Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most őszintén mennyire fájdalm...

Bogyo110 kérdése:

Most őszintén mennyire fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés
Nemsokára a finisbe érünk elvileg jövőhéten és tudom hogy ahány ember annyi szülés és annyi féle mende monda .De megmondom öszintén hogy nekem még mensis görcsöm se volt életembe és fogalmam sincs a fájdalom küszöbömröl igy nehéz elképzelnem mire számithatok !Jó tudom nem lessz gyerek játék de mégis mire számithatok?
2011. jan. 20. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Mintha dinnyét kakilnál. Az a kitolási szakasz.

Nekem a vajúdás rosszabb volt, nem lehet semmihez se hasonlítani mert egyedi fájdalom, szülési fájdalom. Tényleg a mensis görcsökhöz lehet hasonlítani, de meg százszorozva.

2011. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Nekem csak 5szörözve volt :)
2011. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Szia! nekem elég alacsony a fájdalom küszöböm, de már szültem 2 gyereket. Képzeld el a legnagyobb fájdalmat, ami létezik és szorozd meg 100-al, akkor kb. közel jársz az érzéshez. De végig a babádra és a légzésre koncentrálj, hogy minden jól haladjon, vedd fel a vajúdás közben a legkényelmesebb pózt, legyen az bármi, és gondolj arra, hogy minden fájdalommal egy lépéssel közelebb kerülsz a babádhoz:) ne félj, annyira természetes az egész,nem fogsz kiakadni, nem fogsz bepánikolni, csak hangolódj a bébidre! Sok sikert!!! Megírhatnád majd milyen volt,ha túl lesztek rajta, köszi!
2011. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Nekem elég fájdalmas mensis görcseim voltak.

A vajúdás elején én nem érezetm semmit, pedig a gép mutatott fájást. Burokrepesztés után már elég fájdalmas volt. A legjobban az idegesített, hogy szemben a falon volt az óra... önkéntelenül is arra néztem, és már előre féltem, számoltam, hogy mikor jön a köv. fájás.

Így visszagondolva nem is emlékszem rá, hogy mennyire fájt. Szerintem könnyű szülésem volt elsőre. :)

2011. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon fájdalmas. Viszont össze se lehet hasonlítani pl. egy fogfájással, mert ennek a fájdalomnak van értelme, és az eszed is így fogja fel. ÍGy meg már nem is fáj annyira. Könnyű szülést neked!
2011. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Nekem baromira fájt. Leírhatatlanul erős fájdalom volt, még most is beleborzongok. Nem volt könnyű szülésem, de ez azért volt mert túlhordtam, és nem akart magától jönni a baba, aztán zavaros lett a magzatvíz, így indítani kellett.

De a végeredmény egy nagyon szép, egészséges kislány, és bár nekem sokáig tartott feldolgoznia szülést (vagy talán nem is tudtam igazán feldolgozni...), csak a baba számít. S most már próbálok csak a szép dolgokra visszaemlékezni.


Neked pedig gyors és könnyű szülést kívánok!

2011. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Csodálkozom,hogy még nem írtak olyanok akik könnyű,illetve simán kibírható szülésükről számoltak volna be,mert egy EDA-s kérdésnél hemzsegnek:) Nekem is nagyon fájt,nem tudom mihez hasonlítani. Én kaptam EDA-t az utolsó 3 órára,pont jókor,mert már az ájulás határán voltam,de nekem hosszúra nyúlt a vajúdásom. Ha nem zárkózol el teljesen javaslom neked. Van aki szülés közben gondolja meg magát és kér. Én csak jókat tudok írni róla,nem volt semmilyen hátránya. De indulj neki úgy,hogy menni fog ez,ne a fájdalomra gondolj már előre. Könnyű szülést kívánok!
2011. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Na jó, akkor írok én is, mert én azt hiszem, így elolvasva a történeteket, nekem könnyű szülésem volt. Én sem tudtam, milyen az a mensis görcs, mert soha nem volt korábban. A dokimmal már jó előre megbeszéltem, hogy EDA-val szeretnék szülni, szóval különösebben nem is izgultam. Bár már mindenki riogatott korábban is, hogy nem félek-e, meg a szülésfelkészítőn hallottak alapján is sokkal rosszabbra készültem. Volt egy pár ismerősöm, akik ugyan mondták, hogy EDA-val abszolut kibírható, de valahogy csak utólag emlékeztem vissza ezekre a mondatokra. Igazából vicces, de én nem tudtam eldönteni, hogy szülni fogok vagy gyomorrontásom van. Előtte való este ettem össze-vissza mindent, gondoltam, biztos amiatt vagyok rosszul. Egy iső múlva tudatosodott bennem, hogy eléggé szabályos időközönként fáj a hasam, és a párom is eröltette, hogy nem ártana bemenni a kórházba, mert nincs túl közel, és a forgalom is kiszámíthatalan. Így bementünk. Jól tettük:-) Gondolom, ezután következtek volna a kibírhatalan fájások, de szerencsére már kaptam is az érzéstelenítést, és 3 óra múlva megszületett a fiam. Na valahogy én is így vagyok vele, ahogy valaki írta előttem, hogy amikor egész éjszaka fájt a fogam vagy a fülem sok évvel ezelőtt, valahogy sokkal borzalmasabbnak éltem meg. Neked is hasonló szép élményeket és jó egészséget kívánok! 1 éves kisfiú anyukája.
2011. jan. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Adtál egy kis reményt!:)
2011. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Nekem erős mensis görcseim voltak mindig, az kb 3szor, és megvan a vajúdási fájdalom. Ki lehet bírni, tényleg, csak ne pánikolj, koncentrálj arra, hogy minden fájásnak vége lesz egyszer. :) Én a levegővételre figyeltem, és nagyon gyorsan tágultam. Őszintén megmondva, sokkal rosszabbra számítottam, mert mindenki azt írja, ezerszer rosszabb, meg ilyenek. A kitolás nekem gyors volt, kb 5 fájás, és megvolt a baba, annyira figyeltem, hogy erősen sokáig nyomjak, hogy nem is vettem észre, mennyire fáj, és már vége is volt. Nem kell félned, de fogadd el előre a gondolatot, hogy nagyon fog fájni, de ki fogod bírni, és kész. 3 hete szültem, de nincs negatív gondolatom a szüléssel kapcsolatban, sőt. A gátsebem 1 napig fájt, azóta nem is érzem. Szóval fel a fejjel, én mindig optimista voltam, nem féltem, és bejött a dolog!
2011. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!