszékhelyen élek, bele nem mernének ilyenbe menni...cisztával megszüleszteni vagy bármi komoly, olyan pert kapnának a nyakukba. 1x sikerült annak idején egy hasonló sztori egy nagyon nehezen jött lombikbabával, akinél végül emiatt károsodás is lett élete végéig (ismerem az illetőt és a gyereket is), na olyan pert kaptak, hogy bizony fizethettek, mint a katonatiszt. Azóta nem nagyon májerkodnak... :D Nem szeretik a felelősséget vállalni ilyesmiért, ha rosszul sül el a dolog.
ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%

Én ezért megyek magánkórházba. Amióta nincs orvosválasztás és az dönt a szülésről, aki akkor lát először, semmilyen előzményt nem tud és esetleg a kényelme miatt le is tojja a szakvéleményeket, azóta nem érzem magam így biztonságban.

Ez Németországban működik (ott sem választanak orvost), de ott nem ilyen a kórházak és az ellátás színvonala, mint nálunk.

ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
58%
15# Igen, de azért picit nonszensz, hogy kiírnak OKKAL programra és akkor van 1-1 hentes kórház, ahol ezt felülírják a kis éjszakai ügyeletes rezidensek nem féltvén a karrierjüket. Én eddig 2 kórházban jártam-egyik itt megyeszékhely,másik kis város kis kórháza, egyiknél sem merték ezt megtenni.
ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Pont ettől félek, amit a #13 ír.

Amúgy utánanéztem, az Uzsokira lenne esélyem ideiglenes bejelentéssel, nem tudom, ott hogy állnak a dolgokhoz.

ápr. 17. 09:30
 18/30 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, mennyire bűn, csak azt, hogy van olyan kórház, ahol az első szülésem valószínűleg csm lett volna, a második meg élből program császár, az Imrében megszülhettem mindkettejüket a magunk módján és tempójában, minimális beavatkozással. Ha kéznél is volt a szike, főleg a másodiknál, nem hamarkodták el a vágást. Nekem jók voltak velük a tapasztalataim. Azt nem tudom, mit szóltak volna, ha bemegyek, hogy faros baba, programcsászárt szeretnék, de az orvosom sem mondta, hogy az kellene. Igaz, az én esetemben a vajúdás miatt nem biztos, hogy a programcsászár indokolt lett volna (* rosszul viseltem a vajúdást, de a babának a szakirodalom szerint jó).
ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Tritont javaslom èn is ha ki tudod szorítani.

Nagyon rendesek, én úgy mentem oda hogy császárt szeretnék (gyakorlatilag ok nélkül, egyébként meg azért mert keloidos hegre hajlamos vagyok és hát inkàbb a hasamon legyen mint a hüvelyemben...) és simán megcsinàlták. Nem ítélkeztek meg semmi, mindenkinek ilyen szülést kívánok. Vmelyik alap csomagom volt nem a csilivili 2 milliós uh azt se mondanám hogy amiatt.

ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
11es hiába jársz magánba, az az orvos nem lehet bent akihez jártál gondozásra
ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!