Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fájdalmas szülés?...

Nagyon fájdalmas szülés? Mihez hasonlítható fájdalom?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira fáj, mint a filmekben, hogy ordítanak, üvöltenek a nők? A valóságban is így szokták? El is lehet ájulni a fájdalomtól?
2010. dec. 13. 17:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

18.13 vagyok.

Hát igen utána (általában, de itt is lehet eltérés)3-4 nap nagyon erősen vérzel, irtó nagy bazi betétek kellenek, majd egyre gyengébben, nekem 10-12 nap múlva már csak barnázás volt, és az ki is tartott a 6 hét végéig, de nem volt nagyon zavaró. Nekem volt gátsebem(SEMMIT nem éreztem, mikor vágták), na, az sz@r ügy, nem tudsz ülni, az fájt nekem eléggé.

Arra írtam, hogy a köv. pár hét kemény, hogy édes egy kisbaba, de azért csak nagy a felelősség, meg csak varrják az embert, fáj itt-ott, meg nagyon-nagyon elfárad az ember eleve a terhesség végére. Én imádtam babásnak lenni, az utolsó nap is még shoppingoltam egyedül, de csak cipel az ember 10-20 kg súlyt, ki mennyit hízik. Fájdogál a hátad, lábad, izgulsz, a pocitól már nehéz fürdeni, aludni, meleged van, ilyesmik...Azon kívül fél az ember, ott az a kicsi emberke, és neked kell rá vigyáznod, nehogy vmi baja legyen, pedig azt sem tudod hogy fogd meg, miért sír, nem tudsz aludni, mert az anyai ösztön miatt minden kis neszre felébredsz, van tejed, vagy nincs, a párod is izgul, szóval kicsit feszült az ember, de valóban az első 6-8 hét után már nevettem, hogy mennyire paráztam az elején.:-)

2010. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem olyan, mint a filmekben. Én pl. megszólalni is alig bírtam, hát még ordítani... Mondjuk ez alkat kérdése is lehet, van akinek tényleg úgy könnyebb, nekem az plusz energiabefektetés lett volna, a fájásokra és a légzésre koncentráltam, utána meg a nyomásra... Egyébként meg a menstruációs görcsökhöz hasonlítanám a fájásokat, ami egyébként nekem nem is volt annyira fájdalmas, majdhogynem "jóleső" fájdalom volt. Ami fájt az amikor a baba feje bújt ki, utánag a gátseb összevarrása. De ezek nem tartottak sokáig.
2010. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinél kell gátat vágni? Hallottam, hogy nem mindig kell, ha elég a hely a babának...
2010. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell mindenkinek vágni, de ez nagyon egyéni dolog, hogy kell-e. Meg tényleg kb utolsó pillanatban derül ki. Az mindenesetre igaz, hogy jobb ha vágnak, mintha repedsz.
2010. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
A legtöbb kórházban a legtöbb orvos vág,ha kell,ha nem.
2010. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

Attól is függ, ki mennyire viseli el a fájdalmat.


Az én orvosom végig azt mondta, hogy nem lehet mihez hasonlítani, mert a legerősebb menstruációs görcs is kevés hozzá képest. Bika erős fájdalomra készüljek.


Kórházba kerültem a végére, a vizsgálatok idején sok sok kismamát láttam vajúdni és szülni. Volt aki tényleg hisztériázott (szerintem kissé túl is játszotta, mert utána hallottam miket mondott az anyukájának). Volt aki iszonyúan szenvedett, és volt aki csendben lihegett.


Elképzelni sem tudtam mi vár rám, mert én egészen fiatalon mensis görcsök miatt többször kaptam vénás injekciót mert összeestem állítólag. Nos...gyors, könnyű szülésem volt. Kétszer nyilallt be olyan istenigazán, azt hittem innen kezdődik ám...de nem.


Nekem az is segített, hogy sokat beszéltem a babával, hogy fájni fog és segítsük egymást. Elfogadtam a fájdalmat, így szinte nem is éreztem :) A saját lábamon szálltam le a szülőágyról és mentem ki apukához megmutatni a babánkat. :)

2010. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok, mindenféle beavatkozás és érzéstelenítés nélkül szültem...
2010. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
94%
Anyósom mesélte,hogy neki ugyan nem voltak fájásai,csak egy kellemetlen feszítő érzés végig.Háááááááát...ha ő mondja:)Az biztos,hogy én úgy vagyok vele,hogy fájhat az ember foga,füle,törött csontja,stb.,dehogy a szülés alatti fájdalmat nem voltam képes csendben tűrni,pedig jól bírom a fájdalmakat,hihetetlen!Amikor megkaptam az EDA-t és hatni kezdett,hátradőltem az szülőágyon és a következőt mondtam idézem:"Aki ezt kitalálta,annak megcsókolom a lábnyomát!":D Megmosolyogtak...Szóval nekem nagyon fájt,annyira,mintha szét akarnának tépni!De nem emléxem magára a fájdalomra,csak a mértékére.
2010. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó a tegnapi 21:15-ös vagyok. Én sem vajúdtam. :) Szóval létezik. Két nyilallás mikor azt hittem már kezdődik a vajúdás, de kiderült, hogy a fenéket azon már túl vagyok.

A baba feje be volt illeszkedve úgy kacsáztam át a szülőszobára. :)

2010. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
47%

Nincs fájdalom mentes szülés!!!!!

És nem is lehet mihez hasonlítani.Nekem is volt vesekövem és a szülés a közelébe sincs!!!!!!

Nem rémiszgetés, hanem tény!

2010. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!