Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fájdalmas szülés?...

Nagyon fájdalmas szülés? Mihez hasonlítható fájdalom?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira fáj, mint a filmekben, hogy ordítanak, üvöltenek a nők? A valóságban is így szokták? El is lehet ájulni a fájdalomtól?
2010. dec. 13. 17:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

ez sok mindentől függ... mennyi idő a vajúdás, milyen a szülés... a nagynéném felkelt éjjel 3 perces fájásokra kb, mire beértem a kórházba felfeküdt az ágyra és kinyomta mind2 lányát. röhögve beszél a szüléseiről. nos, én nem voltam ilyen szerencsés, indított szülésem volt, majd' 12 óra vajúdással, infúzióval, injekciókkal burokrepesztéssel, gátmetszéssel, (ami hozzáteszem nekem kifejezetten kellemes volt), kézzel tágított a doki. nos, az kemény dió. de kibírható:D a fiam 2,5 éves múlt, őszinte leszek, nem merek újra szülni, vagyis még nem, de akinek tökre rendben megy a dolog, pl.a tesóm, aki hétvégén szüli a 2.-at bevállalja. ha mindenkinek iszonyat rossz lenne, akkor nem szülnének 1-2 évente az anyukák újabb és újabb babócákat. tehát a tény: minden szülés más.

remélem a tiéd nem lesz nehéz:)

2010. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
94%

Én azt írnám le neked, hogy milyenek a fájások, azt,hogy mihez hasonlít nem tudnám megmondani.


A szülési fájások a hátulról előre sugárzanak. Tehát hátul derekadtól előre hullámzik (a fájdalom) a pocid aljától felfelé,aztán az egész pocak feszül és fáj még egy picit, végül ellentétes irányban (tehát fentről lefelé, hátra) ellazul.


Tehát hullámokban tör rád a fájdalom, aminek van kezdeti szakasza(felfelé ível),csúcspontja és végszakasza (lefelé ível).


A vége felé már csak egy rövid szusszanásnyi szünet van két fájás között.


Tehát nem olyan, mint a többi fájdalom, mert szakaszai vannak és hullámzik.

A csúcsponton a legrosszabb.


Én meg sem tudtam nyikkanni annyira fájt,a párom észre sem vette rajtam mekkora fájdalmaim vannak ,csak a fájáserősség mérőn látta.

2010. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12:35-ös mai hozzászóló...ezek szerint én sem létezem. :) Mivel szerinted nem létezik fájdalommentes szülés.


De létezik...én vagyok rá az élő példa. Viszont ennek vannak bizonyos...negatív visszhangjai, hogy így fogalmazzak...nem volt tejem...semmi. S ezért nagyon sokan nagyon megaláztak. Elmondtak mindennek ismeretlenül, csak mert látták a cumisüveget a babánál vagy mert tápszert vettem.


Másik példa. Eltörtem a lábam az ősszel. A bokám ripityára ment. Felálltam, és kissé imbolyogva, de még 2 emeletet felballagtam a lakásunkba, hogy közöljem a férjemmel, szerintem eltörött. Az sem fájt, és csak azért mentünk be a kórházba, mert reccsenést hallottam.


Hormonzavar, rendellenesség, idegi pályák módosulása. Hogy ennek örülni kell, vagy sem döntse el ki ki maga. Remélem azért a gyerekem nem örökölte.

2010. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
43%

12:35 vagyok.

Igen biztos hogy nem norlmáris hogy nem érzel fájdalmat!

És továbbra is kitartok a véleményem mellett.

2 gyerekem van (2 év korkülönbséggel), nem a levegőbe beszélek.

2010. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem aki ordít szülés közben, annak nem fáj eléggé. Nekem speciel olyan fájdalmam volt, hogy egy szót nem tudtam kinyögni. A fájások közt suttogtam a szülésznőnek: Úristen, senki nem mondta, hogy ez ennyire fáj!
2010. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
89%
12.35 lehet van két gyereked, de ilyet, hogy nincs fájdalommentes szülés, max. akkor jelenthetnél ki, ha a világ összes gyerekét te szülted volna meg és mind fájt volna neked. De így...
2010. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó köszönöm :)


Mert itt ugyebár azt mondta a hölgy, hogy nem létezik fájdalommentes szülés és ki is tart mellette. Én írtam, hogy van, mert itt vagyok én, s lehetünk még többen is.


Hogy ez most normális vagy sem az egy külön dilemma ugyebár. Viszont a létezése általam bizonyított :)


Mindenesetre a kérdezőnek...készüljön fel mindenre és majd kiderül. :)

2010. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
88%

Az en szuleseim sem filmbe illoek voltak.

Mindketto gyors volt (az elso 4 ora mindennel, a masodik 3 ora). Annyi nem tetszett, hogy nem volt bemelegito szakasz. Elfolyt a magzatviz, nem volt fajas, egyszercsak jott, azt hittem, hogy meghalok, vagy minimum hatalmas gond van, mert nagyon-nagyon eros volt es hosszan tartott. Majd elmult es jott is a kovetkezo, szoval egybol belecsaptunk a kozepeben.

Az a helyzet, hogy en megmukkanni is alig tudtam, teljesen magamba melyedtem, setaltam, megalltam fajaskor, vagy leterdeltem, kozben neztem egy pontot es arra gondoltam, hogy fajjon nagyon, tulelem, minel jobban faj, annal hamarabb vege lesz. Persze ez csak remeny volt, elso szulokent nem tudtam, hogy ez igy lesz-e.

A masodik szules abban kulonbozott, hogy inditott volt, nyomattak belem az oxytocint, amitol kegyetlen eros, viszont kiszamithatatlan fajasaim lettek. Nem volt egyenletes a szunet es az a 2 ora szinte vegig fajt. Emlekszem, hogy annyira hamar jottek egymas utan a gorcsok, hogy nem tudtam inni ketto kozott, mert amint a szamhoz emeltem a vizet mar megint jott a fajas.

Nekem nem csak az alhasam fajt, komplex fajdalom volt. Alhasban kezdodott, majd terjed a gyomromra, derekamra, tudomre, a csucspontnal ugy ereztem hogy nyaktol terdig mindenem faj, majd enyhult, vegul megszunt teljesen.


Nekem csak ennyi volt rossz, a kitolas mar nem, inkabb az nehez volt fizikailag, nagyon kemenyen kellett kozben dolgoznom minden izmommal, minden eromet osszeszedve, de nem fajt.

A metszesrol, varrasrol nem tudok nyilatkozni, mert hala Istennek egyik szulesnel sem volt ra szukseg.

Ami rosszabb volt mint a vajudas es az egyeni fajdalommercemet vezeti: a 2. szules utan kaparas is volt. 40 perc fajdalomcsillapito es altatas nelkul. Eletem legmegrazobb elmenye.

De ez nem az alapszolgaltatas, sajnos en extrat is kaptam.

2010. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
94%
Én nem ordítottam,csak hosszan kántáltam a magánhangzókat,leginkább az á-t.Egyébként akinek fáj,az miért lett lepontozva?Akinek nem,az meg örüljön neki,de nem ők tartoznak a többségbe.Na.Lehet engem is lepontozni...
2010. dec. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
95%
Jah és fájt is szülés meg tejem se volt elég.Pótolni kellett.De ki mer erre megjegyzést tenni???Nem az a lényeg,hogy a baba jóllakjon?
2010. dec. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!